Коротко / УКРАЇНА
Важке озброєння в Африку Україна не постачала, стверджують Тарасюк і Горбулін
Класичним прикладом «брудної пропаганди, яка спеціально запускається з відповідних центрів» назвав міністр закордонних справ України Борис Тарасюк повідомлення про постачання Україною важкого озброєння до країн Африки. На семінарі для представників регіональних ЗМІ міністр відмітив, що будь-яка передача озброєння, що відноситься до категорії важкого озброєння, підпадає під заборону відповідно до договору про звичайні збройні сили в Європі. «Постає запитання — кому це треба. Поки витрачається час на перевірку, вона вже має своє життя і шкодить державі», — вказав Б.Тарасюк. На тому ж семінарі секретар Ради національної безпеки і оборони Володимир Горбулін повідомив, що з усіх розслідуваних випадків поставок українських літаків підтвердився лише кожний п'ятий, причому продані літаки були приватною власністю деяких компаній. В.Горбулін заявив, що Україна не може нести відповідальність в таких випадках, однак її обов'язок — виключити випадки арештів літаків, які мають номер реєстрації в українських аеропортах, повiдомляє Iнтерфакс-Україна.
«БIПА-Мода» захоплює лідерство в фінальній серії плей-офф
Не можна сказати, що чемпіонат України 1998/99 з баскетболу вдався на славу. Але те, що фінал серії плей-офф за звання чемпіона буде цікавим, це факт. У боротьбі за перше місце в серії до трьох перемог зустрічаються столичний «ЦСКА-РІКО» та одеська «БІПА-Мода». У першій грі армійці довгий час володіли ініціативою, але одесити зусиллями прекрасного тріо — Геннадій Успенський, Вадим Пудзирей та Ігорь Харченко — буквально вирвали перемогу — 72:70. Видовищність цього матчу цілком була гідна Палацу спорту, але проходила хоч і в затишному, але невеликому залі СК «Меридіан». Дві наступні гри відбудуться в Одесі 24 і 25 квітня, повідомляє кореспондент «Дня» Петро МАРУСЕНКО.
Чи лікуватимуть душевнохворих примусово?
Президент України Леонід Кучма відповідно до статті 93 Конституції України та статті 7 Закону «Про міжнародні договори України» вніс на розгляд Верховної Ради проект Закону «Про ратифікацію Конвенції про передачу осіб, які страждають психічними розладами, для проведення примусового лікування». Як повідомили УНІАН у прес-службі глави держави, цей документ було підписано 28 березня 1997 року в Москві. Конвенція грунтується на загальновизнаних нормах міжнародного права, положень Гельсінського заключного акту й відповідає принципам і стандартам ООН і Ради Європи з прав людини.
«Вибрані часом»: дубль другий
Ідея культурологічного проекту «Вибрані часом» народилася на кіностудії «Контакт», а життя знайшла завдяки підтримці Національного телебачення й «Студії «1 + 1». І звичайно, таланту справжніх профі — Миколи Мащенка, Олександра Фролова, Сергія Борденюка, Володимира Хмелєвського, Владлена Кузнєцова, Світлани Ільїнської — всіх режисерів, сценаристів, операторів, які працювали над створенням перших шести фільмів. Кожну з картин присвячено одному з наших земляків (Борису Гмирі, Серджу Лифарю, Лесю Курбасу, Олександру Архипенку...), які лишили помітний і унікальний слід не тільки у вітчизняній, але й світовій культурі. Щоправда, ми про це згадуємо рідко, якщо взагалі згадуємо. Перші шість фільмів було показано на УТ-1. Учора в Будинку кінематографістів відбулася презентація нових картин циклу. Про кожну з цих яскравих особистостей і про роботу над проектом загалом у найближчих числах розповість Ганна ШЕРЕМЕТ.
На Рівненській атомній чекають виконання владою своїх обіцянок
На Рівненській АЕС припинено всі акції протесту. Однак головна вимога атомників — погашення всіх боргів по зарплаті — так і залишилася невиконаною. Працівники РАЕС отримали повністю зарплату за січень. Невiдомо, коли будуть повернені борги за три місяці минулого року і виплачено зарплату за лютий і березень. Попри всі гучні обіцянки вищого керівництва, рівень заборгованості по зарплаті, за даними служби інформації РАЕС, повільно, але вірно наближається до п'ятимісячної відмітки. Саме подібна заборгованість і стала зовсім недавно каталізатором хвилі акцій протесту, яка загрожувала перерости в страйки атомників і зменшення виробництва електроенергії. Зараз у місті рівненських атомників Кузненцовську тихо, акції протесту закінчилися і тисячі людей чекають... Вони ще раз повірили обіцянкам уряду погасити заборгованість, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ.
Код спершу допоможе державі. А потім і громадянам
В Україні майже завершено формування Державного реєстру фізичних осіб—платників податків. Ідентифікаційні номери вже отримали три чверті населення, повідомив заступник голови ДПАУ Володимир Росоловський. У держави досить великі сподівання на те, що ідентифікаційний номер зможе пролити світло на тіньову економіку. Ідея ця не нова. В США такий номер спочатку використовувався в сфері соціального, медичного, пенсійного страхування — ніс позитив. І лише через деякий час придбав фіскальні функції. У нас же історія ідентифікаційного номера відразу починається з фіскального амплуа, повідомляє Олена КОСЕНКО. Поступово код використовуватиметься в Єдиній державній автоматизованій паспортній системі, системі персоніфікованого обліку громадян, системі обліку житлових субсидій, допомоги малозабезпеченим родинам, реєстрації дипломів, атестатів і свідоцтв про середню освіту. В перспективі за допомогою коду ми зможемо отримувати пенсію з урахуванням фактичного трудового внеску, пообіцяв Володимир Росоловський. Існує й проблема відмови від надання ідентифікаційного номера. В податкову адміністрацію надійшло 33 тисячі таких звертань.
Випуск газети №:
№73, (1999)Рубрика
День України