Коротко / УКРАЇНА
Антимонопольники відзначили своє п'ятиріччя новими законопроектами
«Кількість звернень до Антимонопольного комітету України про порушення антимонопольного законодавства щороку збільшується — за 9 місяців поточного року надійшло 1200 звернень», — заявив голова комітету Олександр Завада на брифінгу, присвяченому п'ятиріччю АКУ. На думку О. Завади, сьогодні в Україні розвинений монополізм трьох типів: природні монополії, монополії ринків і штучні об'єднання самостійних господарників у надпотужні структури. За п'ять років АКУ розробив антимонольне законодавство, виявив і припинив 1400 фактів зловживання антимонопольним положенням, а також через штрафні санкції надав бюджету 35,8 млн. грн. До речі, найближчим часом АКУ передасть у парламент два законопроекти: «Про ліцензування природних монополій» і «Заходи по реалізації конкурентної політики в 1999 році». Інф. «Дня».
Французи піклуються про якість кримської води
Уряд Франції готовий надати Криму допомогу розміром $100 тисяч для реалізації спеціалізованої спільної програми. Передбачається підготовка умов для включення кримських курортів до європейського руху якості курортних міст, який називається «Блакитний прапор Європи». За даними агентства Інтерфакс-Україна, українські фахівці завдяки допомозі Франції отримають можливість сучасної екологічної діагностики важливих зон Кримського півострова. Зокрема, передбачено установку в районі Південного берегу Криму автоматичної станції контролю якості морської та прісної води.
Європу вразив «Голод»
Учора в Брюсселі завершився міжнародний кінофестиваль «50 років людських прав», присвячений річниці прийняття Генеральною Асамблеєю ООН «Загальної декларації прав людини». У його програмі серед документальних і ігрових фільмів з більше аніж 40 країн демонструвалася й стрічка з України — «Голод-33» режисера Олеся Янчука. Ця трагічна оповідь про геноцид українського селянства, створена 1991 року, неодноразово показувалося на фестивалях у Старому і Новому Світі і скрізь викликала практично однакову реакцію — гніву та співчуття. Не став винятком і Брюссель, де фільм було прийнято публікою надзвичайно емоційно, а директор фестивалю, відомий європейський кінодистриб'ютор Руді Барнет висловив бажання зайнятися «просуванням» «Голоду-33» на європейські телеекрани.
Банки України витримали навалу кризи
Ситуація для банків нині набагато краща, ніж була місяць тому, — заявив кореспонденту «Дня» президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. Екстремальний період фінансово-бюджетної кризи, на його думку, закінчився, відбувається відносна стабілізація валюти. Якщо й виникають ускладнення, то вони пов'язані з тим, що політики починають вирішувати фінансові проблеми з трибуни. Згідно з аналізом підсумків діяльності за 10 місяців, проведеним АУБ, українська банківська система витримала навалу першої хвилі фінансової кризи. За словами О.Сугоняка, українська банківська система нині функціонально залишається на тому ж рівні, що й до виникнення фінансової кризи. Її ліквідність у нормальному стані (1 млрд. 300 млн. грн.), накопичено достатньо резервів, у фонд покриття валютних ризиків нараховано майже $600 млн, повідомляє кореспондент «Дня» Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ.
Двома пострілами вбито генерального директора
У Луганську знову стріляють. У вівторок у під'їзді свого будинку був застрелений 58-літній гендиректор регіонального виробничого об'єднання «Укрвуглеекологія» Юрій Заскалько. З вогнепальної зброї, вид якої встановлюється, було зроблено два постріли — в голову й тулуб.
Заскалько довгі роки працював на керівних посадах вугільних підприємств області. Був депутатом обласної ради, очолюючи комісію з питань промисловості, транспорту, зв'язку й екології, балотувався в депутати Верховної Ради. Відомий він і як автор економічно-соціальної програми з економічного, соціального й екологічного відродження Донбасько-Придніпровського регіону. Останні 10 років він очолював «Укрвуглеекологію». Жовтнева районна прокуратура обласного центру, яка веде розслідування вбивства, від викладу версій убивства відмовляється.
Україна приєдналася до Хартії океанів
Учора віце-прем'єр-міністр України Валерій Смолій у канадському посольстві в Києві поставив свій підпис під Хартією океанів. Тим самим Україна приєдналася до цього документу ЮНЕСКО, ініціатором прийняття якого, а нині й депозитарієм є Канада — країна, яка має найдовшу в світі лінію морського узбережжя. Хартія передбачає узгоджені дії країн щодо захисту океанського середовища, раціонального використання його ресурсів. Члени хартії вестимуть у цьому напрямку узгоджену діяльність і надаватимуть один одному взаємодопомогу, повідомляє кореспондент «Дня» Олекса ПІДЛУЦЬКИЙ.
№227 26.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№227, (1998)Рубрика
День України