Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

08 квітня, 00:00

В Україні з’являться дві «довічнi» в’язниці

Iз березня 1997 року, у зв’язку із зобов’язаннями перед Радою Європи, в Україні смертні вироки не виконувалися. Зараз у слідчих ізоляторах України перебуває 424 особи, засуджених судами за тяжкі злочини, в основному вбивства, до смертної кари. Найближчим часом обласні суди, які ухвалювали рішення щодо цих кримінальних справ, мають переглянути вироки та змінити вид покарання на довічне ув’язнення. У зв’язку з цим в Україні дві спеціалізованi установи буде переобладнано для утримання осіб, засуджених до довічного ув’язнення. Як повідомив в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна директор Державного департаменту України з питань виконання покарань Іван Штанько, на ці потреби виділяється 10 млн. грн. За його словами, до «жовтня-листопада» нинішнього року буде перепрофільовано дві в’язниці, що відповідають необхідному рівню безпеки. Однак остаточного рішення, які саме, ще не ухвалено, оскільки питання перебуває у стадії розгляду. Директор держдепартаменту зазначив, що на будівництво нової установи для утримання засуджених до довічного ув’язнення необхідно витратити 40—50 млн. грн. Тому було обрано шлях перепрофілювання. За словами І.Штанька, утримання одного засудженого довічно обходитиметься у 105—107 грн. на місяць.

На Сумщині борги кредиторам повертатимуться землею

Сільгосппідприємства Сумської області претендують на лаври піонерів у пошуках нових форм з кредиторами. Як повідомив на засіданні колегії облдержадміністрації губернатор Сумщини Володимир Щербань, створені на базі колишніх КСП нові сільськогосподарські структури першими в Україні будуть розраховуватися за борги своїх попередників землею. Вже розроблено механізм відчуження права власності на земельну ділянку на користь кредитора в рахунок погашення заборгованості. В разі, коли останній не проти отримати борг землею, запропонований варіант виноситься на розгляд загальних зборів сільгосппідприємства, і коли він отримає схвалення усіх без винятку акціонерів, приймається рішення про зменшення паїв співвласників і створення неділимого земельного фонду у визначеному місці. На підставі рішення зборів і дозволу відповідної місцевої Ради, договір відчуження права власності на користь кредитора буде завірятися нотаріально. Найбільший недолік такої схеми полягає у тому, що згідно з законом юридична особа не може бути власником землі сільськогосподарського призначення. Тому у будь-якому випадку кредитор повинен буде передати право власності на цю ділянку фізичним особам, повідомляє Сергій ХАНІН , «День».

Міжнародний фонд «Відродження» сприяє відкритості Кабміну

У четвер, в конференц-залі УНІАН пройшла прес-конференція з нагоди підписання «Договору про співпрацю між Секретаріатом Кабінету Міністрів України і Міжнародним фондом «Відродження». У ній брали участь глава правління МФВ Григорій Немиря, директор фонду Євген Бистрицький, віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань Микола Жулинський, заст. урядового секретаря Кабінету Міністрів Петро Крупко, а також заст. директора Центру перспективних досліджень Гліб Вишлинський. Договір про співпрацю з Секретаріатом Кабінету Міністрів є результатом переосмислення Фондом своїх стратегічних цілей. Не припиняючи свою колишню діяльність, МФВ має намір здійснювати «підтримку прогресивних зусиль уряду там, де це збігається з місією Фонду» (Г. Немиря). Як зазначив М.Жулинський, мова йде передусім про інформаційне і кадрове забезпечення адміністративної реформи. Перший крок до реалізації положень договору — створення (при фінансовій і експертній підтримці Фонду) Департаменту інформаційної політики при Секретаріаті Кабінету Міністрів України. Для того, щоб суспільство було максимально поінформоване про діяльність уряду, Фонд має намір також сприяти підготовці фахівців, які могли б працювати в нових умовах «відкритої політики». Контроль за дотриманням умов договору буде доручено ряду експертів і незалежних громадських організацій, повідомляє Михайло МАЗУРІН , «День».

Прах радянського розвідника повернеться на батьківщину?

Прах відомого радянського розвідника Миколи Кузнєцова, який похований у Львові, найближчим часом може повернутись на батьківщину — російське місто Єкатеринбург. Звернення із таким проханням від ветеранських організацій Росії надійшли директору Історико-меморіального музею «Личаківський цвинтар» Ігорю Гавришкевичу від Державного комітету України у справах ветеранів. Ігор Гавришкевич повідомив кореспондентові «Дня» Олександру СИРЦОВУ, що для перезахоронення тіла розвідника потрібна згода родини. Сама ексгумація стане можливою лише після того, як у Львів приїде хтось із родичів або, за їх дорученням, представник Держкомітету у справах ветеранів. Микола Кузнєцов загинув на території Львівської області у роки II Світової війни. У роки радянської влади з його особи створювали культ героя-месникка. Зараз у Львові більше говорять, що наслідком його діяльності були репресії фашистів проти місцевого населення. У перші роки незалежності у Львові було демонтовано бронзовий пам’ятник розвідникові і відправлено на його батьківщину. Минулого року у пресі з’явилась інформація про осквернення його могили. Ігор Гавришкевич твердить, що насправді бронзові букви були погано закріплені, тому їх змило талою водою. Аби надалі не виникали зайві розмови, адміністрація Личаківського цвинтаря розпорядилася напис викарбувати на могильній плиті.

На Сонці — гігантська буря

Американське космічне агентство НАСА повідомило, що один iз космічних апаратів, який перебуває за півтора мільйона кілометрів від Сонця, зареєстрував сонячну бурю, що швидко пересувається, котра відділилася від поверхні Сонця, очевидно, 4 квітня, повідомляє Інтерфакс-Україна. На думку вчених, ця буря здатна викликати на Землі збої в роботі електричних систем, космічної техніки, а також систем комунікації і навігації.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати