Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

25 липня, 00:00
Особистостi прикрашають суспiльство

У четвер у розкішному конференц-залі Українського фонду культури проходила церемонія вручення Міжнародної премії імені Володимира Винниченка, що присуджується номінантові за значний особистий внесок у розвиток духовної сфери суспільства. Цього року почесної відзнаки Українського фонду культури удостоєно народного лікаря-фітотерапевта з Яготина Євгена Товстуху і президента Робітничого професійного об'єднання Канади Зиновія Николишина, який, на жаль, не приїхав на церемонію вручення. Відомому художникові Леоніду Андрієвському голова правління УФК Борис Олійник вручив диплом «Народного художника України», повідомляє кореспондент «Дня» Леонід ТЕЛЕНКОВ.

Парламентське крісло привабливіше за стілець мера

На сесії міськради мер Мелiтополя Анатолій Мангул заявив, що він зробив свій вибір — залишається депутатом Верховної Ради. Нові вибори міського голови призначено на 18 жовтня 1998 року, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА. Будучи обраним водночас народним депутатом України й міським головою, Мангул вирішив виконувати обов'язки мера на громадських засадах, що порушує Закон України «Про місцеве самоврядування». Прокурор міста зажадав ухвалення постанови, відповідної законодавству України. Але виконувати закони виявилося справою непростою: з 10 травня для прийняття рішення депутати міськради засідали двічі.

«Об'єднана Європа» в українському парламенті

23 липня у Верховній Раді створено позафракційне депутатське об'єднання «Об'єднана Європа». До його складу увійшли народні депутати — Катерина Ващук, Леонід Косаківський, Василь Онопенко, Сергій Терьохін, Володимир Щербань та інші. Своєю головною метою члени нового об'єднання проголошують сприяння процесам загальноєвропейської інтеграції та активізацію української зовнішньої політики у цьому напрямку. На думку члена ініціативної групи зі створення об'єднання, голови СДПУ(о) Василя Онопенка, «будівництво спільної Європи, в якій би Україна посіла гідне місце, — це одна з тих ідей, що може згуртувати навколо себе більшість депутатського корпусу, незалежно вiд партійної приналежності та ставлення до НАТО чи СНД».

Батькам школярів знову доведеться платити за підручники

Кабмін знову взявся за старе, узаконивши оплату за шкільні підручники. Пільги на придбання безкоштовних підручників збереглися за дітьми з малозабезпечених і багатодітних сімей. За словами міністра освіти України Михайла Згуровського, підготовлені та надруковані підручники Міністерство не може викупити через нестачу коштів, тому чиновники пішли на дублювання свого колишнього рішення. Нагадаємо, що минулою спробою ввести плату за «друковане слово» ще й досі займається Генеральна прокуратура, повідомляє кореспондент «Дня» Оксана ПАНЧЕНКО.

Пенсії виплачуватимуться по-старому

Комітет Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів пропонує перенести термін введення в дію норми указу глави держави від 4 липня, що передбачає виплату пенсій і грошової допомоги через банки, з 1 вересня 1998 року на 1 січня 1999 року, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Голова парламентського комітету В. Луценко підкреслив, що перенесення термінів введення цієї норми викликане необхідністю більш широкого інформування населення про доцільність отримання пенсій і грошової допомоги в установах банків. В. Луценко також повідомив, що в ході недавньої зустрічі з керівниками парламентських фракцій і комітетів Л. Кучма погодився з цим.

Батьківщина вшановує своїх героїв. Посмертно

23 липня було оголошено про нагородження Президентом головного редактора газети «Вечерняя Одесса» Бориса Дерев'янка відзнакою — орденом «За заслуги» 3-го ступеня посмертно. Нагадаємо, що Б.Дерев'янка було вбито вранці 11 серпня минулого року по дорозі на роботу а, злочинців іще не знайдено. Слідство пов'язує смерть журналіста з його професійною діяльністю. Убивства журналістів уже стали буденністю — так само, як і посмертне визнання заслуг перед Вітчизною.

До страйкуючих гірників готові приєднатися їхні дружини й діти

Десять днів не підіймаються на поверхню 12 вибійників шахти «Райдуга» холдингової компанії «Первомайськвугілля», повністю відмовившись від їжі. Вимога в гірників одна: виплата зарплати за 9 минулих місяців роботи, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА. Кількість тих, хто оголосив голодування, за останні три дні поменшала: три гірники за станом здоров'я припинили акцію протесту. Інші, вживаючи кип'ячену підсолоджену воду, поки що тримаються завдяки молодому організму. Середній вік страйкарів — 32-33 роки. Переговори з керівниками шахти «Райдуга» позитивного результату поки що не дають. На допомогу своїм чоловікам і синам прийшла жінки. Одна з них — Віра Мойсеюк заявила, що у випадку, якщо вимоги шахтарів, котрі оголосили голодування, не будуть виконані, вона готова зі своїми дітьми голодувати разом із чоловіком і її підтримають дружини інших голодуючих.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати