Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

13 жовтня, 00:00

МЗС: Україна не приєднається до Митного союзу

Україна не має наміру приєднуватися до Митного союзу з Росією, Казахстаном і Білоруссю. Про це заявив учора на брифінгу в МЗС керівник управління інформаційної політики МЗС Олег Волошин. Він зазначив, що останнім часом з’явилося більше заяв про те, що Україна досі не визначилася між вступом до Митного союзу та створенням зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. «Україна не ставить перед собою вибору між створенням зони вільної торгівлі й приєднанням до Митного союзу. Про приєднання України до Митного союзу з Росією, Казахстаном і Білоруссю взагалі не йдеться», — підкреслив Волошин. Він також додав, що ця позиція неодноразово підтверджувалася керівництвом країни на всіх рівнях. Раніше підкреслювалося, що Україна прагне до повноцінного членства в ЄС, невід’ємною частиною просування до якого є створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Волошин зазначив, що переговори щодо створення зони вільної торгівлі не йдуть так швидко, як хотілося б, «тому, що учасники цих переговорів стоять на варті національних інтересів».

14 жовтня відбудеться мітинг на захист української мови

14 жовтня о 18.30 у Києві на Софійському майдані за ініціативи Народного комітету захисту України відбудеться мітинг на захист української мови під гаслом: «Оборонимо мову! Врятуємо Україну!». Прес-служба НКЗУ інформує, що на мітинг запрошуються всі громадяни України, яким не байдужа доля української мови та державної незалежності. Очікується, що в заході візьмуть участі лідери політичних партій, громадські діячі, зокрема Леонід Кравчук, Дмитро Павличко, В’ячеслав Брюховецький, В’ячеслав Кириленко та інші. «Ти знаєш, що у Верховній Раді зареєстровано проект закону «Про мови в Україні», ініційований Партією регіонів, Компартією та Блоком Литвина, — цитує прес-служба звернення Народного комітету захисту України. — Цей законопроект спрямований на запровадження в Україні режиму тотальної русифікації, а отже є інструментом знищення української мови. Якщо ти залишишся байдужим, буде потоптана твоя гідність, а твоя країна перетвориться на колонію Росії, де тебе вважатимуть людиною другого сорту, а твої діти гинутимуть в імперських збройних авантюрах». Стати разом і вимагати від влади зняти з реєстрації антиукраїнський законопроект — вимога організаторів мітингу. Вони також закликають вжити рішучих державних заходів для запровадження української мови в усі сфери суспільного життя відповідно до вимог Конституції України.

Інститут української мови Національної академії наук України разом з Інститутом мовознавства ім. О.О. Потебні за дорученням НАНУ та на прохання голови Верховної Ради України Володимира Литвина проаналізували сім «мовних» законопроектів і рекомендували жоден з них не ухвалювати в парламенті. Про це УНІАН повідомив директор Інституту української мови НАНУ Павло Гриценко. «Ми рекомендували їх не розглядати, тому що вони недопрацьовані, містять багато суперечностей і посилюють регіоналізацію та розкол України», — підкреслив науковець. За його словами, вчені детально розглянули і законопроект №1015-3 «Про мови в Україні» «регіонала» Олександра Єфремова, комуніста Петра Симоненка та представника Блоку Литвина Сергія Гриневецького, що викликав найбільший резонанс у суспільстві. «Такий закон приймати не можна. Його дух — підкреслення усього регіонального на противагу цілісності країни», — заявив П. Гриценко. Крім того, на його думку, збурення, яке викликав законопроект Єфремова-Симоненка-Гриневецького, не йде на користь і російській мові. «Він породжує спротив російській мові, що небажано, оскільки українці мають бути готовими до широкого спілкування. Але намагатися йти таким шляхом — це шкодити інтересам і української, і російської. Цього, на жаль, не розуміють автори законопроекту», — зазначив учений.

Прокуратура встановила провину двох міліціонерів у смерті київського студента

Смерть студента Ігоря Індило в Шевченківському райуправлінні міліції Києва в травні цього року стала наслідком службової халатності й перевищення повноважень з боку двох співробітників правоохоронних органів, передає УНІАН. До такого висновку дійшли слідчі прокуратури, на розгляді яких перебувала справа. «Завершене розслідування з направленням до суду для розгляду по суті кримінальної справи стосовно дільничного інспектора Шевченківського районного управління ДУ МВС України в м. Києві за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу України та інспектора чергової частини цього ж райуправління за ч. 1 ст. 367 (службова халатність) Кримінального кодексу України, які обвинувачуються в перевищенні влади та службовій халатності, внаслідок чого 18 травня 2010 року в приміщенні райуправління міліції загинув студент Ігор Індило», — повідомляє прес-служба прокуратури Києва. У першому випадку дільничному Сергію Приходьку загрожує вісім років позбавлення волі, а в другому черговому Сергію Коваленку — три роки. Крім того, міністру внутрішніх справ України 9 жовтня внесене подання про усунення причин та умов, що сприяли скоєнню цього злочину. У поданні, зокрема, поставлене питання про відповідальність керівників Шевченківського РУ ДУ МВС України в м. Києві. «Вважаю, що справу рано передавати до суду, залишилося ще багато невияснених моментів, наприклад, що стало причиною першого падіння Ігоря під час складання протоколу, били його там чи ні», — зазначає адвокат Олександр Заруцький, який захищає інтереси матері загиблого. «Хочу, щоб слідство знайшло того, хто завдав Ігорю смертельної травми або допоміг цю травму отримати, — каже мама студента Людмила Степанівна. — Те, що зазначене в експертизі, мовляв, впав із лавки на підлогу, отримавши прискорення при перевороті ногами, — дурниця... І у відділенні він не настільки був п’яний, як про це заявляла міліція, що теж зафіксоване камерами спостереження».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати