Коротко / УКРАЇНА
Учора Конституційний Суд розпочав слухання справи за поданням Президента України Л. Кучми про конституційність закону «Про внесення змін і доповнень до закону «Про статус народного депутата України» від 25 вересня 1997 року — повідомляє Інтерфакс-Україна. Напередодні Леонід Кучма звернувся до КС із ще одним поданням — щодо відповідності Конституції Постанови ВР від 3 червня 1998 року, якою депутати відхилили поданий Президентом проект закону «Про внесення змін і доповнень до закону України «Про податок на додану вартість». Президент вважає, що Верховна Рада ухвалила цю постанову в умовах, коли ще не було сформоване керівництво парламенту й не створені комітети ВР. Постанову підписали члени тимчасової президії, що, на думку Леоніда Кучми, суперечить ст. 88 Конституції. Глава держави вважає, що постанова ВР суперечить й іншим положенням Основного Закону.
Участь Е.Гурвіца у повторних виборах мера — під питанням
Лише двох із п’яти кандидатів на посаду міського голови зареєстрував поки що Одеський міськвиборчком. Відмовлено в реєстрації нардепові О.Костусєву, оскільки на березневих виборах він зняв свою кандидатуру, а реєстрацію екс-мера Е.Гурвіца та екс-депутата міськради Л.Вершина відкладено. Щоб уникнути правових неув’язок міськвиборчком 30 червня вдруге звернувся за роз’ясненнями до ЦВК. Утримується від балотування екс-губернатор Р.Боделан, якого, за повідомленням однієї з київських телекомпаній, відправлено послом України в дружню державу. Насправді ж, як заявив Р.Боделан у інтерв’ю кореспондентові «Дня» Михайлові АКСАНЮКУ, «політичні суперники вже не вперше за останні роки «посилають» мене повпредом до різних країн, а от рішення щодо повторного балотування на посаду міського голови я поки що не прийняв».
Як кияни ставляться до міської влади?
Учора відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам соціологічного дослідження «Київська міська влада: криза загострюється». Директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін оголосив результати експрес-опитування киян на вулицях міста. Під час дослідження було виявлено, за словами О. Соскіна, найгостріші проблеми Києва: 1. Місцева влада не порушує перед загальнодержавною владою питання про наслідки чорнобильської катастрофи для Києва. 2.Екологічна забрудненість Києва. 3. Знищення промислового потенціалу міста. Відповідаючи на запитання «Кого ви бачите майбутнім міським головою Києва?», кияни віддали перевагу Олександру Омельченку. При цьому автори дослідження роблять висновок: нинішня система влади в Києві себе вичерпала, місто сьогодні дуже хворе, і недугу «загнано в андеграунд», повідомляє Наталія ХУДЯЄВА, «День»
Меморіальну дошку Шолом-Алейхема відкрила його славнозвісна онука
Один-єдиний день провела в місті свого дитинства — Одесі — відома американська письменниця, автор одного з культових романів 60-х років «Угору сходами, що ведуть донизу» Белла Кауфман. Щоправда, прилетіла письменниця не для популяризації своєї творчості, а для участі в церемонії відкриття меморіальної дошки на будинку на вулиці Канатній, 28, де у 1882-1883 роках жив її дідусь, який, звичайно, відомий в Україні значно краще, аніж сива американка. Белла Кауфман — онука геніального єврейського прозаїка Шолом-Алейхема. До речі, на зустрічі, котра відбулася в Громаді єврейської культури, письменниця повідомила, що пам’ять про автора «Тев’є-молочара» шанують і в США: нещодавно в районі Манхеттен Нью-Йорка з’явилася вулиця Шолом-Алейхема. В Одесі ж вулиці, що багато років носила ім’я письменника, не так давно було повернено історичну назву: М’ясоїдівська.
«Артек» гідний Книги Гіннесса
Організатори Міжнародного кінофестивалю «Артек», який стартував 28 липня, наскільки нам відомо, поки не зверталися до редакції Книги Гіннесса з проханням зафіксувати в ній незвичайний рекорд: найбільше в світі журі. Всі 5200 хлопчаків та дівчат, котрі відпочивають цими днями у відомому таборі в Криму, оцінюватимуть конкурсну програму фестивалю, в якій репрезентовано фільми з Німеччини, Китаю, Норвегії, Росії, Франції. Вони визначать найдобріший, найвеселіший і найзахоплюючий фільми, а також лауреатів персональних акторських премій — серед дорослих майстрів і дітей-кіноакторів. Щоправда, форум в «Артеку» міг би привабити укладачів Книги Гіннесса і ще з однієї причини: за статистикою, понад 70% «членів журі» саме під час фестивалю «Артек» уперше в житті дивляться кіно не по телевізору, а на великому екрані. Можна тільки уявити, яке враження справить на них вже традиційно включена до позаконкурсної програми ретроспектива американського «сімейного фільму» й особиста зустріч з «блондином в одному чорному черевику» — П’єром Рішаром, котрий, нарівні з популярними російськими й українськими акторами, є гостем фестивалю.
Спроба групової втечі арештованих не вдалася
29 червня при транспортуванні з міста Самбора до слідчого ізолятора міста Львова було вчинено спробу масової втечі ув’язнених. В’язні спочатку почали розхитувати машину, а коли вона зупинилася, напали на двох міліціонерів-конвойних, що Чунчуков перебували всередині кузова. В одного з правоохоронців організатор втечі гр. Чунчуков вирвав з рук автомат Калашникова і, розстрілявши замок, спробував зникнути. Старший конвою вчасно зорієнтувався і, застосувавши табельну зброю, пострілом у голову вбив озброєного злочинця. Решта 13 арештантів, відчувши серйозний опір, не зрушила з місць. Наразі відомо, що Чунчуков раніше мав чотири судимості й те, що один з конвойних, що одержав у перестрiлцi поранення в голову, госпiталiзований в нейрохiрургiю лiкарнi «швидкої допомоги». На думку фахівців, будуть покарані ті міліцейські чини, які дозволили перевозити у «заці» аж 14 ув’язнених, повідомляє кореспондент «Дня» Микола САВЕЛЬЄВ.
Випуск газети №:
№122, (1998)Рубрика
День України