Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

06 жовтня, 00:00

У МОН затвердили Концепцію інклюзивної освіти

Наказом Міністерства освіти і науки України від 1 жовтня 2010 № 912 затверджено Концепцію інклюзивної освіти. Про це ІМК повідомили у прес-службі МОН. «Інклюзивне навчання — це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям із особливими освітніми потребами шляхом організації їхнього навчання у загальноосвітніх закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей. Визначення оптимальних шляхів і засобів впровадження інклюзивного навчання ѓрунтується на основі відповідного нормативно-правового, навчально-методичного, кадрового, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення», — йдеться у пояснювальній записці документа. Метою Концепції є визначення пріоритетів державної політики у сфері освіти щодо забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям із особливими освітніми потребами, створення умов для вдосконалення системи освіти та соціальної реабілітації дітей із особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, шляхом упровадження інноваційних технологій, зокрема, інклюзивного навчання, формування нової філософії суспільства щодо позитивного ставлення до дітей та осіб із порушеннями психофізичного розвитку та інвалідністю. Фінансування організації інклюзивного навчання здійснюється за рахунок Державного бюджету, коштів місцевих громад, благодійних і міжнародних організацій.

У нас зросла кількість відпочиваючих

Такі дані оприлюднив голова Державної служби туризму й курортів Анатолій Пахля, передає УНІАН. За оперативними даними, в січні — вересні 2010 року туристичні компанії надали свої послуги майже 916 тис. відпочиваючих, що на 14% більше, ніж за дев’ять місяців минулого року. Зокрема, середній показник заповнюваності кримських санаторіїв і пансіонатів 64,5%. Всього в Криму станом на 5 жовтня відпочило майже 5,3 млн. чоловік, що на 6,5% більше, ніж за аналогічний період 2009 року. У Чернівецькій області в січні — червні ц.р. туроператори надали свої послуги 15,682 тис. чоловік (на 10% менше, ніж за аналогічний період минулого року), в Івано-Франківській — 666 тис. чоловік (на 20% більше), в Львівській — понад 70 тис. туристів (на 15% більше). Однією з особливостей літнього туристичного сезону 2010 року А. Пахля назвав те, що ціни істотно не змінилися. У літній туристичний сезон-2010 заповненість пансіонатів і санаторіїв складала від 50 до 80%. У Криму даний показник досягав 82%, в Карпатах — 70%, в областях — 40-50%. У першому півріччі 2010 року туристичні підприємства надали послуги 1,6 млн. туристам. «Кількість екскурсантів, обслужених суб’єктами туристичної діяльності, протягом першого півріччя поточного року склало 1,1 млн. чоловік, що на 32% більше, в порівнянні з першим півріччям 2009 року», — сказав А. Пахля. У першому півріччі 2010 року суб’єкти туристичної діяльності надали послуги на суму 3,4 млрд. грн., що на 21% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Туристичні підприємства за шість місяців ц.р. перерахували до бюджету 100,5 млн. грн., що на 17% більше, ніж за перше півріччя минулого року. У січні — червні поточного року туроператори Києва надали послуги 840,17 тис. туристів, що на 33% більше, ніж за шість місяців 2009 року, екскурсійні послуги надані 26,7 тис. чоловік (на 6% менше).

В Україні вводять Національний день щеплень

Щорік в Україні проходитиме Національний день щеплень, повідомляє ІА «Наш продукт». Таке рішення було прийняте на міжнародній конференції «Інфекційні хвороби, виклик часу і готовність світу». 600 учасників, серед яких були провідні медики з України, Росії, Литви, США та Франції, ухвалили резолюцію про те, що потрібно покращувати контроль над якістю вакцин, що ввозяться. Також експерти погодилися, що й надалі потрібно проводити моніторинг нещасних випадків після введення вакцин. Нагадаємо, що ЮНІСЕФ хоче провести вакцинацію всіх українських дітей.

Чорна нитка Віри Роїк

На 100-му році життя померла відома кримська вишивальниця. Віра Роїк народилася 25 квітня 1911 року в місті Лубни Полтавської області. З 1952 року жила в Сімферополі. У 1963 році закінчила Московський художній інститут. Вперше свої вишивки майстриня показала світові у 1936 році на Всесоюзній виставці у Москві.

Крім традиційного українського мистецтва вишивки, Віра Роїк володіла більш ніж 300-ми техніками вишивання! Вона організувала понад 140 персональних виставок своїх творів «Український рушничок» в усіх обласних центрах країни та у Росії, Німеччині, Болгарії, Польщі, Туреччині, також брала участь у 287-х загальних художніх виставках в СРСР, Україні й закордоном, у тому числі в Бельгії, Франції, Угорщині, Італії, Монголії, США, Хорватії. Її роботи зберігаються у 43 музеях різних країн світу. Віра Роїк була удостоєна звань «Заслужений майстер народної творчості України», «Заслужений художник Автономної Республіки Крим». Вона була також лауреатом Державної премії Автономної Республіки Крим.

19 серпня 2006 року за видатний особистий внесок у розвиток культури України, утвердження традицій національного декоративно-прикладного мистецтва, багаторічну самовіддану творчу та педагогічну діяльність Указом президента України Вірі Роїк було присвоєно звання «Герой України». Людмила ОБУХОВСЬКА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати