Коротко / УКРАЇНА
Українські остарбайтери можуть чекати на компенсації восени
Посол України у ФРН Анатолій Пономаренко заявив учора агентству Інтерфаксу-Україна, що виплата компенсацій українцям, які в роки Другої світової війни були насильно вивезені на роботи до Німеччини, можливо, розпочнеться вже восени цього року. У вівторок, за словами посла, у відомстві канцлера ФРН з цього питання відбулося засідання, в якому брали участь представники українського фонду «Взаєморозуміння та примирення». Наразі головною проблемою залишається підхід щодо розміру компенсації. Ці компенсації, зазначив Пономаренко, виділяє федеральний уряд, а формує спеціальний фонд, який фінансується німецькими підприємствами, банками і страховими компаніями. Компанії, зацікавлені в спрямуванні половині коштів на соціальні програми і в утворенні «Фонду майбутнього» для створення кращих умов для життя в країнах, куди підуть компенсації. Україна наполягає виплатити більшу частину коштів людям, що постраждали від нацизму, а меншу — направити у фонди. Таку позицію підтримують інші країни — Росія, Польща, Чехія, Білорусь. Посол зазначив, що буде створено фонд для виплати відшкодування людям, що працювали в сільському господарстві Німеччини в роки війни.
«UNIVERSITATES» — новий журнал
У Харківському державному університеті відбулася презентація нового журналу «UNIVERSITATES. Наука и просвещение», повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО. Заступник глави Харківської облдержадміністрації і член редколегії журналу Валерій Мещеряков сказав, що задумано науково-популярний журнал для найширших кіл мислячих читачів. Він має зайняти ту просвітницьку нішу, в якій раніше знаходилися щомісячники «Наука і життя», «Знання — сила» та інші. Журнал буде виходити щоквартально. Він видається ініціативною групою вчених і педагогів ХДУ при підтримці облдержадміністрації. А фінансують видання спонсори, котрі раніше закінчили цей університет.
У полум'ї загинули двоє дітей
Цими днями всі мешканці села Райгородка Новоайдарського району переживають велике горе разом із подружжям М., які втратили відразу двох своїх синів — шестирічного Антона й чотирирічного Колю, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА. Дітей у подружжя не було до 35 років, тому вони вирішили всиновити Антошку. А через два роки у них народився хлопчик Коля. 24 червня вдома знаходилися всі — батьки, дві бабусі. Після обіду батько з матір'ю пішли на луку доїти корів, бабусі зайнялися городом, а діти гралися у дворі. Пізніше вони перенесли свої ігри в сарай. Крики сусідів, котрі побачили густий дим із сараю, примусив бабусь прибігти у двір. Під рукою виявилися водопровідні шланги для поливу, ними й почали гасити пожежу. Та було вже пізно... Як повідомила прес-служба управління державної пожежної охорони УМВС у Луганській області, нинішнього року під час пожеж загинуло троє дітей. Середній вік загиблих 3–5 років.
Енергокомісію хочуть підпорядкувати Кабміну
Президент України доручив підготувати проект указу про підпорядкування безпосередньо Кабінету Міністрів Національної комісії регулювання електроенергетики. Згідно з документом, уряд має передбачити у проекті держбюджету на наступний рік кошти на створення держрезерву ядерного палива, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Випуск газети №:
№115, (1999)Рубрика
День України