Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

20 вересня, 00:00

ЦВК встановила форму заяви для голосування вдома

Центральна виборча комісія України затвердила форму заяви виборця про голосування вдома у зв’язку з тимчасовою нездатністю пересуватися. Відповідне рішення ухвалено на засіданні ЦВК. Зокрема, ЦВК внесла зміни в свою Ухвалу від 13 серпня 2007 року «Про форму виборчих документів на позачергових виборах народних депутатів України» 30 вересня 2007 року. Тим самим ЦВК установила форми і вимоги до заяви виборця про голосування вдома. За словами заступника глави ЦВК Андрія Магери, така заява подається в дільничну виборчу комісію не пізніше 20.00 28 вересня, і повинна бути написана власноручно виборцем, який тимчасово не може пересуватися. У заяві потрібно вказати прізвище, ім’я і по батькові, адресу проживання та номер телефону виборця. Магера підкреслив, що, якщо тимчасова нездатність пересуватися виникла унаслідок віку й інвалідності, це теж треба вказати в заяві, повідомляє Кореспондент.net.

Крім того, людям, які мають інвалідність, потрібно вказати групу, номер посвідчення, а також зазначити, ким воно видане. Якщо тимчасова нездатність пересуватися викликана станом здоров’я або хворобою, необхідно вказати, ким і коли відкритий лист непрацездатності (лікарняний лист), а також назва медичної установи, яка його видала. Заява про голосування вдома у зв’язку з тимчасовою нездатністю пересуватися може подаватися поштою або через інших осіб. Також найближчим часом ЦВК має намір прийняти роз’яснення, яким чином дільничні комісії повинні здійснювати перевірку таких заяв. Як підкреслив голова ЦВК Володимир Шаповал, даний проект ухвали зараз розробляється.

Василь Цушко агітував за соціалістів незаконно

Колегія суддів Окружного адміністративного суду визнала, що кандидат у народні депутати від Соцпартії України Василь Цушко займається політичною агітацією, використовуючи свої повноваження голови Міністерства внутрішніх справ, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У рішенні, яке суд виніс у вівторок, підкреслюється, що агітаційний передвиборчий відеоролик, в якому В. Цушко агітує голосувати за їхню політичну силу на фоні будівлі МВС (вивіски зі вказівкою міністерства), суперечить чинному законодавству. На думку суду, посадова особа в цьому випадку використовує свої службові повноваження, займаючись політичною агітацією. У рішенні підкреслюється, що у відеоролику, який демонструється телеканалами, присутній логотип Соцпартії, однак, відсутня інформація про те, що В. Цушко є депутатом від цієї сили, що формує в суспільстві думку, що перед ними виступає саме міністр, а не представник Соцпартії. Суд зобов’язав надалі стриматися від використання у своїй політичній агітації символів МВС, а також інформації, яка стосується діяльності міністерства. Позов до Соцпартії, В. Цушка і МВС як третя сторона у справі подавав блок «Наша Україна — Народна самооборона». НУ — НС просив визнати протиправними дії В. Цушка в цьому рекламному ролику.

У виборчих списках Харкова виявили 2 тисячі «Маклаудів»

Служба безпеки України за повідомленнями, отриманими від громадян по телефону довіри, встановила, що в Харкові до списків виборців включено понад двi тис. осіб віком старше 107 років. Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомила прес-секретар голови СБУ Марина Остапенко. Як передає кореспондент УНІАН, за її словами, більше того, лише в одному будинку таких осіб «проживало» понад 100. Водночас, за інформацією М.Остапенко, в цьому ж місті до виборчих списків було включено понад вiсiм тис. осіб, які мають однакові паспортні дані, але зареєстровані в різних місцях.

Виявлено Чорну башту Старої фортеці

Залишки Чорної башти виявлено у ході архітектурно-археологічних досліджень на території Старої фортеці. «Цю башту було зруйновано у серпні 1672-го вибухом у порохових складах», — повідомив для «Дня» директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» Василь Фенцур. Товщина стін сягає 3,2 метра. Вперше згадана в описі Кам’янецького замку від 1544 року, як «старозбудована», тобто така, що вже існувала до того часу. Археологи видобули пам’ятку з-під нашарувань століть у Північному дворику Кам’янецького замку. Вважають, що «старозбудована» за конфігурацією приблизно повторювала Папську башту, що згодом набула назви Кармелюкової. Отож попереду — нові історичні дослідження. А організатори туристичного бізнесу вважають це відкриття ще одним кроком до поліпшення екскурсійного обслуговування, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати