Коротко / УКРАЇНА
Депутати — про об'єктивність ЗМІ
Думкою 150 українських законодавців про наші друковані та електронні ЗМІ поцікавилися члени Асоціації молодих українських політологів і політиків. Попри явну суб'єктивність відповідей і нерепрезентативність опитування, результати його викликають певний інтерес. Так, наприклад, газети «День» (біля 16%) і «Зеркало недели» (14%) отримали найвищу оцінку об'єктивності під час президентської кампанії. З електронних ЗМІ перше місце за об'єктивністю депутати віддали каналу СТБ (27%). У той же час 40% опитаних упевнені, що жоден ЗМІ не зміг об'єктивно спрацювати під час виборів глави держави. Відповідаючи на запитання про те, кого б народні обранці назвали «журналістом року», 17% респондентів віддали свої голоси заступникові редактора газети «Зеркало недели» Юлії Мостовій. Приблизно стільки ж депутатів вважають, що ніхто з представників нашої професії не може бути удостоєним такого високого звання. Колишній кореспондент газети «День» Тетяна Коробова «отримала» 16% голосів, керівник відділу політики «Зеркала недели» Сергій Рахманін — 15%, автор телепрограми «Епіцентр» В'ячеслав Піховшек — 10%, журналіст Ірина Погорєлова — 8%, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Турцiї не потрiбна допомога в пошуках українського лiтака?
Незважаючи на те, що ще 3 січня Туреччиною було дано офіційне «добро» МНС України на пошук літака Ан-28, який зник, українські рятувальники до пошуку не готові. Як повідомили «Дню» в прес- центрі Міністерства з надзвичайних ситуацій, українському відомству, зокрема, було відмовлено у використанні військового літака Ан-30 Міністерства оборони України для проведення аварійно-рятувальних робіт. Однією із причин відмови було й те, що досі не знайдено навіть непрямих ознак катастрофи Ан-28. Нагадаємо, що літак Ан-28 із 6 членами екіпажу — громадянами України — здійснював рейс за маршрутом «Жуляни» (Київ) — Анкара (Туреччина). Після виходу Ан-28 із зони відповідальності України, в районі турецького населеного пункту Інебола зв'язок із ним було втрачено. У прес-центрі Міністерства з надзвичайних ситуацій України вчора кореспондентові «Дня» повідомили, що доля зниклого Ан-28, як і раніше, невідома. У той же час офіційну згоду Туреччини на використання українського літака зі спеціальним обладнанням у пошуку зниклого літака з українським екіпажем буде отримано після закінчення свята Ід-аль-Фітр по закінченню місяця Рамадан, повідомив в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна прес-аташе Посольства України у Туреччині Сергій Штелюк. За його словами, у святкові дні в Туреччині офіційні установи не працюють, і лише «завтра — післязавтра», коли свято закінчиться, можна чекати на офіційну відповідь турецької сторони. В Одеському гідрометцентрі Чорного й Азовського морів не виключають версії, що літак міг зазнати катастрофи через погодні умови, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ВОРОНЮК .
У Миколаївській області заборонено скуповування брухту
Заборону на проведення на території Миколаївської області операцій щодо скуповування брухту кольорових і чорних металів ввела позачергова сесія облради. Рішення сесії поширюється на підприємства та структури всіх форм власності і, як передбачається, буде діяти до вжиття урядом і парламентом адекватних заходів для припинення тотальних крадіжок металів. Крадіжки металу на території Миколаївської області, як і в більшості регіонів України, набули характеру «епідемії»: минулого року тільки офіційно їх було зареєстровано 624. Однак приводом для того, щоб депутати облради перервали різдвяні канікули й зібралися на позачергову сесію, стала НП на Південно-Українській АЕС, що сталася напередодні Нового року. Тоді електромонтер станції, який вирізав 70 кілограмів кабелю, знеструмив генератор першого енергоблоку, який зупинився після спрацювання системи захисту. Збиток становить 170 мільйонів гривень. За введення заборони на скуповування брухту миколаївські депутати проголосували одностайно, повідомляє кореспондент «Дня» Данило КЛЯХІН .
Випуск газети №:
№1, (2000)Рубрика
День України