Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

23 січня, 00:00
Банк-першопрохiдник відзначає ювілей

У неділю АТ «Український інноваційний банк» відзначає свій 10–річний ювілей. Знаменно, що Укрінбанк був першим українським комерційним банком — він з'явився раніше, ніж Україна стала незалежною державою. За цей час банк зумів не тільки вистояти (1989 р. персонал банку складався із 10 осіб, 1998 р. — 1622 осіб), а й вийшов на провідні позиції на фінансовому ринку. Протягом всіх 10 років Укрінбанк залишався прибутковим. Важкий 98-й рік не став винятком, хоча тоді, за словами голови правління банку Володимира Лавренчука, питання прибутковості все-таки відійшли на другий план — важливіше було задовольнити вимоги клієнтів (а їх у банку 40 тисяч). В. Лавренчук вважає, що сьогодні в Україні банківська діяльність взагалі є низькоприбутковою. Проте керівництво Укрінбанку впевнене, що запровадження передових банківських технологій та нарощування фінансової потужності дозволять банку й надалі зберігати надійність і стабільність, що вже стали традиційними, повідомляє кореспондент «Дня» Петро ІЖИК.

У День злуки українських земель блоки національно-демократичних партій не порозумілися між собою

Зовсім не «круглу» дату — 9-річчя символічного живого ланцюга, що поєднав 1990 року Схід і Захід України з нагоди проголошення Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину державу 1919 року, було використано правоцентристськими політиками. Активісти та симпатики НРУ, НДП та ПРП згадали свою бойову молодість і знову стали в живий ланцюг. Щоправда, масштаб тепер був уже не дев'ятирічної давності: кількакілометровий ланцюг цього разу поєднав три львівських пам'ятники: Тарасові Шевченку, Іванові Франку та Михайлові Грушевському. Цього дня депутатські фракції НРУ, НДП та ПРП підписали заяву про створення блоку «Наше місто — реформи», якому належатиме контрольний пакет голосів у Львівській міській раді. Але хоча правоцентристські партії підтвердили, що вони і сьогодні здатні вивести на вулиці людей, про повну єдність серед правих вести мову вже не випадає. Напередодні Дня злуки лідери місцевих організацій КУНу та УРП, які входять до Блоку національно-патріотичних сил Львівщини, заявили, що під час переговорів із місцевими лідерами НРУ — НДП — ПРП вони так і не домовилися про свою участь у мітингу, який мав відбутись у Львові, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр СИРЦОВ.

Кияни внесли корективи до заявочного списку команди на участь у «Кубку Співдружності»

Свій тренувальний збір на спортивній базі німецького Руйта київськi динамівці завершили контрольним матчем із лідером другої бундесліги — командою «Ульм» iз однойменного німецького міста. «Гра, яка проходила на в'язкому важкому полі, носила гострий і безкомпромісний характер, — розповів прес-службі «Динамо» тренер киян Валерій Зуєв. — Наша команда володіла перевагою протягом всієї зустрічі, однак не використала декілька гольових моментів. Одначе суперники мали шанс вирвати перемогу, але невдало пробили пенальті — Шовковський парирував удар з 11-метрової позначки». У середу ввечері динамівці повернулися в Київ. А наступного дня Валерій Лобановський вніс корективи до попереднього списку динамівців, які в суботу вранці вилетять до Москви на міжнародний турнір «Кубок Співдружності». Остаточна заявка українського чемпіона виглядає так: воротарі — Шовковський, Кернозенко, Колодюк, захисники — Лужний, Ващук, Каладзе, Баланчук, Черняк, Радченко, Д. Пархоменко, Шматоваленко, півзахисники — Белькевич, Балашов, Кормільцев, Яшкін, М. Маковський, Спєвак, Венглинський, Онищенко, нападаючі — Шевченко, Ребров, Косирін, В. Маковський, Серебренников, повідомляє кореспондент «Дня» Олександр СЕРДЮК.

Дизентерія «відвідала» притулок для людей похилого вiку

Спалах дизентерії зареєстровано у Миколаївському геріатричному будинку-інтернаті. З подібним діагнозом до обласної інфекційної лікарні госпіталізовано п'ять осіб, повідомляє кореспондент «Дня» Данило КЛЯХІН. Як повідомив «Дню» головний санітарний лікар Миколаєва Василь Ганусовський, усі хворі — жінки віком старшi за 70 років. Після виявлення інфекції були обстежені всі співробітники інтернату, продукти харчування, вода, однак достовірно джерело зараження не встановлено. За однією з версій, інфекцію міг занести хтось із відвідувачів. При цьому медики утримуються від гарантій, що подібний спалах дизентерії не повториться.

На небі краще, ніж за гратами

У п'ятницю в Донецьку ховали ще одного співробітника міліції, який загинув при виконанні службових обов'язків. 27-річний старший лейтенант Сергій Мірошниченко виїхав у складі оперативної групи на затримання злочинця, підозрюваного у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень. Одноповерховий будинок на вулиці Зайцева видавався безлюдним, та варто було міліціонерам наблизитися, як ізсередини пролунав потужний вибух і вирвався вогонь. Падіння однієї з балок перекриття стало фатальним для старшого лейтенанта. Трьом його колегам пощастило лишитися неушкодженими. Після приборкання пожежі, яка тривала кілька годин, у будинку виявили обвуглене тіло господаря. У ході слідства, розпочатого за цим фактом, висуваються кілька версій. Або господар заздалегідь очікував на візит правоохоронців, або, загнаний у глухий кут, вирішив звести рахунки з життям. Облившись бензином і включивши газ, він чиркнув запальничкою. За деякими припущеннями, ще однією жертвою самогубця мала стати його співмешканка — міліцейський наряд випередив її на якусь годину, повідомляє кореспондент Леся ХОМЕНКО.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати