Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

14 липня, 00:00

Комуністи хочуть прибрати ОУН-УПА з музею історії Великої Вітчизняної війни

Експозицію про ОУН-УПА приберуть із Національного музею історії Великої Вітчизняної війни. Про це говориться у відповіді Міністерства оборони на депутатський запит народного депутата від комуністів Євгена Царькова, повідомляє «Gazeta.ua» з посиланням на прес-службу КПУ. На початку червня Царьков звернувся до прем’єр-міністра Миколи Азарова і міністра оборони Михайла Ежеля з проханням розглянути питання про неправомірність розміщення в залі Партизанської слави Національного музею історії Великої Вітчизняної війни експозиції, присвяченої ОУН-УПА. У міністерстві оборони задовольнили прохання Євгена Царькова і пообіцяли прибрати експозицію. Натомість у Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни «День» запевнили, що реекспозиції музеї не передбачається, тому всі експонати лишаються на місцях.

Кількість злочинів в Україні зросла на третину

У Міністерстві внутрішніх справ України констатують, що зростання кількості кримінальних злочинів за перше півріччя 2010 року відбулося в усіх регіонах країни. «Оперативна обстановка в державі залишається складною. Майже на третину збільшилася кількість зареєстрованих злочинів. Зростання кримінальних проявів відбулося в усіх без винятку регіонах», — повідомив перший заступник голови МВС Сергій Попков під час розширеного засідання колегії МВС у вівторок у Києві, передає Інтерфакс-Україна. При цьому він підкреслив, що зростання кримінальних злочинів відбувається за рахунок того, що в 2,5 разу збільшилася кількість зареєстрованих крадіжок. С.Попков також підкреслив, що кожен другий зареєстрований злочин загальнокримінального спрямування залишається нерозкритим. «На недостатньому рівні організовано розкриття злочинів, що перебувають на контролі міністерства», — сказав він. За словами першого заступника голови МВС, залишилося нерозкритим кожне сьоме навмисне вбивство, кожне третє завдання важких ушкоджень і кожен восьмий розбій. С.Попков підкреслив, що із ситуації, що склалася, «слід робити висновки».

Патріарх Кирило стане почесним доктором Дніпропетровського національного університету

Голова Російської православної церкви патріарх Кирило стане почесним доктором Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі університету, 24 липня патріарх Кирило відвідає Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара, де під час урочистого засідання вченої ради йому буде вручена мантія почесного доктора.

Унікальну виставку квітів готує Чернігів до Дня незалежності

Традиційна до Дня незалежності України виставка квітів у Чернігові цього року дозволить перетворити Центральний парк культури й відпочинку на справжню квіткову оазу. Цьому сприятиме принципово іншій підхід до організації виставки, який полягатиме в представленні не тимчасових букетів та квіткових композицій, а стаціонарних клумб, передає УКРІНФОРМ. Засадити парк квітами учасникам виставки запропонувала Чернігівська міська рада. Зараз очолюваний нею оргкомітет опрацьовує концепцію заходу й розподіляє територію парку між підприємствами, навчальними закладами, установами та організаціями. Ще однією особливістю цьогорічної виставки стане можливість участі в ній окремих громадян, які запропонують власну композицію. Оргкомітет розгляне усі ідеї, а для втілення найкращих і найоригінальніших виділить у парку земельні ділянки.

118 тисяч кілометрів заради «Українців за Уралом»

Київський журналіст Микола Хрієнко подолав 118 тисяч кілометрів, щоб відтворити історію переселення українців з етнічних територій за Урал. У червні пан Микола, до речі, учасник Фотоконкурсу «Дня», завершив свій журналістський проект «Українці за Уралом», розпочатий у липні 2004 року, повідомляє УНІАН. 30 червня Микола Хрієнко повернувся з Російської Федерації, де завершив останній довготривалий дослідницький маршрут, який пролягав по території між Полярним колом і береговою лінією Північного Льодовитого океану від мису Дежньова й селища Уелен (Чукотка) до міста Мурманськ, що на Кольському півострові. За словами журналіста, проект «»Українці за Уралом» є спробою відтворити масштабну картину історії переселення українців у різні часи з етнічних територій за Урал, а також розповісти про нинішнє життя наших земляків на території Росії». Під час першого етапу проекту «Українці за Уралом» пан Микола подолав 27 тисяч кілометрів — від Києва до селища Уелен і мису Дежньова. Під час другого етапу загальна протяжність маршруту до кінцевого пункту острова Кунашир і назад до Києва склала 33 тисячі кілометрів. Маршрут третього завершального етапу складався з двох частин, загальна його протяжність — 45 тисяч кілометрів. Микола Хрієнко розповів, що, крім публікацій у пресі матеріалів з авторськими фотознімками, за підтримки спонсорів та державних структур він планує випустити книгу, фотоальбом та відкрити авторську фотовиставку під назвою «Українці за Уралом. XXI століття».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати