Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

23 березня, 00:00

Питання про НАТО розглядатиметься без міністра оборони?

Цей сесійний тиждень, як і попередній, будуватиметься за тематичним принципом. У вівторок розглядатиметься економічний блок (зокрема, два нагальні укази Президента), в середу та четвер питання оборони та соціального захисту. При цьому питання про співпрацю з НАТО розглядатиметься в закритому режимі. Плануються доповіді міністрів закордонних справ та оборони, секретаріату Ради національної безпеки та оборони (щоправда, голова Комітету з питань оборони Георгій Крючков припускає, що міністри в цей час можуть виявитися відповідно в Швеції та Росії). Постанову, яка засуджує співпрацю з НАТО, комітет уже підготував. Аналогічний документ щодо співпраці з МВФ також готовий. На пропозицію голови ВР меморандум розглядатиметься в четвер, повідомляє кореспондент «Дня» В’ячеслав ЯКУБЕНКО.

Кримські репатріанти: українське громадянство замість житла

Моніторинг виконання домовленостей між Україною та Узбекистаном щодо вирішення питання громадянства раніше депортованих народів став метою спільної місії представників УВКБ ООН, відділу громадянства АП, управління у справах раніше депортованих народів Держкомітету з питань національностей та міграції. Минулого тижня місія відвідала Сімферополь та деякі регіони, повідомляє кореспондент «Дня» Оксана ПАНЧЕНКО. За даними УВКБ ООН, більше 17 тисяч репатріантів скористалися спрощеною процедурою, подавши документи про вихід із громадянства республіки Узбекистан та визначення належності до громадянства України. Як прокоментував «Дню» ситуацію народний депутат від Криму Анатолій Раханський, головна проблема не в тому, чи зможуть репатріанти голосувати на наступних виборах, а що отримання громадянства не надає права на нормальні умови життя. За його словами, сьогодні 100 тисяч татар знаходиться без даху, роботи, лікарень, шкіл.

Ювілей Бердяєва відзначили в Києві

19 березня минуло 125 років від дня народження видатного релігійного філософа нашого століття. У Києві пройшли «Бердяєвські читання», в яких взяли участь 120 чоловік з України, Росії, Франції та Німеччини. Микола Олександрович народився в нашій столиці, 20 років прожив в Україні, вчився в Київському університеті. Його праці не втратили свого значення й сьогодні. У роботі конференції взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Юрій Дубінін, який наголосив, що М. Бердяєва не можна прив’язувати лише до однієї країни. Він з’єднує російську релігійну філософію із західною раціоналістичною традицією. Його семінари відвідували Барт, Тілліх, Марітен, публікуючись у часописі «Шлях», який Бердяєв видавав, перебуваючи з 1922 року в еміграції у Франції. На прийомі на честь ювілею філософа, даному Російським посольством, всі, хто зібралися, говорили про необхідність увічнити пам’ять про нього. Український філософський фонд відправив лист-прохання про відкриття пам’ятної дошки на фасаді Національного університету. Схоже, його загубили в довгих коридорах влади. А в деканаті філософського факультету коштів на подібні цілі немає. Знову вся надія на меценатів, повідомляє кореспондент «Дня» Тетяна ПОЛІЩУК.

Новруз зайшов і до Києва

Новий рік у мусульманському календарі — Новруз — припадає на 21 березня, день весняного сонцестояння. Новруз, вважають мусульмани, є святом очищення. В іранському посольстві, як і в домівці кожного правовірного мусульманина, на Новруз чекали за святковим столом, прибраним відповідно до всіх древніх традицій, зі священною книгою на чільному місці. Почали з обов’язкової молитви, зустрічали ж свято колоритними перськими мелодіями та дитячими піснями. Гостями посла Ірану Ахмада Садег-Бонаба були представники МЗС та інших міністерств України, митці, школярі та студенти, що вивчають перську мову.

Убивцю волонтера США засудили до розстрілу

Чернігівський обласний суд присудив Володимира Минька до вищої міри покарання за вбивство добровольця Корпусу миру США Віктора Етьєна Верлоу. Злочин був скоєний у вересні минулого року. Минько, який повернувся з місць ув’язнення, де відсидів десять років за розбій і розкрадання особистого майна, вистежував жертву протягом трьох місяців. Його спільниця, перебуваючи в гостях у Верлоу, підлила господареві під час вечері клофелін і відкрила двері Минько. Не знайшовши в квартирі грошей, той протягом півтори години жорстоко бив американця, який перебував у напівнепритомному стані й нарешті вдарив ножем. Зрештою злочинець знайшов портмоне, в якому було $200. Вбивцю злякали сусіди. Схопивши комп’ютер і телефон, Минько вискочив з квартири. Верлоу ж помер від втрати крові. Це було перше вбивство волонтера США в країнах СНД, повідомляє кореспондент Валентина КУЗНЕЦОВА. В.Минько визнаний винним за ст. 93, п. а, ст. 142, ч. 3, ст. 140, ч. 3 і за сукупністю скоєних злочинів засуджений до вищої міри покарання — смертної страти. Його подільники отримали різні строки ув’язнення.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати