Коротко / УКРАЇНА
Лики Ади
У фіналі МКФ «Молодість» у кінотеатрі «Київ» відбулася мало не найзірковіша й найрезонансніша подія фестивалю. Національна кіностудія ім. О. Довженка та «Кіноринок «Молодість» влаштували «червону доріжку», й у присутніх з’явилося відчуття, що вони побували чи то в Каннах, чи то на оскарівській церемонії в Голлівуді — так урочисто вшанували ювілей легендарної української актриси Ади Роговцевої.
При величезній кількості VIP-гостей і представників ЗМІ Ада Миколаївна піднялася на другий поверх найстарішого київського кінотеатру і її зустріли шквалом оплесків. Створивши більш як 70 кінообразів, Ада Роговцева й нині є найбільш запитаною й українською акторкою і постійно знімається. Навіть у свій ювілейний рік вона знімається в п’яти стрічках (!) і нині залишається найбажанішою українською актрисою серед глядачів СНД. Напевно, саме тому Надзвичайний і Повноважний Посол РФ в Україні Віктор Черномирдін ухвалив рішення вручити «Орден дружби» Аді Миколаївні Роговцевій саме на фотовиставці, яка є ретроспективою в кинотворчості прими екрана. Найвищої нагороди актриса удостоєна «За великий внесок у зміцнення й розвиток російсько-українських культурних відносин», і нею президент Росії Володимир Путін нагородив актрису на честь її ювілею. Церемонія відбувалася серед численних кіноглядачів. Організатори фотовиставки підкреслили, що в наш нелегкий час треба пам’ятати та цінити своїх великих акторів за їхнього життя, коли актори на піку своїх професійних можливостей і готові ще творити...
Ада Миколаївна не приховувала свого хвилювання, з усмішкою приймала вітання. І хоча генеральний директор кіностудії ім. О. Довженка Ігор Ставчанський назвав свою ініціативу організації фотовиставки кадрів з легендарних фільмів Роговцевої — «скромним подарунком ювілярці», це був величезний подарунок усім, хто любить творчість актриси. Тридцять три кінокадри з фотовернісажу дали унікальну можливість багатьом глядачам пригадати, а молоді вперше побачити Аду Миколаївну в популярних і вже легендарних фільмах; поринути в її приголомшливі очі, пригадати яскраві образи, створені в різні роки в таких фільмах, як: «Кривавий світанок», «Приборкання вогню», «Павло Корчагін», «Салют, Маріє!», «Вічний поклик»... З одного боку, ця виставка про історію нашого кіно; з другого — ціле життя декількох поколінь глядачів, а з третього — величезна частина творчого життя чудового майстра — Ади Роговцевої. Наталія ТИМОРШАЄВА, спеціально для «Дня».
У рейтингу геніїв Іван Марчук зайняв 72-е місце зі 100
Рейтинг геніїв сучасності склала консалтингова компанія Synectics, передає «Кореспондент». Перше місце списку розділили швейцарський хімік Альберт Хоффман і британський комп’ютерний геній Тім Бернерс-Лі. Хоффман, якому зараз 101 рік, відомий широкій публіці як винахідник ЛСД, а Бернерс-Лі — як один з винахідників мережі інтернет. Також до першої п’ятірки списку увійшли Джордж Сорос (США ) — фінансист, інвестор і філантроп, Метт Грюнінг (США) — сатирик і аніматор та Нельсон Мандела (ПАР) — політик і дипломат. Відповідно до дослідження, найбільша кількість сучасних геніїв знаходиться у США — в опублікованому в понеділок списку їх 43. На другому місці британці — 24 людини. Також у рейтингу є представники ПАР, Бразилії, Китаю, Ірану, Японії, Ірландії, Польщі, Німеччини, Канади, Філіппін, В’єтнаму, Іспанії, Голландії, Індії, Новій Зеландії, Австралії і Норвегії.
У сотню геніїв потрапили троє росіян: математик Григорій Перельман, який зайняв у рейтингу дев’яте місце, шахіст Гаррі Каспаров (25-те місце) і творець найвідомішого у світі автомата Михайло Калашников, який знаходиться на 83-й сходинці. У списку геніїв знаходиться 15 жінок, у тому числі творець Гаррі Поттера Джоан Роулінг (83) і акторка Меріл Стріп (49). Чимало тут людей, причетних до поп-культури, наприклад, музиканти Пол Маккартні (58) і Девід Боуї (67), режисер Квентін Тарантіно (100), письменник Стівен Кінг (58). Геніями визнаний також Далай-Лама (26), Нельсон Мандела (5) і ... Осама бін Ладен (43), професія якого зазначена словом «ісламіст». Українець Іван Марчук — народний художник, лауреат Шевченківської премії — народився в 1936 році в селі Москалівка Тернопільської області. Закінчив художнє училище і художній інститут у Львові. У 60-ті роки переїхав у Київ. У 1989 році емігрував в Австралію. Жив у Торонто (Канада) і Нью-Йорку (Америка). У 2001 році повернувся в Україну. Зараз живе в Києві.
Миколаївці поповнюють фонди бібліотек
На Миколаївщині триває благочинна акція «Подаруй книгу бібліотеці», приурочена до 70-річчя утворення області, під час якої фонди бібліотек системи Міністерства культури й шкільних бібліотек поповняться новими виданнями. Вже зібрано майже 39 тисяч книг. До речі, цього року в області були проведені ювілейна П’ята виставка місцевих видавництв «Миколаївська книга- 2007», обласний конкурс «Краща миколаївська книга», тематичний тиждень «Історія та теперішнє української книги» й інші. До 70-річчя області вже видано п’ять книг, присвячених історії та сьогоденню області, повідомляє Віталій ШЛЯПНИКОВ, Миколаїв.
Випуск газети №:
№186, (2007)Рубрика
День України