Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

27 травня, 00:00

Віктор Ющенко нагородив «Шахтар»

Високими державними нагородами Президент України Віктор Ющенко нагородив гравців та працівників футбольного клубу «Шахтар» за здобуття Кубку УЄФА, повідомляє УНІАН. Нагадаємо, що 20 травня донецький «Шахтар» у фіналі Кубку УЄФА переміг німецьку команду «Вердер» із рахунком 2:1. На стадіоні був присутній і сам Президент, який перед матчем у Стамбулі зустрічався із Вселенським Патріархом Варфоломієм. На нагородженні Ющенко сказав, що попросив Варфоломія молитися за український клуб, після чого «ввечері я зустрівся з Рінатом Леонідовичем і сказав йому, що на полі будуть грати не лише 11 хлопців, а у нас буде Божа Благодать на цій зустрічі». Президент подякував «Шахтарю» за перемогу і назвав її «блискучою». Він наголосив, що за клуб вболівала не лише вся Україна, а й мільйони людей за кордоном. Орденом «За заслуги» ІІ ступеня був нагороджений головний тренер клубу Мірча Луческу, орден «За мужність» ІІ ступеня, а також медалі «За працю і звитягу» отримали гравці «Шахтаря». Віктор Ющенко подякував усім футболістам за визначальний вклад у перемогу, зауваживши, що ця перемога є не лише спортивною подією. Він персонально подякував Рінату Ахметову і Мірчі Луческу, наголосивши, що такі події збільшують авторитет України в світі: «Перемогою 20 травня ми увійшли в Європейську лігу назавжди». У відповідь президент клубу «Шахтар» Рінат Ахметов подарував Віктору Ющенко футболку «Шахтаря» з номером «20» і подякував усім за підтримку: «Від імені «Шахтаря» хочу висловити слова вдячності за високу оцінку з боку держави, слова вдячності тим, хто вболівав за нашу команду, а це вся Україна, ми разом вистраждали цю перемогу».

У Суботові відреставрували Iллінську церкву

На Чигиринщині в селі Суботів після тривалої реставрації нарешті відкрили Іллінську церкву. В рамках реалізації державної програми «Золота підкова Черкащини» у церкві здійснювалися ремонтно-реставраційні роботи упродовж кількох років. Було встановлено новий надгробок на місці поховання гетьмана Богдана Хмельницького, впорядковано територію, завершено ремонт дзвіниці, а також виготовлено та встановлено новий іконостас. Обряд освячення іконостасу здійснив патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Також він нагородив майстра Ярослава Шейка орденом Святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня. Чоловік власноруч виготовив іконостас із липової деревини, оздобивши його ручним різьбленням. Свято-Іллінську церкву вважають родинною церквою-усипальницею Хмельницьких. Є версія, що прах гетьмана Богдана Хмельницького було перевезено в село Суботів і поховано саме в Іллінській церкві, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Перша за межами Києва ДНК-лабораторія відкрилася в Одесі

Перший за межами столиці України центр молекулярно-генетичних досліджень розпочав роботу на базі Одеського обласного бюро судової медичної експертизи. Робота центру заснована на аналізі дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК). Тепер буденна для регіональних судмедекспертів Європи процедура стала доступна й для їхніх одеських колег. Структура оснащена новою німецькою апаратурою, що дозволить за найдрібнішими частинками біологічних тканин ідентифікувати особу людини. Цей метод застосовується здебільшого в криміналістиці, а в буденному житті дозволяє встановити спорідненість. Експерти передбачають, що аналіз ДНК буде затребуваний людьми, які бажають довести або, навпаки, відмовитися від, наприклад, батьківства. Довести родинні зв’язки можна буде сплативши близько 3 тис. грн. На аналіз знадобиться від двох до семи днів. Одеські судмедексперти зазначають, що генетичними дослідженнями займаються з 1990-х років, але тепер фахівці зможуть ідентифікувати останки будь-якої давності. «Нова лабораторія оснащена новітнім обладнанням, завдяки якому ДНК-аналіз проводиться швидше і якісніше, ніж на такій самій техніці старішого зразка», — заявив начальник одеського бюро судмедекспертизи Григорій Кривда. Криміналісти стверджують, що завдяки цій технології вдається розкривати навіть найскладніші злочини. Планується, що лабораторія обслуговуватиме професійні потреби криміналістів із 18 областей України, переважно півдня. Метод встановлення особи на основі аналізу ДНК — так звана геномна дактилоскопія — почав застосовуватися в криміналістиці з середини 1980-х. Метод дає можливість ідентифікувати людину за його біологічними слідами, що особливо важливо під час розслідування тяжких злочинів проти особистості. ДНК-профіль можна отримати з будь-якого біологічного матеріалу, в якому присутні клітки організму з ядрами. В Україні лабораторія ДНК-аналізу працює з 1994 року у відділі медико-біологічної експертизи Міністерства внутрішніх справ у Києві, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати