Коротко / УКРАЇНА
На Тернопільщині вшанували пам’ять Слави Стецько
З нагоди 90-річчя з дня народження громадської та політичної діячки Слави Стецько на Тернопільщині біля пам’ятника її чоловіка Ярослава Стецька відбулися урочисті заходи. Слава Стецько народилася в селі Романівки на Теребовлянщині. «Я і мої колеги з великою повагою ставилися до цієї жінки, — поділився спогадами про пані Славу голова облдержадміністрації Ярослав Сухий. — Сміливо можу заявити, що якби не вона та її колеги Михайло Ратушний, Степан Хмара, то нам не вдалося б відстояти підприємства військово-промислового комплексу України. Вона своїм авторитетом зуміла переламати ситуацію в парламенті, адже були особи, які хотіли привласнити ці підприємства. Якщо говорити про людину державницького складу мислення — то це про Славу Стецько!». Також 23 травня буде відкрито меморіальну дошку Ярославі Стецько на фасаді будинку по бульвару Тараса Шевченка, в місті Тернополі, повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.
У Луцьку відкрили пам’ятник Теодоровичу
З Великою Волинню видатного краєзнавця і церковного діяча Миколу Івановича Теодоровича поєднує не лише праця у духовній семінарії у Кременці, а й те, що саме він є автором п’ятитомного видання з історії краю і православної церкви на Волині. Зібраний ним матеріал і нині є потужним історико-краєзнавчим джерелом. Теодорович об’їздив найвіддаленіші куточки Волинської губернії, не раз бував у тодішньому повітовому місті Луцьку. І хоча його праці на перший погляд стосувалися суто історії тодішньої Волинської єпархії, проте описи 1477-ми парафій і церков десяти волинських повітів, зроблені Теодоровичем, донині є цікавим і затребуваним матеріалом для різних верств населення. Так само популярними стали ротапринтні видання його робіт, які здійснюють Волинська єпархія УПЦ за сприяння народного депутата Анатолія Горбатюка. А ідея встановити йому у Луцьку пам’ятник пов’язана не лише з тим, що краєзнавець, відвідуючи Луцьк, не міг не бувати у древньому Покровському храмі Луцька. На невеличкому кладовищі біля храму поховано і дві особи з прізвищем Теодорович, що спонукає до певних роздумів: а раптом це хтось із родини Миколи Івановича?.. Адже якщо його праці дуже відомі, то про приватне життя історика і краєзнавця інформації обмаль. Та й заслуги Теодоровича перед церквою мусять бути вшановані.
Пам’ятник відкрили голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, народний депутат Анатолій Горбатюк і духовенство, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.
У Львові стартував фестиваль «Віртуози»
Як розповів «Дню» директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп, фест «Віртуози» має гарні традиції та тривалу історію, бо вперше відбувся 29 років тому. У програмі цьогорічних «Віртуозів» — 24 концерти за участю відомих виконавців. Публіці обіцяють різнобарв’я стилів та різножанровість напрямів світової та української музики. «Ідея фестивалю — показати якомога більше віртуозів, які, своєю чергою, мають показати якомога більше хорошої музики», — говорить В. Сивохіп. Шедеври світової музики виконають гості з Італії, Великобританії, США, Молдови, Росії, Швеції, Швейцарії, Польщі, Австрії, Франції і, звичайно ж, України. Серед зірок — примадонна Віденської опери киянка Вікторія Лук’янець, котра представить львівській публіці пісні Йоганна Штрауса і Фридерика Шопена. А ще — відомий джазовий колектив ManSound, який відзначить на сцені Львівської філармонії 15-річний ювілей. Родзинкою «Віртуозів» стане також концерт естрадно-духового оркестру «Він Бенд», який привезе до Львова популярні композиції від Billy Strayhorn, Jerry Herman, Paul Clark, Howard Rowe, Erroll, W.C.Handy, A.C.Jobim, A.Piazzolla, James Brown та Carmine Pastore. Кілька концертів будуть присвячені 200-річчю від дня народження Шопена: фортепіанні речиталі виконуватимуть, зокрема, всесвітньо відомі піаністи Борис Блох та Володимир Винницький. Окремий концерт, «Найкращі хіти Маестро», вшанує українського класика Мирослава Скорика. Розпочався фестиваль великим хоровим інструментальним полотном «Урочиста меса» — Petite Messe Solennelle Джоаккіно Россіні. Продовжився концертом In Memoriam, в якому прозвучав один із наймасштабніших творів ХХ сторіччя — симфонія Дмитра Шостаковича №7 «Ленинградская». Триватимуть «Віртуози» до 6 червня, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Мирон Маркевич: об’єднання чемпіонатів — нонсенс
Головний тренер збірної України з футболу та Футбольного клубу «Металіст» Мирон Маркевич негативно оцінює ідею об’єднання футбольних чемпіонатів України та Російської Федерації. Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив у неділю на прес-конференції тренерського штабу національної збірної в Харкові, відповідаючи на запитання журналістів. «На мою думку, то якийсь нонсенс», — сказав М.Маркевич.
Як повідомляли українські ЗМІ, деякі власники провідних футбольних клубів української Прем’єр-ліги висловилися за об’єднання футбольних чемпіонатів України та Росії в один, аргументуючи це збільшенням відвідуваності ігор та посиленням загального рівня команд об’єднаного чемпіонату.
Випуск газети №:
№83, (2010)Рубрика
День України