Коротко / УКРАЇНА
Джуліан Берінгаут — новий глава місії МВФ в Україні
Міжнародний валютний фонд звільнив Махаммада Шадман-Валаві з посади постійного глави місії Фонду в Україні, повідомляє Інтерфакс-Україна. На цю посаду призначено Джуліана Берінгаута, котрий обіймав раніше аналогічні посади в Казахстані та Прибалтиці. У представництві МВФ у Києві «Дню» повідомили, що це звичайна ротація, в ході якої сталася заміна кількох глав місій. Очікується, що наприкінці нинішнього тижня до Києва прибуде місія МВФ, яка обговорить остаточні умови поновлення програми розширеного фінансування, повідомляє кореспондент «Дня» Петро ІЖИК.
Премія інкогніто
Учора у Спілці письменників України відбулося вручення щорічної літературної премії імені Олеся Гончара. Державна премія, яка присуджується вже кілька років, цього разу набула несподівано «жіночого» звучання. Уродженку Полтавської області Любов Пономаренко було відзначено нагородою за збірку оповідань і повістей «Дерево обличч», а роман «Андрій Первозванний» приніс лауреатство киянці Наталії Дзюбенко. Офіційне старшинство, на жаль, не було порушено вторгненням молодих талантів, принаймні в жанрі роману: журі так і не визначилося щодо кращого романіста віком до 30 років. Можливо, саме через це премія імені Гончара поки що не стала джерелом несподіванок і відкриттів для українського літературного життя, вважає Дмитро ДЕСЯТЕРИК , «День».
Паперове лицарство «Світла»
Десятирічний ювілей своєї діяльності відзначив минулої п’ятниці в київському офісі фонду «Відродження» українсько-американський благодійний фонд «Сейбр». Фондові, заснованому в 1990 році українськими вченими разом з благодійною організацією «Сейбр» (Кембрідж, США), нині є чим похвалитися. Адже «Світло» займається потрібною, хоч і невдячною справою — поширенням англомовної навчальної літератури винятково на благодійнiй основі. У якості цієї літератури можна було пересвідчитися під час презентації в офісі «Відродження». Із найскладніших тем американці видають настільки ж красиві, наскільки й зручні в користуванні посібники: ці книжки і зручні у навчальній практиці, і просто цікаві для читання. Всупереч нашому загальнонаціональному безладдю і жахливій бюрократії, за десять років «Сейбр-Світло» зумів розповсюдити по українських бібліотеках понад 600000 томів сучасних американських видань. У середньому ж щороку до національних, обласних, міських, районних, інститутських та шкільних бібліотек від фонду надходить понад 50000 книг. «Сейбрівці» з істинно західною педантичністю наводили на своїх іменинах обширну статистику, яка свідчила про їхню любов до своєї «паперової» справи. Що ж, папери бувають різними. Численним українським бібліоманам лишається сподіватися, що чиновні інструкції надалі все менше й менше заважатимуть поширенню та виданню хороших, якісних і недорогих книг, повідомляє кореспондент «Дня» Дмитро ДЕСЯТЕРИК.
Шахтарів на роботі не виявилося — не пустили дружини
На шахті «Іловайська» Донецької області сталася НС місцевого масштабу — дорогу в забій чоловікам перекрили їхні дружини. Вони ж і стали ініціаторами страйку, до якої приєдналися їхні чоловіки, котрі офіційно повідомили керівництво про свій невихід у зміну, поки не буде погашено заборгованість по зарплаті, яка складає 3 млн. грн. І гроші чомусь знайшлися — шахтарям видали по сотні гривень, пообіцявши погасити інші борги коштами з Києва — регресами за грудень. За словами шахтарських дружин, котрі виступили з такими радикальними заходами, вони сьогодні просто не знають, чим нагодувати своїх дітей. І бояться за голів своїх сімей, котрі спускаються в шахти з несправним обладнанням і підвищеною в десятки разів концентрацією вибухонебезпечних речовин — адже аварії з людськими жертвами перетворюються вже на страхітливу повсякденність, повідомляє журналіст Сергій КУЗІН.
За зраду — смерть
Останнім часом кримінальна хроніка Рівненщини рябить повідомленнями про правопорушення, скоєні жінками. При цьому найчастіше представниці прекрасної половини людства порушують закон не з корисливих мотивів, а керуючись емоціями. У лікарнях уже нікого не дивують потерпілі в сімейних баталіях чоловіки, котрі потребують негайної допомоги лікарів. Однак те, що сталося в невеличкому селищі міського типу Клєвань, вражає. Двадцятивосьмирічний Андрій Чернов вирішив влаштувати вечірку. Скликав гостей. У розпал гуляння він вирішив усамітнитися з однією з дівчат, котрі прийшли в гості. Співмешканка Андрія, двадцятивосьмирічна Ріта Ч., відчувши щось недобре, пішла за парочкою. В одній із кімнат будинку вона побачила Андрія Чернова та дівчину, котрі обіймалися. Недовго думаючи, Ріта схопила ножа й ударила коханого в пах. Спроба покарати за зраду завершилася трагічно. Лезо влучило в пахову судину, і Андрій незабаром помер від втрати крові, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ.
Випуск газети №:
№59, (2000)Рубрика
День України