Коротко / УКРАЇНА
Страви від «Львівських леді»
У «Сafe-Cafе» відбувся кулінарний відбірний конкурс претенденток на звання «Львівська леді-2010». Вісімнадцять львів’янок демонстрували журі свої кулінарні здібності. Завдання ускладнювали умови конкурсу — для змагання організатори вибрали кафе з маленьким кухонним приміщенням, оснащенним найсучаснішим, але незнайомим для більшості, кухонним приладдям. Персонал кафе (офіціанти та шеф-кухар) створювали конкурсанткам незначні перешкоди у приготуванні страв (паралельно готувалися гарячі страви для відвідувачів закладу) — все, як на кухні у свекрухи. Журі оцінювало смакові якості та оформлення страви. На приготування кулінарного «шедевру» учасницям надавалося 60 хвилин, а фінальні змагання конкурсу «Львівська леді-2010» відбудуться 28 лютого, повідомляє Євген КРАВС, фото автора.
Моряки з «Аріани» вважають, що від піратів може захистити озброєна охорона на судні
Вчора п’ятеро колишніх полонених із судна «Аріана» та деякі члени їхніх сімей зустрілися з журналістами. Колишні заручники піратів вважають, що полону можна було б уникнути, якби капітан правильно діяв. «Ми знали, що попереду орудують пірати. Але курс судна змінено не було. Капітан не повідомив судновласника про загрозу. Не було зроблено спроб світломаскування... Основна відповідальність за подію лежить на керівництві судна», — сказав третій механік «Аріани» Олександр Лупачов. другий механік Андрій Муругов повідомив, що під час спроби обігнути небезпечну зону, де орудували пірати, палива мало вистачити. Моряки відмовилися назвати суму виплаченої компенсації, сказавши, що це є комерційною таємницею. На думку моряків, вирішити ситуацію з нападом могла б охорона на судні. «Два охоронці з автоматами могли б запросто вирішити питання охорони. І жодних супровідних катерів не знадобилося б, — вважає Сергій Лупачов. — Із великого судна потрапити на піратський катер набагато легше, ніж звідти на балкер». Колишні бранці кажуть, що в серпні пірати хотіли зробити з судна плавучу базу для своїх набігів. До такого рішення, говорять моряки, корсари дійшли, коли зневірилися в можливості отримання викупу. Втім, піратським планам перешкодило те, що на судні скінчилося паливо. Нагадаємо, балкер «Аріана», що виходив із Бразилії до Ірану з вантажем у 35 тисяч тонн сої, було захоплено 2 травня 2009 року за 250 миль на північний захід від Сейшельських островів у Індійському океані. Судно перебуває під управлінням грецької компанії Alloceans Shipping Cо. Ltd. У команді весь екіпаж — 24 особи, жителі Одеської та Миколаївської областей, яких влаштувало на роботу держпідприємство «Укркрюїнг», яке працює в Одесі. 10 грудня 2009 року пірати залишили судно, отримавши викуп від судновласника. 6 січня 2010 року моряки прибули літаком до Одеси, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.
Черкаський годинник гратиме музику на замовлення міської ради
У центрі Черкас біля міськвиконкому встановили новий настінний музичний годинник. Виготовив його Київський годинниковий завод на замовлення міста. Утриманням годинника буде опікуватися банківська установа, на будівлі якої його встановлено. Проте «замовляти музику» буде міська влада. Наразі репертуар музичного годинника нараховує лише кілька пісень — це щедрівки та колядки, що звучали на різдвяні свята. Обіцяють також, що лунатиме козацький марш. У майбутньому репертуар музичного годинника має розширитися, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Випуск газети №:
№1, (2010)Рубрика
День України