Коротко / УКРАЇНА
Буревій завдав шкоди половині Любешівщини
З Любешівського району починається Україна: тут Волинь сусідить з Білоруссю. Тут унікальна природа, тут створено Національний парк «Прип’ять — Стохід». Після перенесеного 10 червня буревію 24 села району знеструмлено, пошкоджено майже 800 житлових будинків, 272 господарські споруди, 25 об’єктів соціально-культурного призначення, 17 ліній електропередач, 229 трансформаторних підстанцій. Уранці після буревію по вулицях районного центру Любешова, котрий, як і село Зарудче, постраждав найбільше, неможливо було проїхати через повалені дерева. Буревій налетів несподівано після 19-ї години вечора і супроводжувався сильним дощем із градом. Район уже переживав стихії, але такої сили вітру — 30—35 метрів за секунду — не пригадують ні метеорологи, ні старожили. Вже за першу годину буревію випало 29 міліметрів опадів, а загалом — 47, що складає більше половини місячної норми.
Найбільше у Любешові постраждав новий житловий мікрорайон. З будинків, у які щойно вселилися, позносило дахи, знищено фронтони. У місцевих навчальних закладах повилітали вікна (засклити їх знову коштуватиме дорого, адже стояли металопластикові віконні блоки). На щастя, людських жертв не було, хоча очевидці розказують, що у селі Зарудче чоловік ледь встиг винести з будинку спляче дитя, як на те місце впала стіна... Збитки від стихії вже з самого початку оцінювали щонайменше у 17,5 мільйони гривень, та затрати на ліквідацію будуть значно більшими. Гроші виділять і районний бюджет, і резервний фонд області, проте без підтримки держави не обійтися. Районна влада вже підготувала звернення до уряду, який, до слова, вже створив оперативний штаб з ліквідації наслідків негоди. Вчора особисто з ситуацією в зоні стихійного лиха ознайомилась прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Василь Корець, голова Любешівської райдержадміністрації, запевняє, що до неділі основні наслідки буревію буде ліквідовано, бо працюють і бригади Міністерства з надзвичайних ситуацій, і місцеві будівельники та добровольці. Проте і в четвер, і в п’ятницю Волинь та Любешівщину продовжували випробовувати дощі. Турбує і те, що коли раніше буревії такої сили провідували Волинь раз у 10 — 20 років, то нині вони не просто почастішали, а трапляються чи не щоліта, і саме у червні. Однак система оповіщення населення (котре і цього разу нічого не знало про наближення біди) — не змінилася, як не збільшилася в області і кількість спостережних метеостанцій — їх всього шість. Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.
Завтра українські бітломани відзначать першу річницю концерту Пола МакКартні
Нагадаємо, що до нашої столиці сер Пол приїжджав на запрошення Фонду Віктора Пінчука, в рамках всеукраїнської громадської акції «Час бути разом», і виступив під зливою перед 350-тисячною аудиторією на Майдані Незалежності. Це був справді незабутній Independence Concert, який став символічною подією для кількох поколінь громадян України. Люди різних національностей і віросповідань, політичних симпатій і геополітичних орієнтацій на кілька годин об’єдналися навколо ідей миру, любові та єдності — саме тих ідей, які несли світу Пол МакКартні та The Beatles. «Починаючи з цього року, ми святкуватимемо цю подію щорічно кожної другої суботи червня», — повідомили у фан-клубі The Beatles. Урочистості пройдуть на Русанівській набережній, де зберуться бітломани. Збір усіх бажаючих узяти участь у святкуванні відбудеться на Майдані Незалежності (в тому місці, де рік тому стояли намети музиканта), повідомляє прес-служба Фонду Віктора Пінчука. Інф. «Дня»
«Ночі французької анімації»
Цей кінопроект стартує 19 червня у Києві і Львові. Програма складається з п’яти тематичних збірників: «Іграшки», «Ах! Любофф», «Робота над помилками», «Вовки і собаки», а також «Ми не машини». Глядачі побачать 40 кращих французьких мультфільмів- новинок анімаційних Канн — Міжнародного анімаційного фестивалю в Анессі, який існує з 1960 року, повідомила прес-служба Артхаус Трафік. Цей кінофорум щорічно збирає провідних мультиплікаторів і початківців із усього світу і дає їм можливість презентувати свої кращі роботи. Особлива увага на фестивалі приділяється новаторським, винахідливим і оригінальним анімаційним роботам.
25 червня «Ночі французької анімації» побачать глядачі з Рівного, а потім кінопокази відбудуться в Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Донецьку, Луганську, Житомирі, Черкасах, Чернівцях, Сімферополі і Севастополі.
Випуск газети №:
№99, (2009)Рубрика
День України