Коротко / УКРАЇНА
Верховний Суд України залишив у силі вирок виконавцям вбивства журналіста Гонгадзе
Верховний Суд України залишив у силі вирок, винесений виконавцям вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, які працювали в органах МВС — Миколі Протасову, Валерію Костенку й Олександру Поповичу. Як повідомила агентству «Інтерфакс-Україна» адвокат удови вбитого журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теліченко, таким чином колегія суддів Верховного Суду відхилила касаційні скарги підсудних і залишила в силі вирок Апеляційного суду Києва, згідно якого М. Протасова було засуджено на 13 років позбавлення свободи, інших — на 12 років.
Верховний Суд також відхилив прохання М. Протасова залишити йому звання «полковник міліції» та відповідні міністерські нагороди. За словами В. Теліченко, таке прохання М. Протасов мотивував тим, що він є ветераном органів внутрішніх справ. Як зазначила адвокат, підсудний не врахував «одного моменту» — ветераном органів внутрішніх справ може вважатися лише та людина, служба якої в МВС була бездоганною.
Кращу духовну музику XV—XIX сторіч Україна почує восени
В Івано-Франківській області 26—28 вересня збираються провести фестиваль української духовної музики «Наспіви Манявського cкиту», присвячений 1020-річчю Хрещення Київської Русі, повідомляє Інтерфакс. За даними прес-служби Івано-Франківської облдержадміністрації, метою фестивалю є пропаганда української духовної хорової музики, сприяння відродженню в суспільстві християнської моралі, української духовності, діалогу та співпраці християнських конфесій у зв’язку з 1020-річчям Хрещення Русі. Конкурс проходитиме в селі Маняві Богородчанського району (Скиті Манявському) і в Івано-Франківську. У фестивалі можуть брати участь професійні камерні та церковні хори (до 12 осіб), вокальні (хорові) ансамблі (до 8 осіб) без вікових обмежень. Кожен колектив має виконати програму з творів української духовної хорової музики візантійського обряду (а сарреllа). Час виступу становитиме 15 хвилин. Заявки на участь у фестивалі приймаються до 15 липня.
До речі, фундатором старожитнього монастиря-скиту XVII сторіччя в Маняві є чернець із Афону Іов Княгинецький. Монастир було побудовано 1611 року. За деякими джерелами, в скиті поховано гетьмана України Івана Виговського. У 1970—1980 рр. Львівська науково-реставраційна майстерня Інституту «Укрпроектреставрація» провела значні реставраційні роботи обителі, після чого Скит Манявський було оголошено історико-архітектурним заповідником. Зараз на території скиту перебуває Хрестовоздвиженський монастир Української православної церкви Київського патріархату.
Перевірка на ВІЛ-інфікованість стане загальнообов’язковою
В Україні різко зросла кількість ВІЛ-інфікованих жінок, що свідчить про фемінізацію СНІДу, заявив міністр охорони здоров’я України Василь Князевич, повідомляє Кореспондент. За його словами, найчастіше інфікуються українки працездатного віку, тобто від 20 до 40 років, і, як правило, це жінки, що мешкають з наркоманами, або ж зайняті в сексуальній індустрії. Князевич також висловив стурбованість непоінформованістю українців про ВІЛ-інфекції та СНІД. «Тому з наступного року ми починаємо масову інформаційну кампанію, що допоможе людям більше довідатися про ці серйозні хвороби», — зазначив міністр, висловившись за вживання твердих заходів стосовно тих осіб, які, потрапивши в лікарню, відмовляються проходити аналіз на ВІЛ/СНІД. «Тут не може бути ніяких пільг, бо ми всі живемо в одному суспільстві», — наголосив Князевич. Зауважимо, що в Україні на обліку перебуває 122 тисячі ВІЛ-інфікованих. Однак міжнародні експерти заявляють про те, що реальна кількість ВІЛ-інфікованих людей в Україні — від 220 до 440 тисяч людей. Днями Князевич заявив про необхідність зробити аналіз на ВІЛ/СНІД загальнообов’язковим. До того ж, з 1 липня 2008 року набув чинності наказ МОЗ України про створення в кожному районному центрі України так званих кабінетів довіри — цілодобових кабінетів анонімного обстеження на ВІЛ/СНІД. Нагадаємо, у квітні цього року в ООН заявили, що епідемія СНІДу в Україні є найзагрозливішою в Європі: її поширеність серед дорослого населення становить, за даними ООН, більше 1,63%. На кінець 2007 року були зареєстровані понад 122 тисячі випадків ВІЛ-інфекції з початку епідемії 1987 року, у т. ч. понад 22 тисячі випадків СНІДу й понад 12 тисяч людей, які померли від СНІДу.
На найпопулярніших вулицях Києва з’являться веломаршрути
Профільні управління Київської міської адміністрації спільно з велосипедистами розробили й затвердили перелік вулиць для облаштування велосипедних смуг і доріжок, повідомляє прес-служба КМДА. За словами першого заступника глави Дениса Басса, фахівці визначили 17 найпулярніших веломаршрутів завдовжки понад 160 км. До їхнього складу ввійдуть 62 вулиці Києва. Найдовшим буде «Мале кільце» — 36 км. Цей маршрут охоплює Червонозоряний просп. — бульв. Дружба Народів — міст ім. Патона — просп. Возз’єднання — Ленінградську пл. — просп. Гагаріна — вул. Красногвардійську — вул. Братиславську — просп. Генерала Ватутіна — Московський міст — вул. О. Теліги — вул. Довженка — вул. Індустріальну — бульв. Чоколівський. На маршруті буде впоряджена велосипедна смуга на тротуарі.
Випуск газети №:
№118, (2008)Рубрика
День України