Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

12 лютого, 00:00

У Львові розпочали муніципальну освітню реформу

Завданням освітньої політики є навчити дітей самостійно вчитися, шукати інформацію та вміти її застосовувати, працювати в групах. Саме такий вектор змін пропонує здійснити реформа освітньої галузі, яка починає здійснюватися у Львові. Це перша в Україні спроба реформувати освіту на муніципальному рівні. Розробниками програми стали міське управління освіти та Інститут політичних технологій, програма дістала підтримку в Міністерстві освіти та фонді «Відродження».

За твердженням директора Інституту політичних технологій Михайла Комарницького, програма передбачає зміни у змісті освіти, а саме: поступовий перехід на профільне навчання. У перспективі буде створено Львівський освітній округ, який поєднає можливості шкільної, професійної та вищої освіти. До того ж у Львові буде створено незалежний регіональний центр тестування абітурієнтів. Ця ідея, до речі, знайшла підтримку в ректора Львівського національного університету Івана Вакарчука.

Михайло Комарницький твердить, що значну увагу буде приділено комп’ютеризації шкіл та їхньому підключенню до мережі Інтернет. Мільйон гривень на це буде надано з міського бюджету, решту коштів освітяни планують залучити за рахунок різноманітних грантів.

До речі, велика увага в ході освітньої реформи приділятиметься вдосконаленню вивчення іноземних мов. Начальник міськвідділу народної освіти Павло Хобзей розповів кореспондентові «Дня», що в цій галузі буде впроваджено своєрідний «львівський стандарт»: кожен випускник школи, принаймні на комунікативному рівні володітиме двома іноземними мовами, одна з яких може бути слов’янська, повiдомляє кореспондент «Дня» Олександр СИРЦОВ.

Депутати пред’явили ультиматум своєму виконкому

Невиконання рішення позачергової сесії Миколаївської міськради може послугувати розпуску нинішнього складу виконкому. Внести це питання до порядку денного найближчої сесії, призначеної на 24 лютого, має намір депутатська група «Моє місто», яка об’єднала понад третину депутатів ради.

26 січня на позачерговій сесії миколаївські депутати одностайно, при міському голові Анатолії Олійнику, котрий утримався, запровадили мораторій на підвищення комунальних тарифів у Миколаєві («День» №14 за 28.01). Однак рішення, яке ухвалено згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування», багатьма комунальними службами було проігноровано: кілька ЖЕКів почали переоформлення документів на оплату за збільшеними тарифами, про що із заявами споживачі почали масово звертатися до міськради та приймальної групи «Моє місто»,

Свою позицію депутати «Мого міста» висловили на прес-конференції: споживачі повинні платити тільки за фактично отримані послуги й не оплачувати огріхи комунальників, яким натомість бездумного підвищення тарифів порадили мінімізувати свої втрати. Бо, наприклад, тільки заплановані втрати Миколаївміськводоканалу, які оплачуються споживачами, збільшуються щороку (1995 р. — 13,5%, 1998 р. — 34,6%). Втрати теплоносія у низці котелень становлять понад 60%, а комісія комітету народного контролю, яка провела дослідження кількох будинків, зробила висновок, що рахунки, які пред’являються за споживання тепла, перевищують вартість фактично отриманих послуг у 1,8 рази, повiдомляє кореспондент «Дня» Данило КЛЯХІН .

Конфедерація роботодавців захищатиме товаровиробника

У Луцьку почала діяти специфічна громадська організація — Конфедерація роботодавців Волині, створена за ініціативою Спілки промисловців та підприємців України. Основу її складає низка асоціацій — платників податків, працівників торгівлі, побуту, фермерів, захисту прав малого бізнесу, спілки промисловців та підприємців, юристів та інших. Як повідомив керівник новоутвореної структури, президент Луцької торгово-промислової палати Сергій Науменко, найперше своє завдання конфедерація вбачає у захисті прав та інтересів вітчизняного товаровиробника. Вона представлятиме інтереси своїх членів у відносинах з органами державної влади, самоврядування, профспілками, а в трудових спорах та конфліктних ситуаціях виступатиме своєрідним арбітром, надаючи своїм членам юридичну допомогу і таким чином сприяючи соціальному партнерству. Членство в Конфедерації для юридичних осіб платне: вступний внесок — 100 мінімальних зарплат, членські внески — 40 мінімальних зарплат, інформує кореспондент «Дня»
Олег ПОТУРАЙ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати