Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

17 червня, 00:00

Рекогносцировка Штайнмаєра та Сікорського

Сьогодні в Україну прибувають міністри закордонних справ Польщі та Німеччини — Радослав Сікорський та Франк-Вальтер Штайнмаєр. Головною метою цього візиту, який триватиме з 9.30 до 18.00, є рекогносцировка ситуації в Україні. Як повідомило «Дневі» джерело в польському зовнішньополітичному відомстві, міністри мають дуже щільний графік зустрічей зі всіма головними політичними гравцями в Україні. І лише потім буде зроблено висновки, зокрема й про те, яка допомога потрібна Україні для пом’якшення наслідків економічної кризи. Джерело в німецькому політичному відомстві сказало, що мета місії допомогти Україні наблизитися до ЄС.

Нагадаємо, що ще наприкінці квітня міністри закордонних справ Німеччини та Польщі зробили спільну заяву, в якій закликали держави-члени ЄС переглянути форми економічної та фінансової допомоги Україні. «Негативні явища на Україні можуть мати далекосяжні наслідки, в тому числі для держав-членів ЄС», — застерегли Штайнмаєр і Сікорський. На їхню думку, Європейський Союз повинен продумати способи надання колективної допомоги Україні, використати «ефективні та ѓрунтовні заходи для стабілізації української економіки», а також спробувати вирішити «політичну кризу» в Києві й уникнути «дестабілізуючого ефекту» в українській зовнішній політиці. Як відомо, особливо напруженими стали відносини України з Росією після газового конфлікту, який розгорівся взимку минулого року.

Український «Культ» у Франції

У Парижі у французькому перекладі вийшов друком перший роман молодого українського письменника Любка Дереша «Культ». Саме цей твір, написаний автором у 16-річному віці, набув незвично широкого розголосу в молодіжному середовищі й уже перекладений на кілька європейських мов. Нині перебуваючи в Парижі, пан Дереш презентував свою творчість представникам ЗМІ та відвідувачам «Українського літературного клубу Франції», передає Бі-Бі-Сі. Він став третім сучасним українським письменником, якого видано французькою мовою. Нагадаємо, першим проторував шлях на французький книжковий ринок Андрій Курков, який вже набув певної популярності, а другим був Юрій Андрухович.

— Одна з таких рис, якою я б хотів наділити свого ідеального читача, це — культура внутрішнього самоаналізу, — підкреслює Дереш. — Коли є чітке розуміння себе як набору таких розрізних особистостей, більш чи менш інтегрованих, чи навпаки — які перебувають у конфлікті. Але важливо для мене те, що читач рефлексує себе та має культуру дистанціювання себе від того, що він спостерігає. І розуміння якоїсь такої солідарності з іншими людьми, прийняття їх як недосконалих істот, як істот у чомусь хворобливих, істот, благородних у тому, що вони приймають свою хворобливість, і беззахисних також... Тобто вміння бачити людей у їхніх недоліках та спробах прийняти ті недоліки. Саме такий читач був би для мене досконалим читачем.

Володимир Хомко залишиться мером Рівного на повний термін

Мер Рівного Володимир Хомко залишатиметься міським головою до 2012 року. Таке рішення ухвалив Конституційний суд України. Володимир Хомко переміг на позачергових виборах, які проводили у зв’язку зі смертю міського голови Віктора Чайки. Отож термін, протягом якого він мав би керувати містом, сягав одного року. Натомість, відповідно до рішення Конституційного суду, мер Володимир Хомко залишатиметься повноправним керівником міста протягом чотирьох років і передвиборчої кампанії наступного року не розпочинатиме. Нинішній мер обіцяє, що продовження терміну його головування дозволить здійснити заплановані реформи у багатьох галузях. Зміни стануть відчутними в місті вже найближчим часом. Зокрема, міський голова планує вирішити транспортне питання, навести лад із вуличною рекламою, а також подбати про підземні паркінги замість «гаражів-черепашок». На Рівненщині, окрім мера, позачергово обирали також десятьох сільських голів, які відтепер теж керуватимуть протягом повного терміну, повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.

У Луцьку поглумилися над пам’ятником Лесі Українці

Випадкові перехожі, які відвідали центральний парк культури і відпочинку в обласному центрі Волині рано-вранці, виявили, що Леся Українка повернулася до міста... спиною. Пам’ятник, який встановлено у центральному парку культури і відпочинку, що носить ім’я великої землячки волинян, було повернуто в інший бік. При цьому вандали пошкодили бронзовій Лесі руку... Власне скульптура стоїть на центральній алеї парку, але перед невеличким занехаяним до краю басейном. Якщо раніше була мода кидати у нього копійки, які визбирували потім хлопчаки, то вже давно у водоймі плавають жаби, пластикові пляшки, пачки з-під цигарок та інший непотріб. Звичайно, що басейн час від часу очищають, але вандалів значно більше... Пам’ятник Лесі, яка зображена молодою дівчиною, а саме такою жила у Луцьку і в Колодязному, у парк перенесено зі Старого міста. Його виготовили у 1964 році скульптор Лев Муравін і архітектор Ростислав Метельницький. У вибраному ними місці — біля Хрестовоздвиженської церкви — пам’ятнику було зручно. Тоді ж площу Братський міст перейменували на площу Лесі Українки. Через два роки скульптуру перенесли до парку, площу перейменували назад, а парк назвали іменем співачки досвітніх вогнів, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати