Коротко / УКРАЇНА
Обнародувано проект угоди для Верховної Ради
У проекті політичної угоди про основи діяльності Верховної Ради VI скликання з відповідними пропозиціями фракцій передбачено три варіанти розв’язання питання стосовно НАТО. Відповідний проект угоди оприлюднено на офіційному сайті Верховної Ради. Згідно з першим варіантом передбачається «взяти до уваги», що наявність підпису голови Верховної Ради в листі до генсека НАТО «не відбиває консолідованої позиції з цього питання конституційного складу Верховної Ради VI скликання». Згідно з другим варіантом передбачено «ухвалити як узгоджену постанову Верховної Ради щодо деяких питань ухвалення рішень зі вступу України до НАТО». Згідно з третім варіантом пропонується «розглянути відповідно до вимог регламенту зареєстровані на день підписання цієї угоди проекти постанов Верховної Ради відносно членства України в НАТО». Також проектом передбачено змінювати спосіб голосування у Верховній Раді «відповідно до частини 3 статті 84 Конституції з питань щодо призначення на посаду при наявності взаємної згоди». Крім того, передбачається розпочати 4 березня 2008 року пленарні засідання Верховної Ради у відповідності з календарним планом засідань другої сесії VI скликання, затвердженого Верховною Радою 12 лютого 2008 року.
Японія виділила грант для новонароджених України
Уряд Японії вирішив надати фінансову допомогу на суму близько 50 000 доларів США для Проекту модернізації медичного обладнання в відділенні реанімації новонароджених неонатального центру Житомирської обласної дитячої лікарні. Учора тимчасовий повірений у справах Посольства Японії в Україні Хідеакі НОГУЧІ та повноважний представник організації-отримувача підписали контракт про надання ґранту. За ці кошти буде придбано нову медичну техніку: апарат штучної вентиляції легенів для новонароджених, повітряний компресор, графічний дисплей, інфузійний шприцевий насос, багаторазові датчики для пульсоксиметру. Цей проект буде реалізовано в рамках Програми безвідплатної допомоги проектам людської безпеки «КУСАНОНЕ», що спрямована на підтримку проектів, представлених неурядовими організаціями та іншими неприбутковими установами. Ця ґрантова допомога є доказом зусиль, що докладає Японія з метою забезпечення людської безпеки — пріоритетного напрямку японської політики щодо міжнародного співробітництва — та поглиблення міжнародної співпраці, що стає все більш важливою. Реалізація цього ґранту матиме безпосередній вплив на покращення якості надання медичної допомоги новонародженим Житомирської області. Починаючи з 2002 року в Україні в рамках Програми «КУСАНОНЕ» реалізуються 34 проекти. Вище згаданий ґрант є частиною Японської Офіційної Допомоги Розвитку для України. Окрім цього ґранта Японія вже надала Україні безвідплатну допомогу як на дво-, так і багатосторонній основі на загальну суму майже 148 мільйонів доларів США.
Київська влада пропонує легалізувати заробітчан
З метою повної легалізації сфери зайнятості столична влада проробляє можливість реєстрації найманих працівників-некиян. Про це повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації, передає «Інтерфакс». «За ініціативою міської влади, у Києві вже працює порядок детінізації зайнятості найманих працівників, які працюють у підприємців. Роботодавці і працівники укладають трудові угоди, на основі яких останні проходять реєстрацію в службі зайнятості, платять і отримують всю необхідну соціальну допомогу. Проте далеко не всі роботодавці та наймані працівники бажають офіційно фіксувати свою співпрацю. Наявне існування тіньової складової сфери зайнятості. Більше того, в зв’язку з відсутністю точного реєстру мешканців Києва ми не можемо отримати відповідний розмір субсидій з боку Кабінету Міністрів», — заявив міський голова Києва Леонід Черновецький. Також він додав, що ресурси столиці сьогодні не можуть задовольнити потреб киян, оскільки кількість мешканців Києва несумірна з можливостями його інфраструктури. Тому страждають місцеві інженерні системи, транспортні мережі і подібне. «Така реєстрація дозволить поповнити бюджет міста, залучити необхідні кошти для розвитку інфраструктури столиці та профінансувати нові соціальні програми, які розвиваються», — зазначив Л. Черновецький.
У Вінниці на Масницю буде спечений млинець діаметром 500 метрів
У Вінниці до свята Масниці буде спечений млинець діаметром 500 метрів. Про це УНІАН повідомили в Управлінні у справах ЗМІ і зв’язків із громадськістю Вінницького міськвиконкому. Відповідно до повідомлення, величезний млинець діаметром 500 метрів буде спечений за рахунок спонсорських коштів. Такий млинець має шанс потрапити до Книги рекордів України, адже зараз найбільшим вважається 150-метровий млинець, повідомляє glavred.info. Здавна наприкінці зими — початку весни святкується Масниця. Масничний тиждень — це тиждень перед початком Великого посту. У народі вважалося, що останній перед Великим постом тиждень потрібно провести весело, бо попереду цілих 40 днів суворих обмежень.
Випуск газети №:
№36, (2008)Рубрика
День України