Коротко / УКРАЇНА
КС не дозволив змінювати Конституцію в обхід Верховної Ради
Учора Конституційний Суд постановив, що внесення змін до Конституції на референдумі можливе в разі прийняття Верховною Радою відповідної процедури, що регулює внесення цих змін. «Народ як єдине джерело влади в Україні може реалізувати на всеукраїнському референдумі з народної ініціативи своє виняткове право визначати й змінювати конституційний лад в Україні шляхом прийняття Конституції в порядку, що повинен бути визначений Конституцією і законами України», — заявив голова КС Андрій Стрижак, передає «Кореспондент». Стрижак заявив, що народ може в порядку, передбаченому Конституцією, приймати закони (вносити зміни), крім законів, прийняття яких на референдумі не допускається, згідно з Конституцією. Він також зазначив, що рішення всеукраїнського референдуму про прийняття законів є остаточним і не потребує ніякого затвердження, в тому числі й затвердження Верховною Радою. КС також вирішив звернути увагу Верховної Ради, депутатів, Президента на необхідність ініціювання й приведення чинного законодавства з питань референдумів у відповідність з нормами діючої Конституції. Рішення Суду є обов’язковим для виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене. Як заявив представник Кабінету Міністрів у КС Василь Німченко, згідно з Конституцією «зміни до Основного Закону можуть бути внесені тільки Верховною Радою». «Так виписана Конституція на сьогодні... Ініціювати (зміни до Конституції. — Ред. ) можуть усі — і Президент і частина депутатів, але приймати рішення може тільки Верховна Рада», — заявив він. «Наскільки я почув, рішення КС на сьогодні без внесення відповідних змін до Конституції, які б встановлювали процедуру й механізм прийняття безпосередньо народом цілісного правового акту — нової Конституції, не передбачає», — зазначив Німченко.
Свято верби та весни
Вхід Господній в Єрусалим святкують в останню неділю перед Великоднем. За євангельською оповіддю, коли Ісус Христос воскресив з мертвих Лазаря, люди, які бачили це, повірили, що він дійсно Син Божий. Коли Ісус в’їжджав на віслюкові до Єрусалима, то люди, вшановуючи його, встеляли дорогу своїм одягом, а також пальмовим гіллям. Відтоді на згадку про цю подію віруючі напередодні свята несуть до церкви зелені гілочки дерев. У нас таким деревом стала верба, як відображення особливостей природи України. На цей час вона вкривається зеленим листям, тому в народі свято називають Вербною неділею. Святкують її за тиждень до Великодня, а весь тиждень називають вербним. У вербну ж суботу святять у церкві вербу, якій народ надавав магічних властивостей: вона відвертає бурю, грім, а кинута в полум’я, — гасить пожежу. Освячена верба має цілющу та очисну силу: відваром з неї лікувалися та вмивалися. Коли навесні вперше виганяли худобу на пасовисько, то брали освячені гілочки верби, щоб до тварин не чіплялася різна нечисть. У народній медицині її разом із цілющими травами використовують для лікування головного болю, гарячки та пропасниці. Від Вербної неділі починали активну підготовку до Великодня: розписували писанки, начиняли ковбаси, випікали обрядове печиво, а також пшеничну паску, а подекуди й солодку сирну бабку. На Страсний (Чистий) четвер кожна господиня намагалася принести з церкви запалену свічку. Нею випалювали хрести на стелі й дверях, сподіваючись захистити свій дім від злих духів. Тож для Вербної неділі характерні й народний дух, і народна символіка. До речі, 20 квітня за народними звичаями Вербну неділю святкуватимуть у Музеї народного побуту та архітектури в Пирогові, куди запрошуються всі охочі.
Найкращим спортсменом березня за версією НОК став Ілля Кваша
Щомісяця Національний олімпійський комітет України обирає найкращих спортсменів. Березневим лауреатом став Ілля Кваша, який виборов на чемпіонаті Європи з водних видів спорту в Ейндховені дві медалі: «золото» у стрибках з метрового і «срібло» з триметрового трампліна. Також це дозволило талановитому юніору увійти до плеяди провідних стрибунів у воду, а водночас і стати лідером національної збірної, повідомляє прес-служба НОКу. Пам’ятну статуетку, диплом та грошову премію отримали ще й тренери Іллі Кваші — Тетяна Мар’янко та Сергій Гуменюк. Як відзначив президент НОК Сергій Бубка, Національний олімпійський комітет вперше вшановує як найкращого спортсмена стрибуна у воду: «Приємно, що ми нарешті нагороджуємо атлета у такому видовищному і складному виді спорту, як стрибки у воду. На власному досвіді мені знайомо, наскільки важко досягати успіхів у таких багатокомпонентних видах спорту. Адже стрибки у воду включають в себе акробатику, гімнастику, стрибки на батуті та хореографію». Наразі олімпійські ліцензії, окрім Іллі Кваші, мають ще вісім стрибунів у воду. За словами президента Федерації стрибків у воду Ігоря Лисова, саме на них покладають усі надії уболівальники вітчизняного спорту, сподіваючись на їхні успішні виступи в олімпійському басейні Пекіну. А сам Ілля Кваша вважає свою нагороду гарним стимулом перед Олімпійськими іграми, хоча працювати ще є над чим: треба виправити помилки та доопрацювати технічні моменти. Нагадаємо, що НОК України з листопада 2005 року щомісяця визначає найкращого спортсмена, а починаючи з січня 2007 року вшановує і найкращого тренера.
Випуск газети №:
№73, (2008)Рубрика
День України