Коротко / УКРАЇНА
Музика пам’яті жертв Голодомору
У Львівській філармонії музиканти Канадського камерного оркестру Gryphon Trio, яких публіка запам’ятала за минулорічним фестивалем «Контрасти», виконували твори Моцарта, Бетховена, а також вперше прозвучав твір, присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років, який написаний спеціально для цього тріо львівським композитором Богданою Фроляк, повідомляє Укрінформ. Виконавці кажуть, що їхні виступи рідко обходяться без сучасної музики. Зазвичай вони намагаються поєднувати у концертах твори сучасних композиторів та класику, а гастролюючи на багатьох світових сценах, вони часто виконують твори українських композиторів. Зокрема, як зазначив віолончеліст Gryphon Trio Роман Борис, твори Валентина Сильвестрова, які у світі дуже добре приймають. Канадські музиканти вже виступали з концертами у Києві та Одесі.
Нагадаємо, Gryphon Trio засноване у Торонто (Канада). Нинішнього року музиканти святкуватимуть своє 15-річчя. Їх альбом «Канадські прем’єри» отримав нагороду Juno Award, яку щорічно призначає Канадська академія звукозапису за особливі музичні досягнення. Склад гурту складається: Аналі Патіпатанакун (скрипка), Джеймі Паркер (фортепіано) та Роман Борис (віолончель).
До «Морського старту» додали наземний
Українські ракетники здійснили перший комерційний запуск космічного апарату за новою міжнародною програмою «Наземний старт». Ця програма має доповнити інший міжнародний проект — «Морський старт», який успішно працює на світовому ринку космічних послуг вже десятий рік. Як повідомляють у дніпропетровському конструкторському бюро «Південне», модернізована ракета «Зеніт-3SL Б», на борту якої знаходиться ізраїльський супутник АМОS 3, стартувала з космодрому Байконур у Казахстані. Космічний апарат, призначений для ретрансляції телепрограм, було успішно доставлено на навколоземну орбіту. Дніпропетровські ракетники розповідають, що програму «Наземний старт» було започатковано за їхньою ініціативою. Справа в тому, що запуски з плавучого космодрому на екваторі, які здійснюються за програмою «Морський старт», дозволяють вигідно доставляти на орбіту важкі супутники з суттєвою економією пального. Однак через стрімкий розвиток електроніки вага супутників зменшується. Тож, за підрахунками фахівців, космічні апарати, що важать менше 3,5 тонни, вигідно запускати не з екватора, а з сухопутного космодрому Байконур, який знаходиться значно ближче до України. Українські ракетники переконали у цьому своїх партнерів по програмі «Морський старт» і після підписання наприкінці 2004 року у Москві угоди розпочали підготовчі роботи на Байконурі. Для нової модифікації «Зеніту» російські компанії — РКК «Енергія» та НПО ім. С. Лавочкіна, які разом з ДКБ «Південне» та заводом «Південмаш» створили підприємство «Міжнародні космічні послуги», поставляють розгінний блок та обтікач ракети. У той же час міжнародний консорціум «Морський старт» забезпечує замовлення на космічні запуски. У конструкторському бюро «Південне» кажуть, що своєї черги на наземний старт наразі чекають ще п’ять супутників. Вадим РИЖКОВ, «День».
Ужгородська «перепустка» в Європу
Цього року ужгородський паркет зібрав надзвичайно велику кількість танцюристів із 17 країн світу, адже в рамках Міжнародного турніру зі спортивних танців «IDSF International Open», яких в країні за рік може проходити не більше чотирьох, а також відбіркові змагання на кубок Європи зі спортивних танців. В останніх переможцями стала пара з Ужгорода — Володимир Лятов та Вероніка Мишко. На фото: Володимир Лятов та Вероніка Мишко будуть представляти Україну на Кубку Європи.
Випуск газети №:
№80, (2008)Рубрика
День України