Коротко / УКРАЇНА
Чи буде наступного тижня змінено держбюджет? Експерти розходяться в прогнозах
Українські експерти розходяться в думках щодо можливості ухвалення змін до закону про державний бюджет на 2008 рік на нинішній сесії Верховної Ради. «Що стосується бюджетних питань, мій прогноз полягає в тому, що до осені навряд чи зміни до бюджету будуть прийняті. Сьогодні вже повинна бути бюджетна резолюція на наступний рік, повинна починатися робота стосовно бюджету на 2008 рік, але ми запізнюємося», — заявив на прес-конференції в п’ятницю в Києві заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий, повідомляє Інтерфакс-Україна. У свою чергу голова Комітету виборців України Ігор Попов висловив упевненість у тому, що зміни до державного бюджету на 2008 рік все ж таки будуть прийняті наступного тижня. «Що стосується подій у Верховній Раді, наступного тижня я прогнозую, що бюджет буде ухвалений. 30 млрд. грн. (уряд вимагає збільшити витратну частину бюджету на цю суму — ІФ) — це достатньо, щоб задовольнити інтереси якщо не всіх народних депутатів, то більшості народних депутатів, їхні господарські інтереси, реальні інтереси», — заявив І. Попов. У той же час він зауважив, що наступного тижня парламенту не вдасться вирішити жодних кадрових питань і, швидше за все, знову відбудеться блокування трибуни. «Тобто бюджет «роздеребанять»... відставки уряду наступного тижня не буде, вірогідно, вона станеться у вересні або в жовтні, ще до того, як збільшиться інфляція в зв’язку з вливанням 30 млрд. грошей в економіку», —наголосив І. Попов.
УЄФА задоволений візитом
УЄФА вважає, що візит його офіційної делегації до України був корисним та інформативним. Про це говориться в офіційній заяві організації, опублікованій на сайті Федерації футболу України. «Президент і прем’єр-міністр України засвідчили УЄФА свою повну підтримку чемпіонату Європи 2012 року з футболу й підкреслили, що цей турнір є пріоритетним загальнонаціональним проектом», — говориться в повідомленні. УЄФА також вказує на той факт, що уряд України взяв зобов’язання зробити все можливе, аби створити необхідні умови для успішного проведення Євро-2012. У документі також підкреслюється, що УЄФА задоволений тим, що отримав нову інформацію від органів державної влади України. Вказані документи буде проаналізовано експертами організації, заявляють в УЄФА.
На Житомирщині колекції порцеляни й кришталю хочуть передати із заводів до музеїв
На зразки унікальної поліської школи розпису порцеляни, представлені у виробах фарфорових підприємств Житомирщини, може чекати сумна доля забуття і розбазарювання. Оскільки частина цих заводів не працювала, а після їхньої приватизації зібраними там за багато десятиріч цінними колекціями посуду, різноманітних фігурок, декоративних та ужиткових предметів нові хазяї майже не цікавилися або збиралися продати. Схожа ситуація складалася із зібранням скляного й кришталевого посуду, що випускало одне з підприємств. І ось новина — обласна влада вирішила потурбуватися про фарфорові й скляні артефакти. Щоправда, до цього її підштовхнули Кабмін і Музей українського народного декоративного мистецтва. Отже, повинна бути проведена інвентаризація асортиментних кабінетів і музеїв низки підприємств області, що приватизувалися — ТОВ «Баранівський фарфоровий завод», ЗАТ «Коростенський фарфор», КП «Городницький фарфоровий завод», ТОВ «Корал» Довбиський фарфоровий завод», ДП «Кам’янобрідський фаянс», ВАТ «Романівський склозавод». Відповідне розпорядження минулої середи видав голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Забела. Спеціальні інвентаризаційні комісії, що мають бути створені за участю фахівців обласного краєзнавчого музею, впродовж кількох місяців повинні все перелічити й дати художню оцінку виробам і колекціям, які там зберігаються. А далі колекційна порцеляна і кришталь будуть чекати вердикту — все до музеїв, чи тільки краще. Залишається сподіватися, що до того часу цінні експонати залишаться на місцях, бо охочих поповнити приватні колекції або власний гаманець за рахунок їхнього продажу може знайтися більш ніж достатньо. Те, що вони дуже скоро стануть раритетами, сумнівів немає. І нові власники теж можуть побажати отримати свій зиск, вважає Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Біля Хортиці знайшли човни-дуби XVIII століття
Група українських гідроархеологів, що досліджувала акваторію Дніпра поблизу запорізької Хортиці, знайшла на дні ріки відразу два козацьких судна часів російсько-турецької війни XVIII сторіччя, повідомляє Кореспондент. Вчені вважають, що знайдені кораблі є всесвітньо відомими «дубами», які принесли славу запорізьким козакам як умілим морським піхотинцям і суднобудівникам. Також учені вважають, що це відкриття допоможе одержати нову інформацію про досконалість древнього козацького суднобудування, що має тисячолітню історію. За словами гідроархеолога Дмитра Кабалії, ні в Україні, ні в Росії, ні в країнах Західної Європи подібних знахідок саме цього періоду історії вітчизняного суднобудування взагалі немає. Гідроархеолог Валерій Нефедов розповідає, що в знайдених кораблях збереглися рушничні кремнії, фрагменти кераміки, а серед гарматних зарядів була виявлена унікальна скляна граната. «Вона, як ядро, цілком зі скла. Ґніт і порох усередині, під час вибуху розліталися скляні уламки», — додає він. Відомо, що козацькі чайки й дуби кілька сторіч наводили острах на Османський флот Туреччини. Використовувати досвід козаків намагалася й імперська Росія. Планується, що восени цього року дуби піднімуть із дніпровських глибин і встановлять у запорізькому музеї стародавніх кораблів — поруч із чайкою і бригантиною.
Випуск газети №:
№116, (2008)Рубрика
День України