Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19980704/4125-8.jpg)
Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Сергій Куніцин висловив задоволення результатами своєї зустрічі з Президентом України Леонідом Кучмою, яка відбулася в середу, повідомляє УНІАН.
За його словами, Президент України погодився з пропозиціями Ради міністрів АРК про надання кримському уряду додаткових економічних повноважень. Уряд Криму, як і раніше, обстоює точку зору стосовно того, що всі 100% податків необхідно залишати в бюджеті автономії. Серед пропозицій кримчан — можливість місцевого уряду виступати гарантом для іноземних кредиторів. За словами С. Куніцина, Л.Кучма погодився з тим, що в АРК мають працювати вільні економічні зони, для чого необхідно підготувати законопроект про їх створення.
У «тінь» вистрілили «податкова» й Нацбанк
Звершилося те, чого так довго боялися тверезомислячі «тіньовики». Як повідомляє агентство УНІАН, між Державною податковою адміністрацією й НБУ підписано договір про надання Нацбанком інформації про надходження коштів на розрахункові рахунки юридичних осіб, де «помічено» операції на суми, які перевищують 50 тис. грн. Про це вчора заявив перший заступник голови ДПАУ, начальник податкової міліції Віктор Жвалюк. Він же додав, що саме на підставі цих даних податкова міліція «будуватиме свою роботу, зокрема з фіктивними фірмами й конвертаційними центрами». А працювати вони вміють. Про це свідчать підсумки за перший квартал: розшукано 10500 «тіньовиків», порушено 5869 кримінальних справ. Держбюджет за січень–червень завдяки податковій міліції «погладшав» на 401,2 млн грн.
Маніфестація революційної молоді
Більша частина студентської молоді, склавши сесію та «хвости», гайнула на моря й до бабусь, а члени організації Революційно-комуністичної молоді — до Міністерства енергетики. Пікетувати. Очевидно, під Кабміном й адміністрацією Президента вже немає місця. А вчорашні вимоги десяти пікетників (анонсувалася участь 80 чоловік) досить об’ємні: «Ні — підвищенню цін на комунальні послуги», «Виплатити всі борги у зарплаті й пенсіях!», «Фінансові потреби держави задовольнити за рахунок приватних капіталів!»
Післяобіднє міністерство (акція почалась о 15.00) нiяких ознак цікавості до події не виявило. Зате камерам трьох телевізійних каналів «революційно налаштована» молодь попозувала досхочу, повiдомляє кореспондент «Дня» Яна МОЙСЕЄНКОВА.
Колгоспна земля буде приватною. Але коли?
Презентація в Житомирі проекту приватизації землі та реорганізації колективних сільськогосподарських підприємств, здійснювана в Україні Міжнародною фінансовою корпорацією, передбачає реалізацію права кожного члена КСП на землю та майно. За словами представників МФК та Держкомзему, програма вже дала позитивний результат у багатьох областях України. Проте на Житомирщині, як зазначив керівник проекту в Україні Еріх Хауел, на 1 липня державні акти на право володіння своїми частками землі отримало всього 6 осіб з 260 тисяч членів КСП, які мали на це право, повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ.
Рiвень моралi у Києві, можливо, зросте. А кількість торгашів зменшиться...
2 липня Київрада прийняла ухвалу про створення двох нових підрозділів міліції: відділу боротьби з правопорушеннями в сфері суспільної моралі (подібно до поліції моралі) та відділу контролю за речовими й продовольчими ринками. Утримуватися вони будуть за рахунок міського бюджету, а щоб пересвідчитися в результативності їх роботи, киянам далеко ходити не доведеться.
Заступник керівника постійної комісії Київської міськради з питань законності, правопорядку, прав громадян і боротьби зі злочинністю В’ячеслав Буденко зазначив, що нові підрозділи створено у відповідь на звертання киян до УМВС України з метою забезпечення правопорядку в місцях відпочинку, а також у сфері несанкціонованої торгівлі, повідомляє кореспондент Олена ГРІНЧЕНКО. Чи означає це, що міські вулиці будуть очищені від продавців «землі», а також від представниць найдревнішої жіночої професії, скоро побачимо...
Українські фехтувальниці — віце-чемпіонки Європи
Срібні медалі виграли шпажистки України на чемпіонаті Європи у Пловдиві. Вони поступилися збірній Німеччини — 30:45. Третє місце зайняли польські спортсменки.
Усього в змаганні беруть участь 386 фехтувальників із 36 країн. Першими чемпіонами в особистому заліку стали німецький рапірист Бісдорф та італійська шпажистка Еліза Уга. У фіналі Бісдорф переміг свого співвітчизника Вієнала з рахунком 15:12, Уга взяла гору над польською фехтувальницею Барбарою Чижевською — 15:9.
Випуск газети №:
№125, (1998)Рубрика
День України