Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

07 березня, 00:00

Хто є «Ху» дізнаємося 18 березня

Після бурхливих обговорень, Вища академічна рада загальнонаціональної програми «Людина року-99» оголосила остаточну дату проведення церемонії нагородження лауреатів і дипломантів. Вона відбудеться 18 березня у Палаці «Україна» о 16.00. За офіційною версією, перенесення термінів було спричинено організаційними проблемами, а також тим, що деякі головні дійові особи заходу були відсутні в Києві 4 березня (перша дата акції). Як заявили організатори, більше ніяких неприємних сюрпризів не буде. Проте від несподіванок глядачі зовсім не застраховані. Хоча для тих, хто серйозно цікавиться політикою, це «секрет Полішинеля» і вони вже сьогодні знають майбутніх фаворитів. Для інших інтрига витримується до кінця — поки не розкриють конверти на самій церемонії. Інф. «Дня»

Комунальні неплатежі довели до дизентерії

У гірницькій «столиці» Західного Донбасу — місті Павлограді (Дніпропетровська область) медичними службами зареєстровано великий спалах дизентерії. Як повідомив заступник головного санітарного лікаря Дніпропетровської облСЕС Віктор Ісаєв, за перші дні березня з ознаками кишково-шлункових захворювань тут було госпіталізовано 28 мешканців мікрорайону імені 40-річчя Великого Жовтня. У чотирнадцяти з них діагноз «дизентерія» підтвердився.

З причинами нетипового спалаху захворювання, що з’явилося в холодний час року, розбиралася спеціальна виїзна колегія обласної санепідемстанції. Фахівці встановили, що в Павлограді останнім часом регулярно відключалася питна вода — місто заборгувало чималу суму підприємству водоводу «Дніпро-Західний Донбас». З цієї причини населенню великого промислового центру довелося шукати альтернативні джерела водопостачання. На згаданому житловому масиві, де мешкає близько 27 тис. осіб, люди пристосувалися брати воду із... занедбаних бурових колодязів. Аналізи цієї рідини, за словами Віктора Ісаєва, підтвердили, м’яко кажучи, її «нестандартний склад», повідомляє кореспондент «Дня» Вадим РИЖКОВ , «День»

Не підмастиш — урожаю не збереш

З настанням весни проблеми з пальним для села загострилися ще більше. Для проведення весняно-польових робіт Луганщині потрібно 40 тис. тонн, а у наявності є всього 2,5 тис. тонн. За підрахунками фахівців, десь десять тисяч тонн дизпалива селяни зможуть купити самі, та це мізер. Ситуація ускладнюється ще й тим, що цього року посівні роботи здебільшого проводитимуться на власній землі. Реформування відбулося вже у 250 колективних сільгосппідприємствах, що становить майже половину господарств, області. Однак паювання землі здійснене лише у 49 господарствах, крім того, новим власникам доводиться, як то кажуть, починати з нуля. Власними силами виростити урожай вони не зможуть. Немає добрив, посівного матеріалу, запчастин, сільгосптехніки, машин. Та головне — немає пального.

Як повідомив заступник глави облдержадміністрації Юрій Махортов, сесія облради днями прийшла до необхідності виділити 20 млн. грн. на закупівлю продовольства для бюджетних організацій, і, швидше за все, ці кошти будуть направлені селянам на проведення польових робіт, на розвиток нових форм організації праці на селі, створення стартових можливостей для найактивніших і найдіяльніших колективів сільгосппідприємств. Сьогодні в області триває пошук коштів на закупівлю палива відразу у кількох напрямах. Один із них — укладання договорів з підшефними містами на постачання палива в обмін на сільгосппродукцію. Крім того, досягнуто домовленості з банками про виділення частини коштів під заставу майна господарств. За попередніми даними, банківські кредити можуть сягнути за 5 млн. грн, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.

«Радуга» готова взяти «Висоту»

Підходить до кінця літературний конкурс «Висота», оголошений на початку 2000 року київським журналом «Райдуга». Нагадаємо, що на нього до 1 квітня приймаються твори вітчизняних письменників, які раніше не публікувалися, вони змагатимуться у двох номінаціях: велика форма (роман, повість) та мала форма (невелика повість, розповідь, есе). Трьох переможців у кожній номінації, крім можливості опублікуватися у «Радуге», чекають квитки до будь-якої (за вибором переможця) країни Західної Європи від «Міжнародних авіаліній України». Редакція отримала вже понад 300 рукописів з 18 областей України. Серед них — детективи і «виробничі романи», історичні саги і фентезі, мемуари й авангард усіх мастей. Рекорд на сьогодні — рукопис вагою 2,7 кілограма і обсягом 1135 сторінок. Серед усієї цієї великої кількості творів редакція «Радуги» збирається знайти те, що надалі може скласти славу російськомовної літератури в Україні, а Бог дасть, то й за її межами, повідомляє Анатолій ЛЕМИШ , «День». Для тих, хто ще не зібрався з духом і не включився в конкурс, повідомляємо адресу, за якою їх можуть чекати лаври переможців: 01004, Київ, вул. Пушкінська, 32, «Радуга», літературний конкурс «Висота».

Шоколадна фабрика «Україна» отримала сертифікат ISO 9002

Тростянецька шоколадна фабрика, що належить компанії «Крафт Якобз Сушард Україна», отримала сертифікат ISO 9002 міжнародного стандарту системи управління якістю. «Виробничий процес тут дійсно відповідає міжнародним стандартам, — зазначив у зверненні до колективу фабрики генеральний директор компанії СЖС Україна (вона здійснювала експертизу) Крістіан Їльх, — і наші висновки були підтверджені міжнародною службою сертифікації».

Серед підприємств харчової промисловості України такий сертифікат має лише пивзавод «Оболонь». Поміж кондитерських підприємств «Україна» отримала його першою. На фабриці вважають, що це буде сприяти поширенню на ринку оновленої торгової марки «Шоколадна фабрика Україна» та закріпленню лідера шоколадних брендів «Корона». Генеральний директор «Крафт Якобз Сушард Україна» Юрій Логуш сказав «Дню», що на споживача чекає багато нових смачних сюрпризів від «України», повiдомляє Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ , «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати