Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

14 квітня, 00:00

Українки виграли першість світу з фехтування

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях у складі Ольги Харлан, Ольги Жовнір, Олени Вороніної та Аліни Комащук стала переможницею першості світу у Белфасті (Північна Ірландія). На шляху до найвищої сходинки п’єдесталу «синьо-жовта» команда виграла у шаблісток Ісландії (45:21), США (45:37), Франції (45:42) та Італії (45:35), повідомляє УКРІНФОРМ. Ще одну командну нагороду здобули українські шпажисти Денис Борейко, Анатолій Герей, Ярослав Пономаренко та Євген Макієнко, які здобули «срібло». Вони по черзі перемогли збірні Нової Зеландії (45:31), Великої Британії (45:22), Канади (24:20), Угорщини (45:43), а у фіналі поступилися італійцям (42:45). В індивідуальних змаганнях шаблісток олімпійська чемпіонка пекінських Ігор-2008 Ольга Харлан захистила титул найсильнішої на планеті і втретє підряд здобула «золото» світової першості. Анатолій Герей став срібним призером в особистому турнірі шпажистів.

Президент хоче вже цього тижня змінити виборчу систему

У Секретаріаті Президента наполягають на розгляді вже цього тижня у Верховній Раді законопроектів про вибори народних депутатів України.Про це заявила заступник голови Секретаріату Президента Марина Ставнійчук, повідомляє прес-служба Президента. За її словами, це дасть можливість подальшої конструктивної роботи щодо запровадження в Україні відкритих списків з урахуванням слушних положень інших законопроектів, вважає вона. «Глава держави неодноразово наголошував на необхідності зміни виборчого законодавства шляхом запровадження пропорційної системи виборів за відкритими списками як основи побудови ефективної системи влади та формування якісно нового державного менеджменту», — підкреслила Ставнійчук. Вона зауважила, що сьогодні пропонуються різні «рецепти» зміни парламентської виборчої системи: від повернення до попередньої змішаної системи до вдосконалення чинної пропорційної виборчої системи шляхом запровадження преференцій, компенсаційних механізмів тощо. Разом з тим, за її словами, очевидним є одне — оптимального для України варіанту пропорційної виборчої системи на сьогодні не вироблено. «Незважаючи на те, що впродовж 2008—2009 років до Верховної Ради України подано 7 законопроектів, жоден із них дотепер не був розглянутий у комітетах Верховної Ради України, жоден не визначений парламентом як такий, що може бути прийнятий за основу», — сказала Ставнійчук.

Кабмін призначив в. о. міністра фінансів

Кабінет Міністрів призначив першого заступника міністра фінансів Ігоря Уманського виконуючим обов’язки міністра фінансів. Про це говориться в розпорядженні Кабміну № 377 від 8 квітня, передає Обком. Уряд уповноважив Уманського виконувати обов’язки міністра фінансів на період до призначення Верховною Радою міністра фінансів. 34-річний Уманський був призначений на посаду першого заступника міністра фінансів у січні 2008 року.

Емма Андієвська — цьогорічна лауреатка премії «Глодоський скарб»

15—16 квітня в Києві та на Черкащині втретє відбудеться вручення мистецької премії «Глодоський скарб». Її першим лауреатом став талановитий кобзар Тарас Компаниченко. Дуругим — поет і літературознавець Віктор Неборак. А цьогоріч премію присуджено письменниці й художниці Еммі Андієвській. Емма Андієвська більшу частину свого життя прожила у Німеччині. Її творчість має сюрреалістичний та герметичний характер. Створила власний світ поетичних та художніх образів. Член Національної спілки письменників України, українського пен-клубу, Нью-Йоркської групи... Ідея заснування відзнаки належить лауреату Національної премії ім. Т. Шевченка 2006 року Григорію Гусейнову, який використав для цього державну нагороду. Це перший (і поки єдиний) випадок у шістдесятилітній історії Шевченківської премії, коли її грошовий еквівалент спрямовується на благочинні цілі. Диплом та премія у розмірі 15 000 гривень вручатимуться лауреатці 15 квітня. А вже наступного дня Емму Андієвську вітатимуть на Черкащині. За словами організаторів, вона відвідає знаменитий Мотронинський монастир та Шполярський район, де буде відкрита меморіальна дошка у колишній садибі відомого поета-неокласика Павла Филиповича. Надія ТИСЯЧНА, «День».

В Одесі відкрилося перше в Україні відділення для лікування репродуктивних дисфункцій

В Одесі на базі санаторно-лікувального комплексу «Куяльник» відкрилося перше в Україні відділення реабілітації для хворих із захворюваннями жіночої та чоловічої статевих систем і порушеннями репродуктивних функцій. Як повідомив головний лікар санаторію «Куяльник» Микола Тищук, відділення розраховане на одночасне проходження лікування 30 осіб. «Поточного року наше відділення прийме 100 осіб за путівками від фонду соцстраху. Вже найближчими днями до нас надійде дев’ять таких хворих», — зазначив Микола Тищук. Путівки від фонду соцстраху — мабуть, єдиний вихід для більшості з тих, хто зазнав проблеми безплідності, оскільки курсівка в санаторій коштує близько 200 гривень на день без харчування. Фахівці-медики стверджують, що відкриття відділення саме в Одесі зумовлене винятковими властивостями лікувальної грязі Куяльницького лиману, де розташований курорт. «За своїми властивостями куяльницька грязь не має аналогів в Україні. Вона лікує судини, шкіру, значно підвищує загальний імунітет, — розповів проректор Одеського державного медичного університету Олександр Асмолов. — Фахівці нашого університету в ході багаторічних спостережень підтвердили, що лікування гряззю і ропою лиману крім усього іншого благотворно впливає на функціонування і відновлення репродуктивних функцій». Курорт «Куяльник» був створений 176 років тому. Розташований у 13 км від центру Одеси біля підніжжя Жевахової гори на правому березі Куяльницького лиману. Вода лиману має підвищену солоність, що виключає знаходження тут флори та фауни. Сульфідно-мулова куяльницька грязь за своїми лікувальними властивостями визнана еталонною, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати