Коротко / УКРАЇНА
Спікер пропонує чотири варіанти для виходу з ситуації
Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк запропонував лідерам фракції підписати нову редакцію політичної угоди щодо розблокування роботи парламенту. Про це УНІАН повідомили у прес- службі ВР за підсумками наради лідерів депутатських фракцій, що відбулася вчора на прохання фракції Партії регіонів. А. Яценюк наголосив, що загалом пропонується чотири варіанти для виходу з ситуації, що склалася. Першим варіантом, за його словами, є голосування всіх проектів постанов щодо проведення референдуму про вступ України до НАТО. Другий варіант, вважає голова ВР, голосування за компромісну постанову щодо НАТО, запропоновану спікером, і «яка цілком і повністю відповідає Універсалу національної єдності, що підписаний керівником опозиційної фракції Віктором Януковичем». Третій варіант, наголосив А. Яценюк, полягає в голосуванні постанови щодо розгляду питання про проведення референдуму про приєднання України до НАТО після проведення Бухарестського саміту та перед прийняттям Кабінетом Міністрів України рішення щодо приєднання України до ПДЧ (за умови прийняття рішення на відповідному саміті Україна — НАТО у Бухаресті). Четвертим і «єдиним конструктивним виходом» голова Верховної Ради назвав підписання політичної угоди, яка запропонована у новій редакції з урахуванням пропозицій опозиції.
Зокрема, нова редакція політичної угоди передбачає, що будь- які дії парламенту, його органів та посадових осіб, депутатських фракцій у Верховній Раді України будуть здійснюватися виключно на підставі, у межах та в спосіб, визначені Конституцією та законами України, Регламентом Верховної Ради України. Також проектом Угоди пропонується розпочати пленарні засідання Верховної Ради України відповідно до Календарного плану і передбачити роботу ВР у пленарному режимі в період з 26 лютого до 7 березня 2008 року. Згідно з проектом угоди, кожна з депутатських фракцій у Верховній Раді України шостого скликання займатиме виключно конструктивну позицію у питаннях організації та діяльності парламенту і вправі вимагати всіма законними способами виконання цієї політичної угоди іншими її учасниками.
СБУ передала голові УПЦ (КП) матеріали кримінальних справ на реабілітованих священослужителів
Служба безпеки України оприлюднила й передала служителям церкви копії матеріалів архівних кримінальних справ на реабілітованих священослужителів Української автокефальної православної церкви. Як передає кореспондент агентства Інтерфакс-Україна, в. о. голови СБУ Валентин Наливайченко передав архівні документи патріарху Української православної церкви Київського патріархату Філарету у вівторок у Києві в приміщенні СБУ. Також там відбувся молебень по невинно замученим священослужителям автокефальної православної церкви. За словами В. Наливайченка, СБУ розшукала й оприлюднила копії матеріалів 10 справ на служителів культу. Практично в усіх архівних матеріалах відсутні дані про родичів священослужителів, тому розсекречені архівні матеріали передані Українській православній церкві Київського патріархату, яка вважає себе послідовницею автокефальної традиції. Матеріали архівної справи, що стосуються священика УАПЦ Володимира Рогальського, передані його правнуку Костянтину Марченку, якого вдалося розшукати священослужителям. У свою чергу, Філарет підкреслив, що, передаючи архівні матеріали, «ми показуємо правдиву історію». «Ми сьогодні є свідками перемоги правди над злом», — додав він.
I знову про ДАІ...
Президент України Віктор Ющенко наполягає на необхідності змін у керівництві ДАІ України, повідомляє УНІАН. Про це він вчора заявив під час візиту до Дніпропетровська. «Якщо мати керовану законом та правилами ДАІ, необхідно змінювати її керівників, у тому числі, й підрозділу «Кобра». Я переконаний, що тут не повинно бути компромісів», — підкреслив Президент України. За словами першого керівника держави, система ДАІ повинна оновитися, сюди мають прийти люди, які розуміють свій особливий статус: «люди зі зброєю, організовані та чесні». Нагадаємо, що у понеділок Віктор Ющенко зобов’язав начальника Державного департаменту ДАІ МВС України Сергія Коломійця, начальника спецпідрозділу ДАІ «Кобра» і його заступника написати заяви про звільнення з посад. Причиною такого рішення на колегії МВС України стала розповідь голови Верховної Ради Арсенія Яценюка про випадок на дорозі, свідком якого він став особисто. Незважаючи на це, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко (на фото) попросив Віктора Ющенка не поспішати зі звільненням начальника департаменту ДАІ МВС України Сергія Коломійця у зв’язку з тим, що останній докладав максимум зусиль для покращання безпеки на дорогах України.
У свою чергу, начальник Департаменту ДАІ Сергій Коломієць заявив, що поки немає наказу про його звільнення, він працюватиме, повідомляє «Газета по-київськи». «Поки наказу немає, працюватиму. Робота припиняється не за заявою, а за наказом», — сказав С. Коломієць. Також він зазначив, що співробітник, поведінка якого стала предметом розгляду на розширеній колегії МВС за участю Президента України Віктора Ющенка, вже звільнений. «Він насправді неприємна людина. Інші мої підлеглі приховували, що це він, обманювали мене», — додав С. Коломієць.
Голова Львівської області Петро Олійник вирішив піти з посади
Голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник написав заяву про відставку за власним бажанням. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомила прес-секретар П. Олійника Іванка Попович. За її словами, в даний час П. Олійник перебуває в Києві й заяву написав там. П. Олійника призначили головою Львівської облдержадміністрації 4 лютого 2005 року.
У НТКУ — зміна президента
Учора Президент України Віктор Ющенко звільнив Віталія Докаленка з поста президента Національної телекомпанії України (НТКУ), повідомляє Інтерфакс-Україна. Відповідний указ Президент підписав ще 18 лютого. Тим же указом на пост президента НТКУ призначено Василя Ілащука (за словами самого п. Ілащука), ведучого програм, режисера документальних фільмів. Проте не всі медіа-експерти вважають підписання указу законним. За словами Андрія Шевченка, таким чином була повністю проігнорована процедура у Верховній Раді і громадська рада в НТКУ, «яка мала б внести подання про призначення і звільнення керівника НТКУ. По-друге, порушена керівницька логіка, оскільки згідно зі статутом, яким зараз керується НТКУ, її засновник — Кабінет Міністрів України, а структура, яка затверджує всі кадрові питання щодо НТКУ — це Держкомтелерадіо. Наскільки я знаю, затверджуючи рішення, Президент не затверджував його ні з Кабінетом Міністрів України, ні з Держкомтелерадіо», — додає п. Шевченко (повний текст читайте на www.telekritika.ua). Про подальші плани і зміни п. Ілащук розкаже читачам «Дня» в наступних випусках.
Нагадаємо, що Віталій Докаленко очолював НТКУ з жовтня 2005 року. До цього п. Докаленко керував телекомпанією «Тоніс», був головним режисером телекомпанії «Новий канал».
Випуск газети №:
№31, (2008)Рубрика
День України