Коротко / УКРАЇНА
Дорога до ближнього
У час Великодніх свят буде представлено другу аудіокнигу «Дорога до ближнього» Глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Любомира (Гузара). Перша — «Дорога до себе» — вийшла торік. Обидві — довгоочікувані вірними УГКЦ і людьми доброї волі. Адже у них патріарх дає відповідь на непрості актуальні питання морально-етичного і суспільного характеру. Наприклад, у «Дорозі до себе» йшлося про владу і багатство, Церкву і молодь, еміграцію і ставлення до чужинців, моральність у політиці... А у «Дорозі до ближнього» Блаженніший Любомир поділиться зі слухачами думками на тему — що таке любов; пояснить, чи можна назвати любов’ю нерозділене почуття; розповість, на яких засадах у сучасному суспільстві має будуватися сім’я. Також розмірковує про те, чому Церква, виступаючи проти абортів, одночасно є противником застосування контрацепції; що забезпечити нащадкам: спадок чи освіту; як будувати стосунки між різними поколіннями... «На жаль, упродовж історії людства, від самих початків аж до сьогодні, існували проблеми між поколіннями, — говорить предстоятель греко-католиків про відносини між батьками і дітьми. — І я не знаю, чи є на світі людина, яка у тій тонкій сфері не зробила хоча б невеликої помилки». Намагання знайти відповіді на ці і дотичні до них питання і є пошуком дороги до ближнього. «Під час слухання інтерв’ю з’являється відчуття, що Блаженніший Любомир — людина, яка випереджує свій час і пропонує українцям ті формули, до сприйняття яких вони тільки готуються, — зазначає віце-ректор Українського католицького університету, дисидент Мирослав Маринович, до речі, автор передмови до першого CD. — Але водночас впадає в око, що його формули мають в своїй основі те давнє, що ще зовсім недавно було відкинуте як наївне і застаріле — релігію. Це вселяє переконаність, що ми повертаємося у час досвітніх вогнів. Тільки цього разу світанок обіцяє нам не революційну бурю, а світле утвердження віри». «У розмові з патріархом відчувається, можна сказати, зіткнення рафінованого інтелектуалізму журналістів із мудрістю духівника, через серце якого пройшли мільйони людських сповідей і зізнань. Мова Блаженнішого Любомира проста і безхитрісна... Відкрий же, шановний слухачу, свою душу до слухання цієї мови», повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».
Донорство як вид волонтерства: приєднуйтесь
26 березня 2010 року в стінах «Школи Охорони Здоров’я» при «Києво-Могилянській академії» пройде «День донора крові». Активісти акції закликають усіх небайдужих і небоязких поділитися своєю кров’ю для врятування життя хворих. Також зацікавленим буде надано адекватну інформацію, пов’язану з усіма аспектами донорства крові. Саме в такий спосіб організатори акції прагнуть допомогти у вирішенні дефіциту крові в Києві. «Запас крові в Україні вдвічі менше норми рекомендованої Всесвітньою організацією охорони здоров’я — пояснює ініціатор акції студент магістратури Ігор Жогов. — Серед донорів 95 % — це родичі хворих, і лише 5% — волонтери. Найперше цієї крові потребують онковідділення лікарень, хірургія, пологові відділення, а також станції швидкої медичної допомоги», — пояснює волонтер.
Одна з вимог вступу країни до Європейського Союзу окрім усіх інших, включає також необхідність прийняття закону про безоплатне донорство. Одна з цілей акції, яку організатори прагнуть зробити регулярною, є популяризація донорства як специфічного виду волонтерства. Активісти закликають усіх бажаючих, незалежно від віку та статусу, здати цього дня кров. Обласний центр крові, що працюватиме з пересувним пунктом на території НУ КМА, визначатиме групу крові та резус-фактор, а також наявність ВІЛ-інфекції, гепатит А та С, сифілісу, СНІДу. Всі аналізи робитимуться на місці і абсолютно безкоштовно. Пункт здачі крові працюватиме за адресою: вул. Волоська 8/5 6-й корпус 1 поверх, з 11 до 16 години. Потенційному донору обов’язково мати при собі паспорт громадянина України, повідомляє Людмила ЖУКОВИЧ, «День».
Зняли фільм про Настю Бабурову
Як повідомила «Дню» по телефону з Севастополя Лариса Іванівна Бабурова, мама вбитої понад рік тому в Москві української журналістки Насті Бабурової, кінорежисер і сценарист, член Спілки кінематографістів РФ та України, член Гільдії неігрового кіно Росії, член правління Кримського відділення Національної спілки кінематографістів України Валерій Балаян завершив роботу над створенням художньо-документального кінофільму про Настю Бабурову. Фільм знімали, у тому числі й у Севастополі. В ньому беруть участь знайомі й близькі Насті Бабурової — її вчителі, друзі, рідні, серед яких і ті, про кого писала газета «День» у матеріалах про Настю. Прем’єра фільму відбудеться в київському Будинку кіно в неділю, 28 березня 2010 року. Детальніше про фільм «День» розповість наступного тижня, повідомляє Микола СЕМЕНА, Сімферополь.
Випуск газети №:
№52, (2010)Рубрика
День України