Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

18 липня, 00:00
Конвенція з прав людини не друкується вже рік

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова на зустрічі з головою парламенту Олександром Ткаченком підкреслила необхідність офіційної публікації Європейської конвенції з прав людини в газеті «Голос України», нагадавши, що 17 липня виповняється рік від моменту ратифікації Україною цього документа, повідомляє Інтерфакс. На зустрічі спікера й омбудсмена обговорювалися також перспективи змін і доповнень законодавства України з метою адаптації його до світових норм з прав людини. Ткаченко запевнив Карпачову, що вимоги закону щодо забезпечення діяльності уповноваженого Верховної Ради будуть виконані.

Компартія потрапила під суд

Розгляд Жовтневим районним судом міста Києва позову директора Інституту посткомуністичного суспільства, політолога Миколи Томенка щодо захисту честі й гідності до першого секретаря ЦК КПУ Петра Симоненка відбудеться 23 серпня. «Звертаючись до суду, я переслідував мету не тільки офіційно спростувати наклепницькi заяви лідера КПУ, а й створити прецедент, який дозволить притягувати політиків до відповідальності за неправдивість своїх слів», — заявив політолог. Томенко має намір довести, що КПУ на передвиборну боротьбу витратила суми на порядок вищі, ніж вона задекларувала, а також назвати потужні підприємницькі структури, які очолюють комуністи. 17 квітня 1998 року газета «Сегодня» надрукувала статтю «Петро Симоненко: У мене особистої думки немає. Тільки колективна», в якій лідер КПУ звинуватив політолога Томенка в «обмані та фальсифікаціях» при аналізі партійного списку КПУ на парламентських виборах 29 березня 1998 року, повідомляє Інтерфакс.
 
  Рак вiдступить перед «Онкотестом»?

Лабораторія ранньої діагностики і профілактики онкологічних захворювань «Онкотест» справила новосілля, як повiдомляє кореспондент «Дня» Ванда КОВАЛЬСКА, на вулиці Пимоненка, 10-а, у Києві. Метод «Онкотест» дозволяє за краплею крові виявити у людини наявність активних ракових клітин і не допустити розвитку страшного захворювання. Кілька років тому групу українських учених, котрі розробили метод, підтримав бізнесмен Анатолій Новик. Свого часу він був радником прем'єр-міністра України, нині — народний депутат. Новосілля в «Онкотесту» відбулося в переддень дня народження Анатолiя Матвiйовича. Колектив нашої газети приєднується до численних поздоровлень іменинника.

Парламент поповниться ще одним рухiвцем

Народний Рух отримує ще один депутатський мандат за багатомандатним загальнодержавним округом у зв'язку з виключенням зі списку Олександра Лавриновича. Він балотувався на виборах водночас за партійним списком Руху та в мажоритарному окрузі, однак вибори в одномандатному окрузі було визнано недійсними. Після тривалого судового процесу Верховний Суд України скасував рішення окружної виборчої комісії №121 про визнання недійсними результатів виборів у цьому окрузі і визнав легітимним обрання депутатом Лавриновича, повідомляє Інтерфакс. Згідно з цим рішенням, Центрвиборчком зобов'язаний відмінити реєстрацію Лавриновича в загальнодержавному багатомандатному окрузі за партійним списком Народного Руху. Таким чином, наступний номер рухівського списку — депутат Київради Олександр Чорноволенко — отримає парламентський мандат, повідомляє Тетяна ШУЛЬГАЧ, «День».

Вибух гранати залишив дітей сиротами

Учора о 4.30 ранку в Ізмаїлі Одеської області невідомий кинув гранату у вікно будинку сім'ї Берлізових. «Подібних випадків у місті не траплялося вже близько року», — стверджує заступник начальника міського управління міліції Олександр Громовенко. Від вибуху загинуло двоє: 40-річний господар Олександр Берлізов та його 37-річна дружина Гаяно Ірвандівна. Діти — син шістнадцяти років і молодша дочка, які спали в сусідній кімнаті, залишились живими. Берлізов займався ремонтом автомашин. Кажуть, надто прибутковим його бізнес не можна було назвати. Дружина Берлізова працювала бухгалтером на МПП «Німфа», повідомляє кореспондент «Дня» Аліна СТАНКЕВИЧ.

Харків знов «поплив»

Учора в Харкові під час зливи випала чверть місячної норми опадів — 17 мм. Такого дощу тут не пам'ятають з часу знаменитої аварії на Диканівських очисних спорудах у 1995 році. Шквальний вітер, що досягав 22 м/сек, ламав гілки дерев, зривав віконні карнизи та рекламні щити, а в провулку Грабовського звалив будівельне риштування. За лічені хвилини Харків перетворився на справжню Венецію, і в низинах рівень води досягав половини людського зросту. Однак цього разу місто виявилося готовим до стихії. Як повідомили кореспондентові «Дня» Олегу ПЕРЕСАДІ в підприємстві «Харківочиспромвод» на час закінчення дощу рівень води в насосних станціях Диканівських очисних споруд становив лише 2,9 метра при тому, що працювали лише два насоси. Включати резервні насоси не було потреби. Про якісь аварії і тим паче жертви на час підготовки матеріалу повідомлень не надходило.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати