Коротко / УКРАЇНА
«Треба зробити все можливе, щоб моряки-чорноморці не відчували себе відірваними від Батьківщини і відчували увагу й турботу з боку Москви та Росії для того, щоб їхня віра у те, що Севастополь повернеться в Росію, не похитнулася», — заявив учора мер Москви Юрій Лужков на мітингу в Севастополі, присвяченому відкриттю російської школи, побудованої за допомогою московського уряду, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Призначено нових міністрів
Президент України призначив мiнiстром охорони довколишнього природного середовища та ядерної безпеки України Василя Шевчука, котрий досі працював першим заступником керівника цього мiнiстерства. Iншим указом Президент призначив на посаду мiнiстра в справах науки i технологiй Станiслава Довгого, що працював директором Українського iнституту дослiджень навколишнього середовища i ресурсiв при Радi з нацiональної безпеки та оборони, повідомляє «Інфобанк». Василь Шевчук і Станіслав Довгий замінили на посадах відповідно Юрія Костенка й Володимира Семиноженка, котрі склали свої повноваження в зв'язку з обранням їх народними депутатами України. Президент Леонід Кучма призначив головою державного агентства України з авторських та сумiжних прав Геннадiя Миронюка, а Анатолія Плюшка звiльнив з посади посла України у Китайськiй Народнiй Республiцi в зв'язку з його виходом на пенсiю.
Луганські об'єднані соціал-демократи нагадують — час скликати з'їзд партії
Керівництво міської організації СДПУ(о) у відкритому листі до членів та організацій партії висловило занепокоєння ситуацією, яка склалася в партії, повідомляє агенція УНІАН. У листі наголошується, що з'їзд партії, призначений на 30 травня, не відбувся, ухвала про проведення з'їзду не пізніше від 17 липня залишилася невиконаною, й на кінець серпня питання про з'їзд також ще не розв'язане. Крім того, керівні органи партії відповідно до статуту СДПУ(о) після 27 квітня 1998 року втратили організаційно-статутну силу, бо вони були обрані на установчому з'їзді, який було проведено ще 27 квітня 1996 року. В інтерв'ю агентству УНІАН прес-секретар СДПУ(о) Олексій Мустафін заявив, що керівні органи, правління партії і центральна рада не втратили своїх повноважень через непроведення чергового з'їзду партії. На його думку, Луганський міський осередок СДПУ(о) «надто емоційно і невиправдано відреагував на ситуацію». Далі пропонується провести 5 вересня засідання правління й розглянути питання про будівництво партії, до 15 жовтня 1998 року провести звірку членів партії і видати партійні квитки, до 15 листопада — провести звітно-виборні конференції районних, міських та обласних організацій, на яких обрати делегації на з'їзд. На думку авторів листа, з'їзд СДПУ(о) доцільно провести 27-28 листопада 1998 року.
Рух закликав Президента покарати спікера
Народний рух України виступив із заявою з приводу «антидержавного виступу Олександра Ткаченка» на урочистому засіданні в палаці «Україна». Виступ спікера охарактеризовано як реваншистський, спрямований на ревізію семирічного шляху Незалежної України. Рух закликає Президента дати чітку політичну оцінку доповіді Олександра Ткаченка.
Незалежність у кожного своя?
Львівська облорганізація Української республіканської партії (УРП) виступила із зверненням до міської влади Львова «проявити національну самосвідомість і негайно заборонити перетворення польського військового кладовища у Личакові на шовіністичний пантеон західного сусіда». Таку реакцію УРП викликали написи на могилах споруджуваного пантеону: «Невідомим польським солдатам, які загинули у боротьбі за незалежність Польщі». Львівські республіканці трактують їх як образливі для української нації. Якщо власті не прислухаються до висунутих вимог, республіканці мають намір «вжити всі заходи, аж до акції громадянської непокори», повідомляє інформагентство Інтерфакс.
«Сифілізація» Кривого Рогу випереджає середньоукраїнський показник
Ситуація з захворюваністю на сифіліс у Кривому Розі набула ознак епідемії. Якщо в Україні на кожні 100 тисяч осіб припадає 147 випадків зараження сифілісом, а в Дніпропетровській області цей показник дорівнює 250, то в місті руди й металу — 394. Такого жахливого рівня «сифілізації» Кривий Ріг не знав з часів ВВВ, повідомляє кореспондент Володимир ГОНЧАР. На засіданні міськвиконкому, що стосувалося цієї проблеми, створено координаційну раду з працівників медицини, освіти та правоохоронців, які мають виробити комплексні заходи щодо запобігання поширенню венеричних захворювань. Причому роль міліції в боротьбі з поширенням сифілісу особливо підкреслювалася, адже основним постачальником інфекції для широких мас народу небезпідставно вважають вокзальних і придорожніх повій, а також інших «клієнтів» правоохоронців.
Ляльки змагаються з іграшками
Ще кілька років тому на всеукраїнські фестивалі театрів ляльок чекали
як на чудові свята. Це були прекрасні турніри образних ідей, незвичайних
конструктивних рішень, режисерських манер. На жаль, поступово традиція
«лялькових каруселей» зійшла нанівець. У когось із постановників, немов
ілюмінація, згасла фантазія, хтось упав у нудьгу, хтось емігрував. А дитячі
душі повільно, але впевнено почали завойовувати целулоїдні Барбі і барвисті
конструктори «Лего». Днями в Дніпропетровську театральні ляльки спробують
довести, що й вони ще здатні дивувати і радувати дітвору не гірше, ніж
заморські іграшки. 31 серпня тут стартує арт-марафон «Нове століття ляльки»,
під час якого свої вистави покажуть театри з Харкова, Києва, Одеси, Кривого
Рогу, Запоріжжя, Донецька. А конкуренцію їм складуть... іграшки відомих
фірм «Маттен-Європа», «Равенсбургер», «Хасбро» і «Лего». З «вітальні Барбі»
діти потраплятимуть до театральної зали — і хочеться вірити, що талановиті
українські художники-ляльковики і актори-ляльководи їх не розчарують.
Випуск газети №:
№162, (1998)Рубрика
День України