Коротко / УКРАЇНА
Депутати запропонували Президенту виступити з посланням 1 квітня
Депутатські фракції ухвалили рішення про слухання щорічного послання Президента до парламенту в середу, 1 квітня. Про це журналістам повідомила «регіоналка» Ганна Герман. «Депутати ухвалили рішення звернутися до Президента з тим, щоб він у середу виступив зі своїм посланням», — сказала вона, повідомляє «Українська правда». Цю інформацію підтвердив на Погоджувальній раді перший віце-спікер Олександр Лавринович. «Якщо є прохання якомога швидше це зробити, ми будемо готові в середу почати роботу парламенту зі слухання щорічного послання Президента України», — сказав він. Перший віце-спікер доручив апарату Верховної Ради підготувати лист із відповідною пропозицією Президенту Віктору Ющенку. Олександр Лавринович уточнив, що згоду на слухання послання 1 квітня дали всі фракції Верховної Ради, крім фракції Комуністичної партії.
Дерева у Дніпропетровську живуть менше відведеного їм терміну
У Дніпропетровську збільшується кількість хворих і всохлих дерев — багато які з них є прямою загрозою безпеці й життю городян. З такою страшною заявою виступив на прес-конференції директор комунального підприємства «Міськзеленбуд» Юрій Дементьєв. За його словами, небезпечні місця для перехожих є в багатьох частинах міста, в тому числі й на «алеї художників», де відбувається жвава торгівля картинами та виробами народних промислів. «У центрі міста, де продають різні вироби, — запевняє він, — усі дерева гнилі. А в районі від кінотеатру «Родина» до театру імені Горького 95% дерев знаходяться у хворому стані. Наприклад, там є дуб, у який не має серцевини і тримається на одній корі». Як фахівець, Ю. Дементьєв запевняє, що дерева у Дніпропетровську живуть набагато менше відведеного їм терміну через жахливий стан навколишнього середовища. Впливають на них як шкідливі викиди місцевих заводів, так і вихлопні гази автомобілів, кількість яких зросла в кілька разів. У зв’язку з цим доводиться прибирати все більшу кількість всохлих насаджень. Якщо 2005 року працівники «Міськзеленбуду» спиляли 500 дерев, 2006 та 2007 рр. — по 1 000, то 2008 року — 1 500. Наразі необхідно терміново зрубати ще 3 000 дерев. Заковика полягає у браку фінансових коштів та екологічній інспекції, що затримує видачу дозволів. Заміна зелених насаджень проходить також не без проблем. За спостереженнями працівників «Міськзеленбуду», через погіршення екології найоптимальнішими породами дерев для Дніпропетровська стали нині липа і клен. «Вони краще виглядають і менш чутливі до хвороб, — каже Ю. Дементьєв. — Але й вони живуть у наших умовах усього лише 70—80 років, хоча повинні жити вдвічі більше». Ними замінюватимуть тополі й акації, з якими завжди асоціювався Дніпропетровськ. Не приживаються в місті й каштани, вважає Ю. Дементьєв. Утім останніми роками хвороби перемагають ці дерева не лише у Дніпропетровську, але й у Києві. Директор «Міськзеленбуду» повідомив, що цьогоріч міськрада виділила на озеленення на 10% більше коштів, аніж торік — 6,3 млн. гривень. Однак, визнає він, останніми роками кількість дерев поступово скорочується, хоча кущів, особливо туї та ялівцю, висаджується в кілька разів більше. Вадим РИЖКОВ, «День».
Герої Еллади відтепер на сцені Львівської опери
Міжнародний день театру Львівський оперний відсвяткував прем’єрою: французькою версією опери на 2 дії видатного німецького композитора XVIII століття Крістофа Віллібальда Глюка «Орфей і Еврідіка». Автор ідеї постановки — Збігнев Хшановський. Це вже друга (після опери Мирослава Скорика «Мойсей») співпраця польського режисера із Львівським національним академічним театром опери і балету ім. Соломії Крушельницької. «Орфея і Еврідіку» я обрав тому, що це прекрасна музика, — розповів «Дню» пан Хшановський. — Крім того, ця опера Глюка ніколи не звучала на львівській сцені». Задум режисера відразу ж схвалив генеральний директор Львівської опери Тадей Едер: «У наш складний час у літературі, кіно та сценічному мистецтві потрібні шляхетні високоморальні твори, які оспівують високі благородні почуття, потрібна випробувана часом класична музика, яка вносить гармонію в душу та у взаємини між людьми». Музичний керівник та диригент-постановник «Орфея і Еврідіки» — заслужений діяч мистецтв України Михайло Дутчак. Уже відбулися два прем’єрні покази. Театр запропонував оперу у такому виконанні: Орфей — заслужена артистка України Наталія Дацько та лауреат міжнародних конкурсів Тетяна Махновська, Еврідіка — заслужені артистки України Любов Качала та Наталія Романюк, Ерос — Наталія Курильців та лауреат міжнародного конкурсу Юлія Лисенко, Блаженна тінь — заслужені артистки України Яна Войтюк та Світлана Мамчур. Успіх задуму львівських митців підтвердили переаншлаги та овації на обох прем’єрних показах «Орфея і Еврідіки», повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
У Польщі відбувся конкурс з орфографії української мови
У Кракові (Польща) відбувся четвертий загальнопольський конкурс з орфографії української мови, встановлений три роки тому, повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України. Він відбувся за сприяння Генерального консульства України в Кракові і в ньому взяли участь студенти з 11 польських ВНЗ, що вивчають українську мову, зокрема з Варшави, Вроцлава, Кракова, Люблина, Ольштина, Перемишля, Познані, Щецина. Ініціатором конкурсу виступила кафедра україністики Ягеллонського університету в Кракові, а організаторами конкурсу — студенти наукового кола україністів Ягеллонського університету. Метою конкурсу була пропаганда української мови серед польської молоді. Переможцям конкурсу від імені Генерального консульства України в Кракові були вручені альбоми про Україну та її історію. Студенти Краківського університету підготували концертну програму, присвячену Володимиру Івасюку, а Познаньського університету — виконали ряд українських народних пісень. Участь в заході взяли викладачі і студенти польських ВНЗ, представники української общини, а також представники Генерального консульства України в Кракові, повідомляє Ольга ДЯТЛИК.
Випуск газети №:
№54, (2009)Рубрика
День України