Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

04 лютого, 00:00

Страйкують гірники тринадцяти шахт Донецької та Луганської областей

Колективи 13 шахт Луганської та Донецької областей в середу продовжують страйк, протестуючи проти невиплати зарплат і недостатнього фінансування державою вугільної галузі, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. В територіальних комітетах з охорони праці поінформували, що в Донецькій області страйкують 885 чоловік на шахтах «Моспінська», «Абакумова», «Олександр-Захід», «Прогрес», «Червона зірка», «Білозерська». У Луганській області в страйку беруть участь гірники шахт «Дуванна», ім. 50-річчя СРСР, ім. Лютикова, «Комсомольська», «Партизанська», «Золоте», «Райдуга». Даних про кількість страйкуючих у Луганському територіальному комітеті з охорони праці немає. В той же час, як повідомили агентству в Незалежній профспілці гірників України у вівторок, в Луганській і Донецькій областях страйкують 15 шахт загальною кількістю 30 тис. чоловік.

Україна — Білорусь. Друга серія

Жеребування для українських тенісистів сприятливим не назвеш. Суперником нашої збірної в першій групі Євро-Африканської зони Кубка Девіса стала молода, але стрiмко прогресуюча команда Білорусі. Матч відбудеться 12–14 лютого на закритих кортах МТК «Наука». На присвяченій матчу прес-конференції найпопулярнішим серед журналістів був президент Федерації тенісу України Герман Беньямінов. Кореспондент «Дня» Петро МАРУСЕНКО поставив йому декілька запитань: «Германе Федоровичу, охарактеризуйте, будь ласка, суперника». — «Попри те, що лідери білорусів 20-річний Володимир Волчков і 21-річний Максим Мирний посідають у світовому рейтингу місця в середині другої та третьої сотні, вони вельми небезпечні суперники. Мирний, зокрема, переможець Уїмблдону і US open у міксті. 1995 року наша команда в гостях обіграла білорусів — 3:2, виступаючи навіть без Андрія Медведєва. Проте відтоді наші суперники виросли». — «Який склад нашої збірної?». — «Андрій Медведєв, Андрій Рибалко, Орест Терещук, а також граючий капітан Дмитро Поляков». — «А чому не Олександр Долгополов?» — «Як відомо, нині вони не працюють з Медведєвим. Андрій був не проти, щоб Олександр залишався капітаном, лише висловив побажання, аби той не був поруч із ним на лаві під час гри. А це три зустрічі з п'яти...»

Ще одна жертва на шахті

Стара занедбана стойка шахти ім. Косіора ДХК Луганськвугілля стала могилою для 37-річного місцевого жителя. Час від часу разом із іншими односельчанами загиблий спускався в непрацюючу ділянку шахти за кабелем, який залишився там із незапам'ятних часів. Як стало відомо, за здобиччю він вирушив іще 30 січня. Й додому не повернувся. Занепокоєна родина через двi доби здійняла тривогу. Його 15-річний син у пошуках батька спустився в шахту, де й виявив тіло. Викликали рятувальників, але дістати тіло не змогли — дуже вузький лаз. Обрали найхудішого рятувальника, але він проповз усього 5 м і змушений був повернутися. Відкопати загиблого неможливо, бо може статися обвал, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.

Київський мегаплакат потрапить до... «Книги рекордів Гіннесса»

Гігантський плакат, який має площу 2142 квадратні метри (126х17 метрів), офіційно відкрито учора на фасаді універмагу «Україна». Як повідомила кореспонденту «Дня» Віра Кастер, співробітниця компанії «Юнілiвер Україна», причетної до цієї споруди, цей мегаплакат фахівці вважають найбільшим у світі. На фасаді столичного універмагу його монтували тридцять альпіністів-монтажників з Вінниці. За її словами, нині розпочато переговори щодо офіційної процедури реєстрації рекорду. Зокрема, незалежні авторитетні свідки мають зафіксувати факт і тільки після цього мегаплакат «має шанс» з'явитися на сторінках «Книги рекордів Гіннесса». Віра Кастер також зазначила, що вперше плакат такого розміру змонтовано суцільним полотном. Усі попередні великомасштабні рекламні проекти монтувалися з фрагментів, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ВОРОНЮК.

Корпоративні права — переважно держорганам

Державні корпоративні права буде передано в управління, насамперед, міністерствам і відомствам, які подали заявку і взяли на себе узгоджені з Нацагентством з управління державними корпоративними правами зобов'язання з управління. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Сергій Тигипко на засіданні Кабміну. За словами голови Нацагентства Олега Таранова, за станом на 1 лютого 1999 р., в агентство подано 3756 заявок на управління держчастками в 2780 підприємствах. Із них 1387 направили облдержадміністрації, а 2373 — міністерства та відомства. Більш ніж за 2500 підприємствами, що є в реєстрі державних корпоративних прав, заявки на управління не надходили, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Тарасюк — за прискорення делімітації українсько-російського кордону

І Росія, й Україна мають можливості прискорити процес делімітації кордону між двома державами, заявив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк в інтерв'ю «Голосу України». Раніше планувалося завершити делімітацію сухопутної частини кордону до 1 січня цього року. Що ж стосується розмежування морських просторів, то, за словами міністра, російська сторона пов'язує це з необхідністю попереднього визначення правового статусу Азовського моря та Керченської протоки. «Але ми працюємо над тим, щоб знайти рішення», заявив Тарасюк.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати