Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

30 липня, 00:00
Кримські сонети від Адама

Посольство Республіки Польща й Спеціалізована редакція літератури національних меншин в Україні порадували читачів «Кримськими сонетами» Адама Міцкевича. Безсмертні рядки репрезентовано в книзі як мовою автора, так i українською. Більшість із них перекладені нашим видатним поетом Максимом Рильським. «Цей томик віршів — данина пам'яті генієві Адама Міцкевича, 200 років від дня народження котрого цього року відзначає весь світ, — повідомив перший секретар Посольства Польщі Богуслав Вожьняк кореспондентові «Дня» Олександру БЄЛЄНЬКОМУ. — На жаль, збірка вийшла невеликим тиражем, лише 1000 примірників. Зараз ми відшукуємо кошти для подібного видання поеми «Пан Тадеуш».

Субсидії подорожчали

Кабінет Міністрів України підвищив з 15% до 20% розмір середньомісячного сукупного прибутку громадян, призначеного на оплату житлово-комунальних послуг за умови надання житлової субсидії. Збільшення розміру витрат на оплату житлово-комунальних послуг торкнеться близько 700 тис. сімей, які одержують субсидії. Місячний розмір оплати за комунальні послуги для тих, хто одержує субсидії, збільшиться на 7–9 грн. У тому ж обсязі — на 5% — збільшено розмір середньорічного сукупного прибутку громадян, призначеного для придбання зрідженого газу, твердого або пічного, побутового (рідкого) палива у разі надання субсидії. Розмір оплати за вказані послуги не зміниться (залишиться на рівні 15% сукупного прибутку — ІФ-У) за умови, якщо в житловому приміщенні (будинку) прописані або проживають тільки непрацюючі пенсіонери та інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є тільки прибутки від власного підсобного господарства, пенсія та інші соціальні виплати, а також якщо серед прописаних є неповнолітні діти, інваліди I і II групи, і середньомісячний сукупний прибуток на одного прописаного в житловому приміщенні (будинку) не перевищує вартісної величини межі малозабезпеченості (нині 73,7 грн. — ІФ-У). Розрахунок субсидій за визначеними відсотками сукупного прибутку проводитиметься тільки в разі звернення громадян за їх призначенням або в разі підтвердження громадянами права на отримання субсидій на новий термін, повідомляє Інтерфакс.

Цивілізація починається з надійного зв'язку

На Херсонщині розпочалася реалізація широкомасштабного проекту волоконно-оптичної лінії «Таврія», вартість якого становить 90 мільйонів гривень, а довжина сучасних каналів зв'язку сягне 1300 кілометрів, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ПІДДУБНЯК. Закритий тендер на будівництво об'єкту державного значення виграв концерн «Сімекс». На думку місцевих спостерігачів, саме зв'язок стримував притік у регіон іноземних інвестицій. Обсяг їх у першому півріччі становив 14,3 млн. американських доларів, третина з яких укладена у харчову промисловість.

Випробовування українського кулемета та гармати пройшли успішно

Заводські випробовування трьох одиниць нового танкового озброєння, двох кулеметів і гармати на кам'янець-подільському науково-технічному комплексові (НТК) пройшли успішно. Директор НТК Валерій Солодковський повідомив кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ, що гармату зроблено за кресленнями головного конструктора державного науково-технічного центру артилерійської зброї Леоніда Бондаренка, «а кулемети — наші». Він певний, що виготовлені в Кам'янці гармати дадуть місту близько п'ятисот нових високоорганізованих робочих місць та додаткові надходження до скарбниці.

В Одесі створено агентство СНД iз моніторингу та прогнозування надзвичайних ситуацій

Проблемам зміцнення взаємодії відомств iз ліквідації надзвичайних ситуацій у країнах СНД та управління Корпусом сил СНД присвятили 11-те засідання Міждержавної ради міністри десяти держав Співдружності, котрі прибули вчора до Одеси, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло АКСАНЮК. «Ми прагнемо до тіснішої інтеграції для ефективнішої ліквідації техногенних та природних аварій, — заявив на відкритті зустрічі міністр у справах надзвичайних ситуацій та Чорнобиля Валерій Кальченко. — Вже укладено двосторонні угоди про взаємодію з Росією, Білоруссю, Киргизією». Однак головними цілями зустрічі стали обговорення проблем розвитку «об'єднаних сил швидкого реагування Корпусу сил СНД для ліквідації наслідків аварій» та створення Агентства СНД iз моніторингу та прогнозування надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

Слобожанська кераміка проситься на експорт

30 липня в селі Плавинище Роменського району Сумської області відбудеться урочисте відкриття спільної українсько-американської компанії «Слобожанська будівельна кераміка» (СБК), яка стане найбільшим підприємством у північно-східній Україні з виробництва облицювальної цегли. Її засновниками значаться Роменский завод будівельних матеріалів та Western NIS Enterprise Fund (США) — фонд підтримки підприємств у нових незалежних країнах. СБК входить до п'ятірки найбільших інвестиційних проектів США 1997 року. З початком роботи компанії в Україні з'явиться потужний виробник конкурентоспроможної і дешевої цегли (її вартість буде втричі нижчою за нинішню і становитиме 150 грн. за 1 тис. штук), що дасть змогу експортувати її до сусідніх країн, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ХАНІН.

Володар «газпромiвок» розширює співробітництво з Україною

Національний резервний банк (НРБ), за словами голови правління Олександра Лебедєва, планує поглиблення співробітництва спільно з РАТ «ЄЕС Росії» у стосунках з регіонами в Україні.

Про це О.Лебедєв повідомив в інтерв'ю «Независимой газете», опублікованому вчора, коментуючи стосунки банку з ВАТ «Газпром». Кажучи про перспективи роботи банку в Україні, О.Лебедєв сказав, що через кілька місяців буде завершено створення у Києві дочірнього банку. Це пов'язано з тим, що НРБ є одним з найбільших кредиторів України, оскільки володіє пакетом облігацій державної зовнішньої позики України, випущених 1995 року в рахунок погашення української заборгованості перед ВАТ «Газпром» розміром близько $800 млн., повідомив в інтерв'ю О.Лебедєв.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати