Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

06 серпня, 00:00

Потерпілим від стихії перерахували майже 5 млн. грн.

За станом на 9.00 5 серпня на загальнодержавний рахунок, який було відкрито при Міністерстві праці та соціальної політики України для добродійних внесків і спонсорської допомоги потерпілим від стихійного лиха в Західній Україні, перераховано 4 млн. 950 тис. грн.

Як передає УНІАН, про це повідомив перший заступник міністра праці та соціальної політики України Павло Розенко вчора на прес-конференції в Києві. Зокрема, Розенко повідомив, що добродійні внески зробили 344 фізичні особи та 495 підприємств, установ і організацій. За його словами, більше за інших коштів — 1 млн. грн. — перерахував НАЕК «Енергоатом», по 250 тис. грн. — ВАТ «Одеський припортовий завод» і корпорація «Богдан», 165 тис. грн. перерахувала Генеральна прокуратура України і 100 тис. добродійної допомоги внесло ВАТ «Дитячий світ». Він зазначив, що використання цих коштів здійснюється виключно за ухвалою комісії, яку очолює перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов.

На виконання розпорядження Кабінету міністрів України від 28 липня Державне казначейство України відкрило небюджетний рахунок Міністерству праці та соціальної політики для зарахування коштів, які надходять як добродійні внески та спонсорська допомога для потерпілих унаслідок стихійного лиха 23—27 липня.

Добродійні внески та спонсорську допомогу потрібно перераховувати на рахунок № 37117125000023.

Одержувач — Міністерство праці та соціальної політики України.

ЄДРПОУ 00013669.

Банк — Державне казначейство України, м. Київ.

МФО 820172.

Призначення платежу — перерахування добродійних внесків для ліквідації наслідків стихійного лиха в західних областях України.

ЄС і НАТО відгукнулися на заклик України про допомогу

Європейська комісія розпочала координацію допомоги ЄС районам Західної України, що постраждали внаслідок повені. Як повідомив «Дню» співробітник відділу преси та інформації представництва Європейської комісії в Україні п. Девід Стулік, одразу після перших повідомлень про повінь, що надійшли із західних регіонів України, Центр моніторингу та інформації Європейської комісії розпочав підготовку допомоги ЄС для України і постійно контактував із органами влади України, зокрема — із Міністерством з питань надзвичайних ситуацій. За його словами, вже в п’ятницю до Києва прибув регіональний експерт Європейської комісії з гуманітарної допомоги і протягом вихідних разом із бельгійською місією займався супроводом рятувальних операцій в Івано-Франківській області. Окрім цього, ввечері в понеділок прибула група експертів ЄС з Данії, Естонії та Франції, сформована Центром моніторингу та інформації Європейської комісії. Стулік відзначив, що головним завданням групи експертів ЄС є визначення потреб із проведення реконструкції і подальшої допомоги з цивільного захисту, що буде надаватися Європейським Союзом. Окрім цього, завдання експертів полягає у сприянні в координації допомоги, що надходить з ЄС, а також — моніторинг її використання.

Деякі країни-члени ЄС вже надали допомогу західним регіонам України, інші — готуються до її надання. Наприклад, Польща надіслала 78 рятувальників із необхідним обладнанням до Снятинського та Коломийського районів. Також на підході допомога з Естонії, Чехії, Іспанії та Бельгії.

Тим часом, як повідомив Євроатлантичний центр реагування на надзвичайні ситуації НАТО, сім країн-членів і партнери НАТО вже спрямували допомогу в райони України, потерпілі від повені. Чехія, Литва, Словаччина, Іспанія, Естонія, Польща направили водні насоси, надувні матраци, насоси для надувних матраців, спальні ліжка, одяг, насоси для відкачування брудної води, електрогенератори, спальні мішки, сулії з питною водою, надувні човни, непромокальні чоботи-брюки та легкі гумові костюми. Зараз фахівці НАТО працюють над організацією поставок іншої необхідної допомоги.

Де в Україні найбільше інтернет-користувачів?

Розмір української аудиторії користувачів інтернету, які зробили більше одного перегляду сторінки за липень 2008 року і користувачів, які проглядали сторінки в липні та червні, становив минулого місяця майже 8,34 млн. осіб, що на 2,4% більше, ніж у червні 2008 року. Такі результати наводить у звіті українського порталу Bigmir)net «Глобальна статистика українського інтернету» за липень 2008 року УНІАН. Географія розподілу користувачів інтернет у липні 2008 року свідчить, що здебільшого вони живуть у столиці та великих містах — понад 90%. З чималим відривом від інших регіонів лідирує Київ, на який у липні 2008 року припало 59,33% від усіх користувачів. Далі йдуть Одеса (6,52%), Дніпропетровськ (5,52%), Донецьк (5,13%), Харків (4,61%), Львів (3,51%), Запоріжжя (2,86%), АР Крим (2,60%). Сумарна частка цих регіонів становить 30,75%. На решту регіонів України припало менш як 10%. Аутсайдерами за рівнем проникнення в інтернет стали Луцьк (0,16% користувачів), Житомир (0,16%) і Чернівці (0,18%).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати