Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

01 липня, 00:00

Раїса Богатирьова: Альтернативи діалогу України та Росії немає

Альтернативи діалогу між Україною та Росією немає, потрібно конструктивно обговорювати існуючі проблеми й вибудовувати спільний вектор руху. Про це вчора заявила секретар Ради національної безпеки та оборони України Раїса Богатирьова, підводячи підсумки зустрічі з головою Ради Федерації Сергієм Мироновим у Москві. «Інтереси України та Росії відомі. Вони складаються, з одного боку, з налагодження конструктивного діалогу... З іншого — з поглиблення співробітництва, передусім, у фінансово-економічній сфері», — підсумувала зустріч Богатирьова. Вона також повідомила, що в ході зустрічі обговорювалося співробітництво в оборонній сфері та назвала позитивом поновлення діяльності Міжпарламентської комісії зі співробітництва Верховної Ради та Федеральних зборів Росії. За словами Богатирьової, безпосередні контакти між парламентаріями двох країн дозволяють активізувати двостороннє співробітництво з низки конкретних напрямів і проектів, а саме міжрегіональне і прикордонне співробітництво. Зі свого боку, Миронов повідомив, що були підняті питання в економічній та гуманітарній сферах, зокрема, «історичні проблеми типу Голодомору». Він також висловив задоволення щодо активізації міжпарламентського російсько-українського діалогу. Голова Федеративних зборів вважає, що подібні зустрічі допомагають дізнатися й зрозуміти позиції та думки один одного щодо найрізноманітніших питань. Також на час підготовки номера стало відомо, що Р. Богатирьова в рамках дводенного робочого візиту до Російської Федерації повинна зустрітися з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим і головою Ради нацбезпеки та оборони РФ Миколою Патрушевим.

В Острозі проходить гала-фестиваль психологічного тренінгу

Цими днями в Національному університеті «Острозька академія» проходить Всеукраїнський гала-фестиваль тренінгу «Я, МРІЯ, УСПІХ». Участь у Гала-фестивалі взяли близько ста найкращих тренерів не лише з України, а й Білорусії та Росії. Психологія — наука, котра в Україні ще не прижилася на рівні широкого загалу. Якщо у Європі консультація з психологом є нормальним явищем, то у нас ще досі багато громадян плутають психологів та психіатрів. Проте розвиватися все ж треба. Українці, які хочуть йти в ногу з часом, просто змушені відкриватися назустріч новому, що може здаватися неприйнятним для мислення радянської людини. Острозька академія поруч зі збереженням найкращих українських освітніх традицій завжди підтримувала впровадження у навчальний процес новітніх технологій. Тому й не дивно, що при університеті активно розвивається психологічний напрямок, а кафедра психолого-педагогічних дисциплін за чотири роки встигла перетворитися на центр психологічних досліджень, при якому функціонують різні терапевтичні школи, діє майстерня практичного психолога. Проведення Гала-фестивалю тренінгу «Я, МРІЯ, УСПІХ» при Острозькій академії стало ще одним кроком у розвитку школи психології в Острозі. Гала-фестиваль об’єднав у триденній програмі всі можливі психологічні напрямки. Тут представлені психоаналіз, гештальт-терапія, процесуальна робота, сімейна системна та тілесно-орієнтована психотерапія, нейропсихологія, арт-терапія, гіпнотичні та трансові методики, ігротехніки, конфлікт-менеджмент та психологія лідерства, психологія реклами та робота з іміджем, розвиваючі та творчі тренінги, трансперсональна психологія та езотеричні традиції. Усе різноманіття майстер-класів тематично поділено на три дні. В організації фестивалю, окрім Острозької академії, взяли учать Асоціація інтегральних психологій, свою підтримку надала Асоціація споживачів органічних продуктів. За словами організаторів, Гала-фестиваль подібного масштабу проходить в Україні. А найголовніше, що Гала-фестиваль тренінгу в Острозькій академії претендує стати щорічним, а залучення висококвадіфікованих тренерів-психологів дасть можливітсь створити при Острозькій академії тренінговий центр, повідомляє Вікторія СКУБА, Острог.

Феміда повернула храм католицькій громаді

У Дніпропетровську обласним господарським судом прийнято історичну ухвалу — після багаторічної тяганини, за місцевою римо-католицькою громадою визнане право власності на будівлю костьолу св. Йосипа, розташовану на центральному проспекті міста. Суд зобов’язав американську корпорацію «Дагзбері Інк» повернути будівлю «з чужого незаконного володіння». Одночасно самій корпорації, яка намагалася довести свої майнові права, відмовлено в задоволенні зустрічного позову. Боротися за повернення храму католицька громада Дніпропетровська почала 17 років тому, коли з’явився указ президента Л. Кравчука про передачу культових споруд. Проте місцеві урядовці особливої уваги на петиції віруючих не звертали, а 1998 року обласна рада, якою тоді керував П. Лазаренко, тихо продала будівлю якійсь панамській компанії. Незважаючи на те, що цю угоду незабаром було визнано незаконною, будівлю встигли декілька разів перепродати. У результаті костьол опинився у власності «добросовісного покупця» з Каліфорнії. За останнє десятиліття будівля, яка стоїть у центрі міста, здавалася в оренду різним структурам — не лише комерційним, але й політичним. У ній розміщувалися обласний виборчий штаб лідера соціалістів Олександра Мороза й штаб-квартира обласної організації партії «Батьківщина». Два роки тому, коли католицька громада звернулася до суду, костьол поставили на капітальний ремонт і... знесли дах. Відтоді будівля руйнується під снігом і дощем, незважаючи на те, що на її стінах було виявлено унікальні фрески. Повернути храм віруючим намагалася міська влада, яка пропонувала корпорації взамін дві земельні ділянки в центрі міста, проте каліфорнійський власник був невблаганним. Його серце не зачепили неодноразові звернення віруючих і ксьондзів католицького костьолу, які молилися всі ці роки біля порогу храму. Нарешті після звернення польського амбасадора за справу взявся голова облдержадміністрації Віктор Бондар. За його дорученням, Дніпропетровська облдержадміністрація виступила як третя особа в судовому процесі, який проходив у обласному господарському суді. «З самого початку, повідомив на прес-конференції начальник юридичного управління облдержадміністрації Володимир Юрченко, ми обрали позицію: оскільки угода про продаж костьолу була зразу ж незаконною, то й усі подальші перепродажі є безпідставними. Така тактика в судовому процесі принесла свої плоди». В. Юрченко не виключає, що представники корпорації спробують оскаржити ухвалу обласного господарського суду в апеляційному та касаційному порядку. Проте, говорить він, у цій справі створено юридичну підставу, яку можна обстоювати в судах вищої інстанції. Своєї радості з приводу «першого кроку до перемоги справедливості» не приховує староста римо-католицької громади св. Йосипа Валерій Гмирко. Він говорить, що парафія планує відновити старовинний костьол за свої кошти. Вадим РИЖКОВ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати