Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

15 липня, 00:00

Водії проти ДАI

Щоб захистити свої права, рівненські водії звернулися до Антимонопольного комітету. Власники авто почали скаржитися на те, що при проходженні техогляду в обласному управлінні ДАІ вони змушені сплачувати зайві кошти. «Річ у тім, що коли перевізники, які мали на меті пройти державний технічний огляд транспортних засобів, зверталися до УДАІ, їм надавали бланк стандартної заяви, де було передбачено, зокрема, такі платні послуги, як читання лекцій, виїзд інспектора на місце стоянки автомобіля. Відповідно нав’язувалися бланки заповнених рахунків на оплату цих послуг, — коментує Володимир Зубко, начальник першого відділу досліджень і розслідувань Рівненського обласного відділення АМКУ. — Фактично власників транспортних засобів позбавляли вибору. Натомість, відповідно до чинного законодавства, такі послуги надаються за окремою заявою перевізників. Тож обласне відділення Антимонопольного комітету України зобов’язало УДАІ УМВСУ в Рівненській області припинити дії з ознаками зловживання монопольним становищем». Тетяна КУШНІРУК, Рівне.

Всеукраїнська проща в Зарваниці збере паломників із України та з-за кордону

У Зарваниці Теребовлянського району Тернопільської області — один із 14 Марійських духовних центрів світового значення. Хто побував там, неодмінно повертатиметься не раз, щоб поклонитися Чудотворній іконі Пресвятої Богородиці, попросити захисту Божої Матері, отримати відпуст, відчути присутність Божого Духу. Тільки торік на відпусті в Зарваниці побувало 110 тисяч паломників зі всієї України. Цьогорічна Всеукраїнська проща, яка відбудеться 18-19 липня, приурочена до року священичого покликання, то ж, за словами владики Тернопільсько-Зборівської єпархії Василя Семенюка, є особливою: «Нашою метою є виховати доброго й ревного священика. Колись люди йшли до священика, а тепер священик повинен іти до людей і нести до них Слово Боже». У Всеукраїнській прощі візьмуть участь владика Греко-Католицької Церкви в Україні Блаженніший кардинал Любомир Гузар, представники вищого духовенства з Ватикану, Іспанії. «Зголосилися єпископи з Іспанії, де працюють наші заробітчани. Вони б хотіли краще познайомитися з тією країною, яка дала таких працьовитих, побожних людей, як українці», — розповів владика Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Василь Семенюк, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Дрогобицький санаторій «Конвалія» — на замку

У зв’язку з масовим харчовим отруєнням призупинено нові заїзди в санаторій «Конвалія», що на Львівщині. Заборона діє до завершення максимального інкубаційного періоду після випадку останньої госпіталізації. Про це «Дню» повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров’я України. Зараз на лікуванні в інфекційному відділенні Дрогобицької міської лікарні перебувають 15 дітей з числа відпочивальників «Конвалії». 15 підлітків вже виписано — на прохання батьків. Четверо дорослих залишили стаціонар без виписки. Ймовірними факторами інфікування у санаторії могли стати макарони по-флотськи, сир зі сметаною, масло, сардельки та водопровідна вода. Між тим, фахівці Львівської обласної санепідемстанції встановили, що медперсонал не здійснював належного контролю за санітарним станом у санаторії, серед іншого — за дотриманням режиму щоденного прибирання в житлових та санітарно-побутових приміщеннях, за виконанням дітьми правил особистої гігієни. Під час перевірки у спальних кімнатах виявили залишки їжі, зокрема продуктів нетривалого зберігання (йогуртів). Встановлено й факти невпорядкованого медогляду працівників. Бактеріологічна лабораторія у матеріалі від дев’яти хворих, а також чотирьох осіб з числа персоналу та 15-ти контактних виділила збудники дизентерії (шигелли Зонне). Головний санітарний лікар Дрогобицького району усунув від роботи шістьох працівників харчоблоку. Епідрозслідування та протиепідемічні заходи у «Конвалії» тривають, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

В Одесі проходить міжнародна виставка старообрядницьких ікон

Організаторами виставки «Старообрядницький простір» є низка громадських організацій і наукове товариство Одеського регіону. В експозиції представлені сотні ікон, які знаходяться в колекції музеїв, а також у власності колекціонерів з України, Росії, Білорусі, Молдови та Румунії. Крім того, представлені стародруковані й рукописні книги, світлини, а також художньо-документальні відеосюжети. Всі ці експонати збирали серед старообрядців упродовж чотирьох років. Дослідники побували в будинках старовірів Придністров’я, Південного Поділля та Придунав’я. «На території Одеської області вдалося зберегти багато комплексів світогляду і практики: крюковий спів, канони іконопису, стародруковані й рукописні книги, специфічні норми етикету та багато іншого. Пройшовши через великі випробування, вони зберегли свою ідентичність, обряди, знання», — повідомив організатор виставки, керівник центра вивчення православної культури на Півдні України Сергій Пащенко. Експедиційні дослідження серед старообрядців представила кафедра археології та етнології України Одеського національного університету проводить з 1996 року. Наразі в Одеському музеї ім. Блещунова представлена велика колекція старообрядницьких ікон, виділена в єдиний цілісний комплекс. Результатом наукової обробки колекції липованського іконопису став підготовлений до видання повний каталог ікон із фондів музею. На території Одеської області живуть понад 25 тисяч старовірів, і діє 14 парафій Російської православної старообрядницької церкви. Центром старообрядницької культури вважається територія Вилково Килійського району, де історично проживають липовани та старовіри, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати