Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

25 червня, 00:00

Українка — чемпіонка світу з шашок

У понеділок в Уфі (Росія) завершився другий поєдинок матчу за звання чемпіонки світу з шашок, в якому змагалися заслужений майстер спорту України, міжнародний гросмейстер Дар’я Ткаченко та її багаторічна суперниця — заслужений майстер спорту Росії, міжнародний гросмейстер Тамара Тансиккужина. Як повідомляє УНІАН iз посиланням на прес- службу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, внічию завершилася остання партія другого сету, однак за сумою чотирьох партій сету перемогла Д. Ткаченко: 3:5. Нагадаємо, що в першому сеті, який проходив у Дніпродзержинську, також перемогла українка — тоді основні партії завершились внічию і долю сету вирішили партії зі скороченим контролем часу. Відтак Д.Ткаченко — чемпіонка світу, хоча, згідно з правилами матчу, третій сет буде зіграно також, однак його результати на загальний підсумок матчу вже не вплинуть.

Німеччина спростить вимоги до документів українців

Німеччина вивчає можливість визнати приєднання України до Гаагської конвенції 1961 року, яка скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Як повідомила прес-служба Мін’юсту України, таку можливість розглядали в ході зустрічі міністри юстиції України та Німеччини Микола Оніщук і Брігитте Цюпрієс у понеділок, повідомляє Інтерфакс. Сьогодні Німеччина є єдиною країною, яка не визнає Україну стороною цієї конвенції. Основний мотив такої позиції держави полягає в недовірі до документів, поданих до консульства Німеччини, що засвідчують цивільний стан громадян, через виявлені факти підробки. У ході зустрічі було зазначено, що консульські посадові особи Німеччини в Україні завершують моніторинг ситуації стосовно проставлення апостиля на документах цивільного стану громадян, призначених для дії на території інших країн. Зокрема, вивчається проблема, яка стала мотивом для заперечень Німеччини відносно приєднання України до Гаагської конвенції, — підробка документів, що засвідчують цивільний стан громадян. Після узагальнення висновків Німеччина планує переглянути це питання. Сторони погодилися, що розв’язання цієї проблеми буде позитивним імпульсом для керівників обох держав напередодні офіційного візиту до України канцлера Німеччини Ангели Меркель. Гаазька конвенція 1961 року, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, діє для України з 22 грудня 2003 року. Згідно з положеннями Конвенції, офіційні документи звільняються від консульської легалізації на території держав-учасників цього договору. Єдиною формальною вимогою у разі застосування Конвенції є проставлення спеціального штампу (апостиля), який свідчить про автентичність підпису особи під документом і автентичність відтиснення печатки або штампу.

Трудові загони допоможуть музеям

Цього понеділка почалася всеукраїнська акція молодіжних трудових загонів «Збережемо та відродимо культурну спадщину України». Як повідомляє Інтерфакс із посиланням на прес-службу Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, старт був даний заступником міністра Ростиславом Драпушком у Переяслав-Хмельницькому музеї народної архітектури та побуту. Головна ідея заходу, який проводиться, — залучити українську молодь до збереження пам’ятників культури, виховати почуття патріотизму та познайомити з видатними історичними місцями України. Трудові загони впорядкують десятки об’єктів. Зокрема, молодь займатиметься благоустроєм Музею народної архітектури та побуту в Пироговому, історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» (острів Хортиця), замково-паркових територій у західних регіонах України й садиб діячів Корнила Устияновича та Івана Виговського. Молоде покоління також братиме участь в архітектурних розкопках у Бахчисарайському заповіднику, гетьманських столицях Чигирині та Батурині та культурно-художньому і музейному комплексі «Мистецький арсенал». У рамках акції заплановано участь 40 тис. юнаків і дівчат в облаштуванні історичних і культурних пам’яток.

Київ уперше прийме найкращих фехтувальників

Команди 40 країн Європи прибудуть до Києва, щоб взяти участь у Чемпіонаті Європи з фехтування 2008 року. Про це розповів заступник мера Віталій Журавський, повідомляє прес-служба КМДА «З 4 по 10 липня в Палаці спорту відбудеться ЧЄ з фехтування. Понад 40 країн-учасниць, близько 500 членів офіційних делегацій прибудуть до Києва. Загалом ми очікуємо понад 2 тис. гостей міста», — сказав Журавський. Він розповів, що рішення про проведення чемпіонату саме в столиці України було прийнято на конгресі в Ізмірі (Туреччина). За право проводити чемпіонат Київ боровся з Італією та Болгарією, що давно претендували на його проведення, однак після детального обговорення учасники конгресу більшістю голосів віддали право на проведення турніру Києву. «Київ уперше прийматиме найкращих фехтувальників, які зможуть випробувати свою майстерність перед Олімпійськими iграми в Пекіні. На чемпіонаті розіграють 12 комплектів нагород у трьох видах зброї (шпага, шабля, рапіра) серед чоловіків та жінок у командному та індивідуальному заліках», — підкреслив Журавський. Чемпіонат Європи з фехтування проводиться щорічно під егідою Міжнародної федерації фехтування (FIE) та Європейської конфедерації фехтування (ECF). Дані змагання належать до найвищої категорії (А), результати яких визначають світовий рейтинг спортсменів та команд, а також участь у Олімпійських іграх.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати