Коротко / УКРАЇНА
Спікер Кримського парламенту Леонід Грач заявив про свій намір балотуватися на пост Президента України після 2000 року, однак не виключив, що змушений буде це зробити вже на наступних президентських виборах 1999 року. «Якщо я буду в кріслі голови Верховної Ради автономії, то балотуватимуся в президенти після 2000 року», — повідомив лідер кримських комуністів. «Якщо станеться моє повалення, значить мене, як першого секретаря Республіканського комітету Компартії, поставлять в умови необхідності висунення кандидатом у Президенти України на виборах-99», — підкреслив він.
Єдиного молодіжного руху не буде
Після відкриття Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО) глава адміністрації Президента Є.Кушнарьов заявив, що він просто вражений кількістю молодіжних організацій як у діаспорі, так і в Україні. Така ситуація, на думку Кушнарьова, є наслідком політичної неструктурованості самого українського суспільства. Згодом молодіжки мають піти за партіями. А стосовно якогось об'єднання молодіжних організацій, то пан Кушнарьов висловив упевненість, що єдиного молодіжного руху ніколи не буде: молодіжки об'єднуються лише по лінії їхньої лівої чи правої орієнтації. Відтак було заперечено актуальність головної тези у виступі на цьому ж конгресі прем'єра Валерія Пустовойтенка: молодіжний рух повинен об'єднатися. Сам глава адміністрації основним завданням СКУМО вважає поєднання лише фахових та політичних інтересів молоді, повiдомляє Ростислав МАРТИНЮК.
Рух нічого не знає про «Програму національного відродження»
У структурах Верховної Ради «не йшлося» про таку програму, заявив В. Чорновіл в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна, коментуючи виступ спікера Олександра Ткаченка. Лідер Руху вважає, що питання про доцільність її розробки, «очевидно, повинен був розглядати парламент спільно з іншими керівними органами влади». «Я нічого не можу про неї сказати, — сказав він, додавши, що, — якщо судити з виступу Ткаченка, це (програма національного відродження — Інтерфакс-Україна) має бути відкочуванням назад, і я не думаю, що це матиме добрі наслідки».
Лідери ПСПУ поскаржилися харків'янам
Зібравши чоловік із 200, переважно пенсіонерів, Наталя Вітренко відразу ж обрушилася буквально на всіх: на комуністів і рухівців, Президента і весь склад парламенту, на Генеральну прокуратуру і свого нещодавнього сподвижника Володимира Алексеєва... Всі вони, на її думку, зраджують інтереси трудящих на догоду Міжнародному валютному фонду. «Коричневою чумою» назвала п. Вітренко цю організацію і закликала слов'янські народи врятувати від неї світ. «Слов'янські народи» біля кінотеатру прокльони на адресу МВФ зустрічали оплесками. Наталя Михайлівна повідомила їм, що завдяки «чиказьким хлопчикам» Пинзенику, Шпаку, Терьохiну МВФ за «безцінь скупив у України світлі уми, жінок і дітей, а тепер зазіхає на її землю». Мороз здружився з Лазаренком, тим самим демонструючи зрощення колишньої партноменклатури з кримінальним бізнесом. Симоненко — туди ж, розплатившись з «Громадою» за союзництво 4-ма комітетами. А комуніста Бориса Олійника причарували рухівці, яким він віддав посаду першого заступника у своєму комітеті. Мимохідь злегка дісталося і Президентові, котрий «дав команду судам влаштувати судовище над лідерами ПСПУ», повiдомляє кореспондент «Дня» Олег ПЕРЕСАДА.
Держмито з біржових операцій — 3%
Президент України підписав укази про впорядкування нотаріальної діяльності і стягування держмита з біржових операцій, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Як визначено указом «Про врегулювання нотаріальної діяльності в Україні», надання нотаріальних послуг в Україні не є підприємницькою діяльністю з метою отримання прибутку. Державні нотаріуси в сфері оплати праці й пенсійного забезпечення прирівнюються до держслужбовців. Інший указ встановлює, що при здійсненні операцій на товарних, сировинних та інших біржах, крім фондових і валютних, і за здійснення окремих видів нотаріальної діяльності стягується держмито в розмірі 3% суми, вказаної в договорі, але не менше за один неоподатковуваний мінімум доходів громадян (17 грн.).
Наївні квіти переживуть агітплакат
Напередодні Дня незалежності в Бориспільському історичному музеї відкрилася перша персональна (на жаль, посмертна) виставка народної художниці Галини Іванівни Каленченко. Вона жила й працювала в селі Дударків на Бориспільщині. Каліка вiд народження, без художньої освіти, проста селянка, вона ніколи не полишала рідного села. Весь її світ — це город та квіти біля хати, які й стали героями її ліричних композицій. Часом її надихали народні пісні: так з'явилася картина «Лугом їду, коня веду». Цікаво, що деякі композиції Каленченко, за браком паперу, створювала на зворотах агітплакатів з партійними гаслами. На думку мистецтвознавця Ігоря ДИЧЕНКА, завдяки нинішній виставці відкрито нове ім'я самобутнього українського митця.
Випуск газети №:
№161, (1998)Рубрика
День України