Коротко / УКРАЇНА
Україна переносить платіж з єврооблігацій
Міністерство фінансів України оголосило про те, що 17 березня 2000 р. воно не робитиме платежу основної суми та відсотків з облігацій, деномінованих у євро, зі ставкою 14,75%. Як повідомила «Дню» прес-секретар Мінфіну Ірина Безверха, це зроблено виходячи з рівних умов щодо всіх облігацій. Раніше уряд пропустив купонний платіж 26 лютого 2000 р. з облігацій у німецьких марках зі ставкою 16%, а також призначений на 20 січня 2000 р. відсотковий платіж з облігацій у доларах США зі ставкою 16,75%. Всі ці облігації включені у пропозицію про обмін комерційного боргу, яка закривається 15 березня 2000 р.
Міністр фінансів України Ігор Мітюков так виклав позицію уряду: «Оскільки дані облігації включено до пропозиції про обмін, до облігацій у євро збережеться такий же підхід, як і до всіх інших облігацій. Таким чином, попри те, що платежу основної суми та відсотків з облігацій у євро, назначеного на 17 березня 2000 р., зроблено не буде, як тільки буде отримано згоду інвесторів обміняти 85% боргу, який їм належить, суму, що дорівнює накопиченим відсоткам, буде заплачено у день випуску нових облігацій».
Передбачається, що такий платіж буде зроблений у день випуску нових облігацій, як очікується, 14 квітня 2000 р, повiдомляє Петро ІЖИК , «День».
ОБСЄ допоможе Верховній Раді привести законодавство до європейського вигляду
Верховній Раді України слід привести у відповідність із європейським законодавством 3,9 тис. законодавчих актів, повідомив учора в Києві директор бюро ОБСЄ з демократичних інституцій та прав людини Жерард Штудман.
На зустрічі з журналістами він нагадав, що багато українських законів «залишилися ще від радянських днів». «Багато часу було згаяно й багато які можливості не використано. Це слід зробити негайно, й ми готові допомогти Верховній Раді в цьому», — заявив Ж.Штудман.
Учора вранці на зустрічі з першим віце-спікером парламенту Віктором Медведчуком Ж.Штудман заявив, що зміна мандата ОБСЄ в Україні з галузі безпеки на сферу надання технічної допомоги в сфері прав людини та законодавства й свідчить «про позитивні зрушення в демократизації країни». Він підтвердив намір «надавати допомогу Україні на період трансформації суспільства й гармонізації національного законодавства з євростандартами». ОБСЄ та Україна планують здійснити 10 нових програм співробітництва, повідомляє Інтерфакс-Україна.
В свою чергу, В.Медведчук повідомив про готовність Верховної Ради «всіляко сприяти подальшому розвитку співробітництва з ОБСЄ». За його словами, нові програми можуть стати предметом для плідної співпраці за безпосередньої участі парламентаріїв та інституцій Верховної Ради.
Скажіть депутатові все, що про нього думаєте. В листі
50 000 листів — вже найближчим часом можуть отримати від своїх виборців українські парламентарії. Таким незвичним способом вирішив відзначити «екватор» діяльності Верховної Ради Комітет виборців України. Отож, 29 березня активісти комітету роздаватимуть на вулицях українських міст марковані конверти. Виборцям залишиться вкласти лист та вписати прізвище кандидата та свою адресу. Голова Львівської обласної громадської організації КВУ Роман Кошовий наголосив, що в країнах західної демократії листи виборців є надзвичайно важливою частиною депутатської діяльності — американські конгресмени отримують в день до 700 листів.
Парламентський «екватор» для львівських депутатів одними листами не обійдеться. Активісти КВУ мають намір опублікувати звіти депутатів про їх дворічну діяльність. Роман Кошовий пригадав, що минулого року на цю ідею відгукнулось лише 9 із 20 депутатів від Львівщини. І хоча активісти комітету переконані, що виборці повинні знати всю правду про діяльність їх обранців, однак зауважують, що лише деякі депутати поставились до звіту перед виборцями серйозно, повiдомляє Олександр СИРЦОВ, «День».
Абітурієнти стають прагматичними
Хоча до наступних вступних іспитів у навчальнi заклади та вузи ще півроку, багато майбутніх абітурієнтів уже почали активно готуватися до вступу, а рівненські педагоги вивели рейтинг найпопулярніших серед молодих рівненчан спеціальностей. Лідирує у ньому правознавство й організація міжнародних перевезень на автотранспорті. Далі йдуть спеціальності: обслуговування та ремонт автомобілів, медична сестра і вчитель іноземних мов.
Водночас останніми роками стабільно зменшуються конкурси на спеціальності банківська справа й бухгалтерський облік. А саме на них зробили наголос у минулому чимало рівненських навчальнихзакладів. До речі, серед престижних у молодих рівненчан професій давно вже не фігурують колись такі популярні спеціальності, як інженер і культурно-масовий працівник, хоча до вузів, де їх готують, продовжують активно вступати юнаки та дівчата.
Ще однією цікавою особливістю вищої і середньої спеціальної освіти на Рівненщині останніми роками є те, що дедалі більше випускників шкіл намагаються продовжити свою освіту в області й навіть не пробують вступати до престижних столичних вузів. Головною причиною цього феномену є висока вартість навчання в інших містах, повiдомляє Володимир КОНЄВ , «День».
Випуск газети №:
№40, (2000)Рубрика
День України