Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

08 лютого, 00:00

Неймовірна крадіжка на Хмельницькiй АЕС

Поки відбувається пошук грошей для завершення будівництва другого енергоблоку Хмельницької АЕС, четверо звинувачених знайомляться з матеріалами кримінальної справи, порушеної за ознаками статті 86-1 (розкрадання в особливо великих розмірах. — Ред .) Кримінального кодексу України, повідомив 7 лютого для «Дня» Володимир Везденецький, заступник начальника слідчого управління УМВСУ в Хмельницькій області. Справа непересічна і обіцяє бути резонансною. Почалася вона з того, що пильні детективи Шепетівки, перевіряючи пункти приймання кольорових металів, звернули увагу на якісь дві деталі вагою 495 кілограмів кожна. А далі були оперативно-розшукові заходи. Виявилося, що ці дві деталі — то кришки трубних систем теплообмінників аварійного розхолодження реактора. І ще виявилося, що з незавершеного будівництва енергоблоку вкрадено аж шість отих кришок. Вартість кожної — 52311 грн. 46 коп. Іронія ж долі в тому, що злодії одержали за ці дві кришки лише 1600 гривень. Хоча, звісно, достеменно знали їх реальну вартість, підготували для збуту в металобрухт ще чотири такі кришки. Підполковник міліції В.Везденецький каже: «Обвинувачувані в цій справі — виконроби однієї з монтажних дільниць, що підрядилася будувати енергоблок». До крадіжки вони залучили кранівника, водія вантажівки, бо ж «деталі із неіржавіючої сталі вагою півтонни кожна, ясна річ, у руках не винесеш», повідомляє кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ.

За квартирні борги підлеглих відповідатимуть керівники

При Управлінні житлово-комунального господарства Криворізького міськвиконкому створено надзвичайний оперативний штаб з погашення заборгованості із квартплати. Протягом першого місяця поточного року штаб підготував і подав до розгляду в судові органи 15 справ проти злісних неплатників. Керівників підприємств і установ, які не мають заборгованості перед своїми працівниками, штаб має намір просити вплинути на підлеглих, що не поспішають розраховуватися за надані послуги. Якщо і це не допоможе, проти комерційних підприємств і банківських структур, де працюють ці люди, проводитимуться антирекламні заходи, повідомляє кореспондент Володимир ГОНЧАР.

Дифтерія вже відібрала чотири життя

Жертвами смертельно небезпечного захворювання, що сховалося в тінь на «балу», який править епідемія грипу, стали, зокрема, двоє дітей на Волині. В обох випадках батьки звернулись за допомогою надто пізно. Найпоширеніша причина летальних випадків при захворюванні на дифтерію, повідомили «Дню» в прес-центрі МОЗ України, — відмова від профілактичних щеплень. До речі, за статистикою, серед «відмовників» шанс вижити втрачає кожен десятий хворий. Дифтерія досить підступна, оскільки нерідко «маскується» під ангіну, починаючись з втрати апетиту, загальної слабкості тощо. Торiк ця інфекція вразила 381 особу (1998 року — 690 осіб), з них 16 — смертельно. Цього року на дифтерію захворіло вже 15 осіб. МОЗ нагадує батькам, аби вони дотримувались календаря протидифтерійних щеплень в інтересах здоров’я та життя своїх дітей, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр ФАНДЄЄВ.

Криворізькі автобуси-таксі подорожчали

У Кривому Розі на 10 копійок підскочила ціна проїзного квитка в автобусах, що працюють в режимі маршрутного таксі. Враховуючи той факт, що це практично єдиний режим роботи криворізьких автобусів, у городян залишається невеликий вибір: або платити 60 копійок за відносно комфортний проїзд, або штурмувати давно облюбований пенсіонерами благенький електротранспорт, котрий чимдалі працює все непередбачуваніше. Як повідомив заступник завідувача відділом транспорту і зв’язку міськвиконкому Анатолій Демченко, перегляд тарифів відбувся у зв’язку з подорожчанням паливно-мастильних матеріалів і відсутністю діючого механізму відшкодування збитків транспортникам із держбюджету. Міський чиновник також зауважив, що в березні почнуться посівні роботи, й ціни на бензин та дизельне паливо знову підскочать. Чи означає це, що тарифи на проїзд у міському транспорті невдовзі переглядатимуть ще раз, він не уточнив, повідомляє кореспондент Володимир ГОНЧАР.

Національні меншини об’єднуються

В Україні створено Всеукраїнську спілку громадських організацій «Міжнаціональний Форум України». Рішення про створення нової спілки було ухвалено на установчому з’їзді, в якому взяли участь близько 300 делегатів від всеукраїнських і регіональних національних общин. Організаторами з’їзду виступила Конфедерація національних товариств західних областей України. Як сказав «Дню» голова Форуму Олександр Свистунов, організатори з’їзду сподіваються, що «об’єднавши зусилля національних общин зможуть підвищити суспільно-політичний і соціальний статус національних меншин, а також обрати потенційних політичних партнерів для захисту інтересів нацменшин на державному рівні». А крім того, О.Свистунов ще раз зазначив, що «попри існуюче законодавство, представники нацменшин, котрі проживають в Україні, не мають можливості навчатися рідною мовою й підтримувати розвиток національних культур, що на його думку, «є прямим порушенням прав людини». Цікаво, що згідно з офіційними даними, сьогодні в нашій країні, крім українців, проживають понад 14 млн. представників різних національностей, що становить майже 1/3 всього населення, повідомляє кореспондент «Дня» Інна ЗОЛОТУХІНА .

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати