Коротко / УКРАЇНА
На Новий рік рівенчанам доведеться неабияк розщедритися для того, щоб купити торт
Не вельми приємний сюрприз чекає на багатьох мешканців Рівного напередодні новорічних свят. Рішенням міської санепідемстанції заборонено торгувати тортами домашньої випічки на центральному продовольчому ринку обласного центру. Це рішення викликане тим, що, на думку лікарів, саморобні торти є потенційним джерелом зараження гострими кишковими інфекціями. Так що до Нового року мешканцям Рівного доведеться запасатися тортами фабричного виробництва, які безпечні для здоров'я, однак значно дорожчі за домашні витвори кулінарного мистецтва безробітних кондитерів, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ.
Першi ластiвки — з Арабських Емiратiв
Престижне замовлення виконали спецiалiсти Вiнницького авiацiйного заводу: на замовлення шейха Арабських Емiратiв вони обладнали за останнiм словом авiацiйної моди гелiкоптер Мi-2. Оббивка салону, шкiрянi крiсла, кондицiонер вiтчизняного виробництва та iнше оснащення загальною вартiстю 27 тисяч доларiв викликали захоплення замовникiв, тому результат не забарився: пiдписано контракт на ще один гелiкоптер. Це перші обнадiйливі ластiвки «економiчної весни» на пiдприємствi, яке свого часу було провiдним у європейськiй частинi СРСР i мало рiчний обiг 50 мiльйонiв карбованцiв, ремонтуючи за рiк 80 лiтакiв Ан-2, 30 гелiкоптерiв К-26 та Мi-2, 100 авiадвигунiв. У ті часи замовниками були партнери із 17 країн. Вiдтодi обсяги виробництва впали у 25 разiв, стало проблематичним через державнi та митнi кордони працювати навiть із Росiєю. Можливо, два замовлення з Арабських Емiратiв (а є обiцянка, що це тiльки початок тривалої спiвпрацi) ознаменують собою перелом у дiяльностi заводу, повiдомляє кореспондент «Дня» Вiктор МЕЛЬНИК.
Київські зустрічі з Елісо Вірсаладзе
Завтра, 22 грудня, в Колонному залі ім. Лисенка Національної філармонії відбудеться концерт гостя з близького зарубіжжя, самобутньої піаністки Елісо Вірсаладзе, народної артистки Росії, лауреата міжнародних конкурсів, професора Московської консерваторії. Вечір пройде в рамках музичного циклу «Мистецтво фортепіанної гри», в якому бере участь Симфонічний оркестр Національної філармонії України. У програмі прозвучать твори Брамса і Шопена, повідомляє Микола МАЛИЧЕНКО.
Премія за благоустрій
В Україні буде проводитися всеукраїнський конкурс «Місто найкращого благоустрою», переможців якого планується нагороджувати грошовими преміями. Розміри премій затверджено відповідною постановою Кабміну, зокрема, міста-переможці з населенням понад 801 тис. чоловік отримають премію розміром 1,2 — 1,5 млн. грн., міста з населенням 201 — 800 тис. чоловік — 0,3 — 1,2 млн. грн., з населенням 60 — 200 тис. чоловік — 90 — 300 тис. грн. Згідно з положенням, переможцями конкурсу вважаються міста, які домоглися найкращих результатів за річними підсумками роботи з реалізації програми соціально-економічного розвитку міста. Зокрема, враховується якість проведеного ремонту житлового фонду, реконструкції, стану міських вулиць і переходів, а також транспортне обслуговування населення, робота з охорони навколишнього середовища. Матеріали на конкурс, згідно з положенням, потрібно подавати на конкурсну комісію щорічно до 1 лютого, починаючи з 2001 року.
Антикорупційна кампанія не повинна стати черговим раундом розправи з політичними опонентами
Всеукраїнське об'єднання «Відкрита політика» вітає заяви Леоніда Кучми про необхідність боротьби з корупцією і готове підтримати дії Президента, спрямовані на боротьбу з корупцією. Слідом за рішучими заявами мають бути конкретні антикорупційні дії. В іншому випадку віра в здатність української влади провести «самоочищення» може бути остаточно підірвана не тільки серед наших громадян, а й у всієї міжнародної громадськості.
Разом з тим, «Відкрита політика» попереджає, що важливо не допустити перетворення антикорупційної кампанії на черговий раунд розправи з політичними опонентами. Відповідальність мають нести передусім ті, хто винен у багатомільйонних крадіжках. Лідер «Відкритої політики» Анатолій Матвієнко наголосив: «Вістря боротьби потрібно спрямувати не на розгортання минулих дутих справ «на замовлення», і не стільки на виявлення старих гріхів, скільки на недопущення порушень закону сьогодні і в майбутньому, на припинення практики вседозволеності і пільг наближеним до влади структурам». На переконання Анатолія Матвієнка, приклади такої політики має демонструвати верхівка влади і змусити всіх діяти саме так, повідомляє кореспондент «Дня» Андрій МИСЕЛЮК .
Анулюється ліцензія «Луганськобленерго»
Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) визначила, що діяльність ВАТ «Луганськобленерго» не відповідає чинному законодавству, зокрема Закону України «Про електроенергетику», умовам і правилам здійснення підприємницької діяльності з постачання електроенергії за регульованим тарифом.
НКРЕ постановила, що 1 лютого є попереднім терміном анулювання ліцензії компанії. Комісія прийняла рішення звернутися до Міненерго і до Луганської держадміністрації з питанням створення або ж визначення ними до 1 лютого підприємства, яке могло б здійснювати ліцензійну діяльність з постачання електроенергії за регульованим тарифом на території області. Комісія постановила, що НКРЕ має скласти і підписати акт перевірки діяльності ВАТ «Луганськобленерго» з постачання електроенергії за регульованим тарифом. На основі складеного акту на компанію буде накладено штраф розміром 85 тис. грн. НКРЕ виявила ознаки порушення компанією антимонопольного законодавства, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Випуск газети №:
№236, (1999)Рубрика
День України