Коротко / УКРАЇНА
Експорт послуг знизився, а імпорт — ще більше
Обсяг експорту Україною послуг за шість місяців поточного року знизився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 5,6% і становив $1778,2 млн., повідомили агентству Інтерфакс-Україна в Держкомстаті. Імпорт послуг в Україну становив $319,1 млн., або 72,6% рівня першого півріччя 1998 року. Внаслідок випереджувальних темпів падіння імпорту порівняно з експортом позитивне сальдо торгівлі послугами зросло й становило $1459,1 млн. (у січні-червні 1998 р. — $1443,3 млн.). Знизилися обсяги експорту послуг найбільшим торговим партнерам України: Німеччині та Туреччині (майже на третину), США (на 22,1%), Швейцарії (на 15,9%), Австрії (на 18,7%), Франції (на 19,6%), Китаю (майже вдвічі). У той же час зріс обсяг послуг, наданих Великiй Британії, Угорщині, Ізраїлю, Кіпру, Алжиру, Індії, Сирійській Арабській Республіці. При цьому імпорт послуг iз країн колишнього СРСР поменшав на $64,6 млн. (на 37,6%), зокрема, з РФ — на $49,7 млн. (37,6%); з інших країн світу на $55,8 млн. (20,9%).
В Європі — антидемпінговий паркан від українських труб. Чим відповість Україна?
Європейська комісія ввела з 19 серпня на термін шість місяців прелімінарне антидемпінгове мито на експорт українських безшовних та інших стальних труб зовнішнім діаметром до 406,4 мм в країни Європейського Союзу (ЄС) в розмірі 56,5%, повідомляє Інтерфакс-Україна. Комісія встановила факт демпінгу з боку трьох українських виробників трубної продукції — Нижньодніпровського трубопрокатного, Нікопольського південнотрубного та Дніпровського трубного заводів. За розрахунками комісії, середня ціна продажу труб українськими заводами становила 0,37–0,38 екю/кг, тоді як середня ціна європейських виробників була в межах 0,62–0,67 екю/кг. Це дозволило українським виробникам збільшити свою частку на європейському ринку 1998 року до 11,2% його сумарного обсягу. На думку комісії, така ситуація призвела до погіршення фінансово-економічних показників європейських виробників — 1997 року їхня рентабельність становила Ф' мінус'' 2,4%, 1998 — 0,4%.
До нас в Одесу їде Жириновський
Найближчими вихідними лідер ЛДПР Володимир Жириновський (на фото) здійснить поїздку до Одеси (Україна), повідомляє Інтерфакс-Україна. Поїздку буде здійснено на запрошення однієї з громадських організацій міста. Очікується, що В.Жириновський зустрінеться з керівництвом Одеси, а також iз делегацією з Придністров'я, яка прибуде в місто для бесіди з лідером ЛДПР.
Хід переговорів у Севастополі російській делегації сподобався
У Севастополі 17–19 серпня відбулися чергові консультації експертів Росії та України з питань функціонування Чорноморського флоту РФ і його перебування на українській території, повідомляє Інтерфакс-Україна. Експертам вдалося узгодити 7 угод, які стосуються різних сторін діяльності російського флоту в Криму. Вирішено й питання надання медичної допомоги ветеранам і пенсіонерам Збройних сил. Досягнуто домовленості до 1 жовтня підготувати й підписати всі необхідні для цього документи. Українська сторона поінформувала російських колег про пропозицію Президента України відповідним державним структурам до 1 вересня підготувати рекомендації щодо спрощення митного режиму для вантажів, що надходять на адресу Чорноморського флоту Росії, а також щодо вирішенням інших питань, що стосуються життєдіяльності ЧФ і його взаємодії з місцевими органами влади. На думку контр-адмірала К.Колотигіна, котрий очолює російську делегацію, консультації, що відбулися, є «найбільш плідними за останній час, завдяки чому вдалося дійти згоди практично з усіх питань, що розглядаються».
Партії та громадські організації Кіровоградщини стурбовані передвиборними провокаціями
Представники політичних партій і громадських організацій Кіровоградщини, котрі підписали угоду «За демократичні справедливі вибори», виступили із зверненням до владних, представницьких та силових структур області у зв'язку з «передвиборними провокаціями», які мають масовий характер і здійснюються «підступно під покровом ночі». Як сказано в документі, переданому агентству УНІАН, зокрема, що в ніч з 9 на 10 серпня в населених пунктах області було розповсюджено декілька тисяч листівок «Предателя к ответу» та «Комунікат Секретаріату ОУН обласним та районним провідникам ОУН», де було спотворено і перекручено принципові позиції КПУ та ОУН, дискредитуються кандидати в президенти Олександр Мороз та Євген Марчук. Такі дії, говориться у зверненні, «провокують обман, вседозволеність, зневагу до Конституції та законів України, є грубим порушенням п.12 та п.14 ст.33 Закону України «Про вибори президента України». Усвідомлюючи можливі наслідки зазначених провокацій, автори звернення вимагають від владних структур виявити порушників Закону України «Про вибори президента України» і притягнути їх до відповідальності.
Лежав серед поля автомат...
Прикордонний наряд застави «Червона коса» Березинського загону прикордонного контролю за два кілометри від кордону з Молдовою помітив легкову машину «Москвич». Важко сказати, що конкретно привернуло увагу прикордонників, але вояки вирішили оглянути машину. Як показали подальші події, стурбованість була недаремною. У водія автомобіля, котрий відрекомендувався Валерієм Петруньком, не було при собі жодних документів. У ході огляду авто було виявлено мисливську рушницю ИЗ-27Е з дев'ятьма набоями до неї, а також автомат Калашникова із 29 бойовими набоями. Дозволу на користування зброєю у громадянина також не виявилося. На цілком закономірне запитання, навіщо вам це — прикордонники почули відповідь, мовляв, захотілося вполювати дичину. Ну гаразд, мисливську рушницю можна придбати в магазині, а документи на неї забути вдома, але ось як бути з автоматом: «Автомат знайшла дружина в полі під Одесою», — цілком серйозно відповів мисливець. Звичайно, таке пояснення прикордонників не переконало й вони передали затриманого разом з усім його «добром» до компетентних органів, повідомляє кореспондент Олесь ЛЕЛЕКА.
Трiщини пiд блискучою емаллю
Проте щось у нашому житті не так влаштовано, як слід. Адже що довше ми живемо самостійно й незалежно, то розумнішими маємо ставати. А якщо краще працюємо, то й жити повинні дедалі краще. На ділі ж виявляється, що все навпаки. Уже 127 тисяч сімей, майже чверть усіх тих, що проживають у Харкові, отримують житлові субсидії, тобто своєю працею чи заслуженими пенсіями не можуть заплатити за самі насущні потреби.
Ось і виходить, що до свят життя у місті начебто налагоджується, яскравих заходів достатньо: у Палаці спорту — літні спортивні ігри під патронатом Президента, у Будинку рад — сесія обласної ради, яка приймає програму розвитку регіону «Харківщина-2010», згідно з якою кожна сім'я до 2005 року повинна мати прибуток на рівні мінімального споживчого кошика. Щоправда, як цього досягнути — незрозуміло, але повинна.
І все ж таки ця парадність — як емаль на старих орденах: зовні гладка, а всередині пішли тріщини. Емаль уже не монолітна.
Випуск газети №:
№154, (1999)Рубрика
День України