Коротко / УКРАЇНА
ЦВК затвердив форму і текст виборчого бюлетеня
Центральна виборча комісія на засіданні у вівторок затвердила форму та текст виборчого бюлетеня з позачергових виборів 30 вересня, повідомляє Інтерфакс. Як повідомила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна, виборчий бюлетень буде надрукований державною мовою, на аркуші розміром 20 на 60 см. За її словами, з одного боку бюлетень буде світло-коричневого кольору, текст надрукують із використанням спеціальних видимих і невидимих фарб, які проявлятимуться в інфрачервоному та ультрафіолетовому світлі. Вона також зазначила, що у зв'язки зі скасуванням реєстрації партії «Пора» Ярослава Годунка, 17-а позиція у переліку партій і блоків у бюлетені буде відсутня. Крім того, у переліку назв партій, що увійшли до складу блоку «Наша Україна — Народна самооборона», буде вказана громадська партія «Пора». Нагадаємо, за результатами жеребкування, список партій і блоків у виборчому бюлетені буде виглядати таким чином:
1. «Комуністична партія оновлена»; 2. Партія національно-економічного розвитку України; 3. Український народний блок; 4. Партія регіонів; 5. Партія вільних демократів; 6. Соціалістична партія України; 7. Блок Литвина; 8. Блок Юлії Тимошенко; 9. Виборчий блок Людмили Супрун — Український регіональний актив; 10. Християнський блок; 11. Селянський блок «Аграрна Україна»; 12. Прогресивна соціалістична партія України; 13. Комуністична партія України; 14. Блок «Наша Україна — Народна самооборона»; 15. Блок «Всеукраїнська громада»; 16. Всеукраїнське об'єднання «Свобода»; 18. Партія зелених; 19. Блок партії пенсіонерів України; 20. Всеукраїнська партія народної довіри; 21. Виборчий блок політичних партій «КУЧМА» (Конституція — Україна — Честь — Мир — антифашизм).
Рудьковского і Шуфрича де-юре усунуто з посади, заявляють у Секретаріаті Президента
Заступник голови Секретаріату Президента Ігор Пукшин підкреслює, що міністра транспорту і зв'язку Миколу Рудьковського і голову МінЧС Нестора Шуфрича де-юре усунуто з їхніх посад. Про це І. Пукшин заявив на вчорашньому брифінгу. «РНБО рішення прийняла. Де-юре обох міністрів усунуто з посад. Прем'єр має ухвалити рішення», — підкреслив він. Водночас міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич заявляє, що збирається виконувати свої обов'язки до початку роботи нового уряду. «Я спокійно себе почуваю на посаді міністра і виконуватиму свої обов'язки до сформування відповідно до Конституції нового уряду», — сказав він. Н. Шуфрич також висловив надію, що продовжить працювати главою МінЧС і в майбутньому уряді. Як повідомлялося, у вівторок РНБО ухвалила рішення усунути від виконання обов'язків Н. Шуфрича і Н. Рудьковського. За словами президента Віктора Ющенка, Н. Рудьковський не вжив заходів безпеки на залізничному транспорті, а Н. Шуфрич не зміг «відповідально відреагувати на стихійні лиха». У свою чергу прем'єр-міністр Віктор Янукович назвав таке рішення РНБО політичним. «Я вважаю, що рішення, яке було вчора розглянуто, наприклад, зі звільнення міністрів за 20 днів до виборів — це суто політичне рішення», — сказав він.
Збитки від Ожидівської катастрофи — 1,5 мільйона гривень
З кінця липня екологи Львівщини перевіряють ґрунт та воду поблизу Ожидова на вміст фосфатів. Вони запевняють, що все в нормі. Водночас Держепідемінспекція підрахувала, що навколишньому середовищу горіння фосфору завдало збитків майже на 1,5 мільйонів гривень, передає «Кореспондент». Упродовж останніх 15 днів вміст фосфатів в поверхневих водоймищах і ґрунті на перегоні Красне — Броди, що на Львівщині, не перевищує гранично допустимої норми. З кінця липня на місці аварії і у межах її впливу Державна екологічна інспекція в Львівській області з інтервалом раз на дві доби проводить моніторинг ґрунту на вміст фосфату і води на вміст ортофосфату. Про це сказано у звіті Міністерства охорони навколишнього природного середовища. Як повідомила прес-служба Мінприроди, Державна екологічна інспекція у Львівській області підрахувала розмір збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу. Згідно з даними львівських екологів, найбільше постраждало повітря. Розмір збитків за забруднення водних ресурсів — 19 тис. 29 грн; за забруднення земельних ресурсів — 20 тис. 585 грн; за пошкодження лісових насаджень — 1 тис. 40 грн; за забруднення атмосферного повітря — 1 млн. 378 тис. 432 грн. Однак ця сума уточнюватиметься після надання Львівською залізницею довідки, узгодженої з ТОВ Казфосфат. Зауважимо, що ця сума відноситься тільки до заподіяної шкоди природному середовищу. Як повідомлялося раніше, для ліквідації наслідків аварії потяга з фосфором, що сталася під Ожидовим 16 липня, витрачено не менше 20—25 млн. грн. Саме таку цифру в ефірі «5 каналу» повідомив міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич. До того ж він тоді наголосив, що підрахунки витрат не остаточні. До цієї цифри було включено кошти, зокрема, виділені Укрзалізницею, львівською владою та МНС. У свою чергу деякі ЗМІ оцінюють збитки від «фосфорної аварії» у розмірі 100 млн. грн.
Партія регіонів скликає референдум щодо російської мови і НАТО
Партія регіонів починає підготовку до всеукраїнського референдуму з приводу надання державного статусу російській мові і щодо позаблокового статусу України. Про це на вчорашній прес-конференції заявив керівник виборчого штабу партії Борис Колесніков. За його словами, перше питання, яке Партія регіонів планує винести на референдум, звучить так: «Чи згодні Ви, щоб державними мовами в Україні були українська мова і російська мова?». «Друге питання звучить так: «Чи згодні Ви, щоб голови районних і обласних державних адміністрацій обиралися громадянами України прямим голосуванням?». І третє питання — «Чи згодні Ви, щоб Україна була постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках?», — сказав Колесніков. За його словами, процес збору підписів почнеться найближчим часом з повідомлення всіх місцевих органів влади про реєстрацію ініціативних груп. Він також зазначив, що підготовка до референдуму буде тривати 60—75 днів. При цьому Партія регіонів планує зібрати не менше 9 млн. підписів. На питання, для чого потрібен референдум про надання російській мові державного статусу, Колесніков відповів: «Саме референдум і ухвалення змін до Конституції дасть можливість повноцінно фінансувати розвиток української мови. Тому що буде абсолютно ясно, що російськомовна преса за обсягом накладів і українська література за обсягом накладів значно поступається російській мові». За його словами, це дасть «офіційні підстави фінансувати українську мову мільярдами гривень». На питання, як буде діяти Партія регіонів у випадку, якщо Президент відмовить у проведенні референдуму, Колесніков відповів: «У нас достатньо сил і можливостей для того, щоб довести рішення референдуму до змін у Конституцію. Що стосується підпису Президента, то за результатами референдуму, у яких ми не сумніваємося, я не думаю, що Президент відмовить власному народові в правовій процедурі підписів для проведення референдуму і передачі документів до Конституційного Суду», — сказав він.
Випуск газети №:
№149, (2007)Рубрика
День України