Коротко / УКРАЇНА
Українському дублюванню — бути!
Верховна Рада не підтримала законопроект, яким пропонувалося відмінити обов’язкове дублювання іноземних фільмів на українську мову, повідомляє прес-служба ВР, за законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» з усунення суперечностей між Законом України «Про кінематографію» і Законом України «Про телебачення і радіомовлення» проголосували 168 депутатів. Не проголосував жоден із депутатів від Компартії і Блоку Литвина. Як вказано в пояснювальній записці до законопроекту, основним завданням пропонованого проекту закону є удосконалення правового механізму у сфері трансляції іноземних фільмів, програм (передач) теле-, радіоорганізаціями на території України. «Застосування положень проекту закону, у разі його ухвалення, сприятиме можливості вибору теле-, радіоорганізаціями способу трансляції іноземних фільмів, програм (передач)», — вважає автор проекту закону, народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко. У законопроекті йшлося: «якщо мова оригіналу (або дублювання) фільму чи іншої програми (передачі) не є українською, такі фільми або програми (передачі) транслюються за умови їхнього дублювання, озвучування або субтитрування державною мовою», тоді як до цих пір діє закон, який дозволяє тільки дублювання таких передач. Фактично ухвалення запропонованих змін у закон знімало б зобов’язання дублювати програми на іноземні мови і замінювати їх на субтитри. Як повідомлялося, заступник голови партії «Єдиний центр» Леся Оробець закликала Кабінет Міністрів дати спокій українській мові. УНІАН нагадує, що віце-прем’єр Семиноженко доручив Міністерству культури і туризму проаналізувати правове поле виконання закону про кінематографію, що передбачає обов’язкове дублювання фільмів на українську мову.
«Динамо» вшанує пам’ять Лобановського
Сьогодні виповняється вісім років із дня смерті Валерія Васильовича Лобановського. Футбольний клуб «Динамо» запрошує всіх вшанувати пам’ять великого тренера. Об 11.00 — покладання квітів до його могили на Байковому кладовищі. О 12.00 біля пам’ятника Лобановському, біля входу на стадіон «Динамо», відбудеться мітинг пам’яті великого тренера.
Справа «одеського мажора» знову в суді
Верховний Суд України повернув на повторний розгляд до Приморського районного суду кримінальну справу Фелікса Петросяна — сина депутата Одеської обласної ради та керівника Партії пенсіонерів України Фелікса Петросяна. Нагадаємо, що в січні 2008 року джип Фелікса Петросяна-молодшого (за висновком експертів, хлопець перебував за кермом, будучи нетверезим) врізався в машину «Деу». Її водій загинув. Було також пошкоджено 11 автомобілів. Рік потому Київський районний суд припинив досудове слідство. Одеський міліційний слідчий Едуард Кивель у вересні 2008 року закрив справу — за відсутністю складу злочину. Проте потім його було усунуто від виконання обов’язків, а розслідування поновилося. Після передачі справи до суду слухання кілька разів переносилися — через «зайнятість судді», «зайнятість адвоката» і так далі. 9 липня справу було закрито. Офіційна причина — відсутність претензій з боку родини загиблого й власників розбитих автомобілів. Апеляційний суд Одеської області 22 липня 2009 року виніс свій вердикт, фактично виправдавши Фелікса Петросяна. Прокуратура регіону не погодилася з такою ухвалою і звернулася до Верховного Суду. При цьому правознавці, зокрема, спиралися на статтю Кримінального кодексу України «Порушення правил безпеки дорожнього руху», яка передбачає покарання за спричинення потерпілому тяжких тілесних ушкоджень або смерті потерпілого в ДТП, — обмеження свободи на термін від трьох до восьми років із позбавленням права керувати транспортним засобом на три роки. Зараз Фелікс Петросян-молодший вчиться на четвертому курсі Юридичної академії і готується отримати диплом судово-адміністративного факультету Одеської національної юридичної академії, який випускає майбутніх суддів, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.
В Одесі повісився колишній в’язень сомалійських піратів
Як повідомлялося, член екіпажу судна «Фаїна» Юрій Лісютін, котрий перебував чотири місяці в полоні у сомалійських піратів, покінчив життя самогубством в Одесі у власному будинку. За словами рідних і близьких небіжчика, причиною трагедії став брак грошей, які йому начебто заборгував судновласник. За їхньою інформацією, Юрію були необхідні кошти на лікування доньки. Вдова моряка і його двоюрідний брат відмовилися коментувати трагедію. Юрій відразу після звільнення з полону попрямував у другий рейс — від того ж судновласника. Йому виплатили лише третину обіцяної компенсації. Багато хто з полонених із «Фаїни» стверджують, що судновласник не розрахувався з ними до кінця, і збираються судитися й доводити це в суді. При цьому представник судновласника заперечує заборгованість перед небіжчиком. Одеські моряки з судна «Фаїна», які понад чотири місяці перебували в полоні у сомалійських піратів і повернулися додому 5 лютого 2009 року, неодноразово повідомляли, що не отримали зарплатню і компенсацію. Після повернення колишнім полоненим пообіцяли, що виплатять усі кошти в найкоротші терміни. Перш ніж гроші буде переведено на їхні рахунки, членам команди запропонували дати розписки про те, що вони не мають жодних претензій до судновласника. Моряки, які підписали розписки, прийшовши до банку, не змогли отримати обіцяне. Коли ж вони звернулися з претензіями до судновласника, той заявив, що нібито виплатив їм усе готівкою, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.
Випуск газети №:
№80, (2010)Рубрика
День України