Коротко / УКРАЇНА
ЄС та Рада Європи сприятимуть встановленню європейських стандартів у ЗМI України
Учора в українському представництві Єврокомісії було презентовано проект «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі». Згідно з інформаційною довідкою, розповсюдженою серед учасників презентації, проект має на меті підвищення стандартів журналістської професії. Але якісна робота журналістів не є самоціллю програми, головне — це «покращення поінформованості громадян України про соціальні та політичні процеси в державі». Діяльність проекту сконцентрується на трьох напрямках: підтримка процесу вдосконалення нормативно-правової бази для діяльності медіа, робота з підвищення етичних стандартів журналістської професії, підтримка постійного діалогу між ЗМІ, громадськими організаціями та органами влади на обласному рівні. Після детального вивчення зазначених питань експерти обіцяють видати на-гора рекомендації щодо того, як українські медіа-недоліки перетворити на європейські стандарти. На презентації проекту «Сприяння...» експерт Ради Європи пан Ад Ван Лун звернув увагу, зокрема, на проблему замовних матеріалів в українських медіа як, на жаль, загальноприйнятого на ринку явища, необхідності роздержавлення ЗМІ та побудови громадського мовлення. Одним словом, на класичні для українського медіа-середовища проблеми. Проект, фінансований спільно Європейським Союзом та Радою Європи, реалізовуватиметься протягом 20-ти місяців. Детальніше про план його впровадження в дію читайте в п’ятничному номері на шпальті «Телебачення».
Відкрилася школа шляхетних дівчат
На Волині українок навчатимуть шляхетності. У Ковелі Волинської області відновила роботу школа шляхетних українок. Заняття будуть проходити в позаурочний час із 16.00 до 18.00, повідомляє Korespondent.net. Учениці школи будуть вивчати Закон Божий, основи християнської моралі, психологію, народознавство, етику й естетику, хореографію, музичну культуру, медичну культуру й декоративно-прикладне мистецтво. Школа шляхетних українок вже працювала в місті Ковелі у 2001—2003 роках. Сьогодні вона відновляє свою діяльність з ініціативи її директора Галини Голубович і за підтримки міської влади. Заняття почнуться після комплектування груп.
Український гросмейстер виборов срібну медаль
Харків’янин Антон Коробов у середу завоював чергову нагороду для збірної України у змаганнях шахістів на І Всесвітніх інтелектуальних іграх, що проходять у Пекіні, повідомляє «Укрінформ». Він став срібним призером у швидких шахах (рапіді) серед чоловіків, поступившися у фінальному матчі китайському гросмейстеру Бу Сянчжі (26-й у світі, другий серед шахістів Китаю).
— Я дуже розчарований, оскільки перед фіналом почувався досить впевнено, — заявив після матчу Коробов. Він зазначив, що важко проходить адаптацію, адже фінал доводиться грати о п’ятий ранку за київським часом: за таких умов дуже непросто повною мірою реалізувати свої можливості. Ще український шахіст вважає, що на таких міжнародних турнірах «від шахів мало чого залишається, переважає суто спортивний елемент, а творчий практично відсутній». «Шахи є симбіозом науки, спорту та інтелекту. А на таких змаганнях залишається лише спорт», — вважає 22-річний гросмейстер, чемпіон України (2002 р.), призер міжнародних турнірів.
Антон Коробов грає у шахи з п’яти років.За шахівницею випускник факультету іноземних мов ХНУ ім. Каразіна проводить до шести годин на день. Окрім Харківського шахового клубу, Антон чимало часу присвячує грі проти комп’ютера, що вважає вельми корисним, оскільки це «допомагає зрозуміти ірраціональні речі». Станом на четвер Україна посідає друге місце у загальнокомандному заліку Ігор з трьома медалями — однією золотою і двома срібними (усі — шахи). На першому місці збірна Китаю — в неї шість медалей. У програмі І Всесвітніх інтелектуальних ігор, які завершаться 18 жовтня, — змагання з шахів, шашок, бриджу, го і сянці (китайські шахи). Україна бере участь у всіх видах змагань.
На Волині з’явився університет для людей похилого віку
Цікаву новинку запроваджено в місті залізничників Ковелі на Волині. Тут урочисто відкрито університет для людей похилого віку, що діє на громадських засадах, повідомляє Укрінформ. Як розповіла завідуюча відділом соціально-побутової реабілітації міського територіального центру обслуговування пенсіонерів Марія Михайлевська, університет має чотири факультети: два медичних, правознавчий та факультет мистецтв. Планується також організувати цикл лекцій на теми ознайомлення з політичною ситуацією у країні та світі. Заняття в університеті відбуватимуться щоп’ятниці. У суботу слухачі запрошуються в басейн для зміцнення здоров’я. За словами куратора факультету мистецтв Марії Батраченко, його навчальна програма передбачає лекції про творчість всесвітньо відомих художників, композиторів. На лекціях слухатимуть музичні твори. Запрошуватимуть у гості й відомих музикантів краю. На факультеті відкрито й «заочну форму навчання». Нині слухачами факультету мистецтв є уже 25 ковельчан. Наймолодшому з слухачів — 57 років, найстаршому — 85. Ковельський університет для людей похилого віку — перший на Волині заклад на громадських засадах, що відкритий у системі центрів обслуговування пенсіонерів. Нині його слухачами стали вже понад 100 людей похилого віку.
Випуск газети №:
№181, (2008)Рубрика
День України