Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

20 жовтня, 00:00

Київська організація «Відкритої політики» підтримує Євгена Марчука

Таке рішення було ухвалено на конференції Всеукраїнського об'єднання, в роботі якого взяли участь лідер «Відкритої політики» А. Матвієнко, народний депутат К. Ситник, керівники столичних організацій ДемПУ і ХНС. Вони проголосували за резолюцію, в якій пов'язують надії на конституційне усунення від влади нинішнього режиму з узгодженими діями «канівської четвірки». Делегати конференції також звернулися з відкритим листом до кандидатів від Руху Ю. Костенка та Г. Удовенка. У зверненні міститься заклик відмовитися від участі у президентській кампанії, яка для обох претендентів перетворилася «на боротьбу за голоси симпатиків колись єдиного Руху», й зняти свої кандидатури на користь найбільш прохідного кандидата від демократичних, реформістських сил — Євгена Марчука.

Як інформує Інтерфакс-Україна, Геннадій Удовенко заявив, що «він — єдиний кандидат на правому фланзі й ухиляється від будь- якого союзу з будь-ким із кандидатів». Кажучи про альянс з Є. Марчуком, лідер Руху повідомив, що «з боку Марчука не було пропозицій про такий тандем».

Студенти стали «жертвами» недоброякісних продуктів

64 студенти Дніпропетровського педагогічного училища госпіталізовано до обласної інфекційної лікарні в період із 13 по 18 жовтня. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в МінНС, за попередніми даними, причиною захворювання на сальмонельоз є недоброякісні продукти харчування.

Договір купівлі-продажу акцій «Турбоатома» недійсний

Вищий арбітражний суд України визнав недійсним договір купівлі-продажу 25,22% акцій «Турбоатома» (м.Харків), укладений між Фондом держмайна (ФДМ) й АТ «Україно-андоррське СП «АМП» (м. Київ). Як повідомила агентству Інтерфакс-Україна заступник начальника відділу ФДМ Марина Шарапа, ухваливши дане рішення, суд задовольнив позов АМП до Фонду, в якому зазначалося, що конкурс із продажу пакету акцій ВАТ «Турбоатом» був проведений з порушеннями чинного законодавства.

За словами М.Шарапи, раніше позов до СП «АМП» подав Фонд держмайна. Позивач просив розірвати вказаний договір купівлі- продажу і стягнути з відповідача неустойку і пеню у розмірі 6500 тис. грн. М.Шарапа роз'яснила, що в разі визнання договору купівлі-продажу недійсним неустойка і пеня не стягуються. Представник ФДМ відзначила, що Фонд не згоден із рішенням ВАСУ і збирається подати касаційну скаргу з проханням переглянути рішення.

Економічні злочини на шахтах здійснювалися посадовими особами

Працівники служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Донецькій області викрили заступника начальника дільниці шахти в місті Макіївка, котрий займався здирством і брав хабарі за працевлаштування на підприємстві. Про це агенції Інтерфакс-Україна повідомили в ЦГЗ МВС України. У Добропільському районі цієї ж області розкрито злочинну групу з числа посадових осіб однієї з шахт, котра укладала фіктивні трудові договори з надання медичних послуг і нараховувала за цими договорами платню. Заподіяні збитки становлять понад 17 тис. грн. Окрім цього, правоохоронними органами викрита діяльність директора одного з приватних підприємств обласного центру. Не виконавши умови договору щодо реалізації продукції Алчевського коксохімічного комбінату, приватний підприємець привласнив 1,8 млн. грн.

Грошову допомогу за хабарі

Працівниками служби боротьби з організованою злочинністю УМВС Житомирської області виявлено злочинну групу з числа посадових осіб обласного управління у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. Зловмисники займалися розкраданням бюджетних коштів із Чорнобильського фонду, які призначалися для придбання житла переселенцям. Зокрема, встановлено факт незаконного перерахування місцевій мешканці з коштів Фонду 22 тис. грн. За сприяння у позачерговому перерахуванні коштів і завищенні сум компенсації ця громадянка дала хабар посадовій особі облуправління в сумі $3 тис., повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. В ході обшуків працівниками правоохоронних органів вилучено документи й інші докази протиправної діяльності. Розслідування триває.

Вбито дружину голови Харківської облради «Солідарності»

В понеділок увечері в під'їзді житлового будинку в Харкові ножем у спину було вбито дружину голови Харківської облради Всеукраїнського професійного союзу «Солідарність» Станіслава Борисова. Про це повідомили агентству Інтерфакс-Україна в профспілці. «Солідарність» також заявляє, що вбивство скоєно за політичними мотивами. «Це сталося, — сказано в заяві профоб'єднання, — відразу після того, як делегація активістів і прихильників кандидата в президенти, голови Верховної Ради Олександра Ткаченка, очолювана С.Борисовим, виїхала до Києва для проведення агітаційної роботи на підтримку кандидата в президенти». Крім того, Центральна рада профспілки розповсюдила заяву, адресовану парламенту, в якій повідомляється, що у вівторок вранці в санаторії «1 Травня» в Пущі-Водиці було «блоковано» загонами міліції групу прихильників О.Ткаченка, яка прибула до Києва. В зв'язку з цим члени профспілки «Солідарність» «змушені звернутися до народних депутатів України для того, щоб було покладено край антидемократичній, антизаконній політиці нинішнього Президента», — сказано в заяві.

Останній аукціон за КС може відбутися цього року

Як вважає голова Фонду держмайна України Олександр Бондар, Верховна Рада ухвалить рішення про проведення останнього аукціону за компенсаційні сертифікати (КС) після виборів президента і аукціон буде проведено до кінця поточного року. З його слів, листи з аргументацією необхідності проведення такого аукціону Фонд направив «у всі інстанції».

Проведення аукціонів за компенсаційні сертифікати було припинене восени 1998 року Верховною Радою. Парламент виступив проти участі в них держкомпаній «Фінпром» і «Держінвест», яким указом Президента було передано незапитані громадянами КС (близько 70% загального обсягу емісії на номінальну суму 2,4 млрд. грн.), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати