Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

10 листопада, 00:00

В Алушті створено національно-культурний центр «Чатир-даг»

В Алушті кримськотатарська, російська та болгарська національно-культурні громади відкрили новий Кримськотатарський національно-культурний центр «Чатир-даг». Його розміщено у відремонтованому цокольному приміщенні житлового мікрорайону, де компактно розселені репатріанти, що повернулися з депортації. І що характерно — в центрі проводитимуть заходи не лише кримськотатарська, а також болгарська й російська національно-культурні громади Алушти. Центр має 10 кімнат загальною площею 250 квадратних метрів. У ньому два класи, обрядова кімната, танцювальний зал, їдальня та кухня для приготування національних страв, інші приміщення. Як розповів «Дню» керівник нового Центру Сейт-Яг’я Казаков, у ньому працюватиме фольклорно-етнографічна школа, клуб «Старожилів Алушти», всілякі гуртки, також проводитимуться вечори для молоді та ветеранів, вечори поезії, народних танців, курси з вивчення рідної мови, повідомляє Микола СЕМЕНА, Алушта — Сімферополь.

Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО: «Тендерна корупція з’їдає бюджетні кошти...»

Влада не має права скорочувати соціальні виплати для чорнобильців та інших вразливих категорій громадян, допоки зберігаються існуючі привілеї для високопосадовців, а мільярди бюджетних коштів розкрадаються через корупцію в системі державних закупівель. Про це заявив голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко, повідомляє прес-служба партії. За його словами, заяви віце-прем’єра Тігіпка про те, що в держави немає коштів на соціальні виплати та підвищення прожиткового мінімуму, є чистої води лицемірством на тлі неконтрольованих розтрат бюджетних коштів чиновниками через тендерні процедури, зокрема, придбання товарів і послуг в одного учасника. Наливайченко звернув увагу на те, що за офіційними даними Рахункової палати України у 2010-му за позаконкурентною (читай — корупційною) процедурою було здійснено майже 63% державних закупівель. При цьому, якщо середня вартість однієї закупівлі, здійсненої на конкурентних засадах, становила 1,5 млн. грн., то середня вартість однієї закупівлі, проведеної на позаконкурентних засадах, — 51 млн. грн. За висновками Головного контрольно-ревізійного управління України втрати бюджету від застосування корупційних тендерних схем у минулому році становили понад 10 млрд. грн., а за оцінками експертів «Transparency International» держбюджет щорічно втрачає близько 3 млрд. євро. Наливайченко наголошує, що тендерна корупція з’їдає бюджетні кошти, які мали б піти на фінансування соціальних програм, наповнюючи кишені вузького прошарку чиновників на центральному та регіональному рівнях. Наливайченко підкреслив, що знищення корупційних схем у сфері держзакупівель є першочерговим кроком для наведення порядку в державі та ефективного використання бюджетних коштів в інтересах громадян.

На Житомирщині відзначили кращу книжку року

28 видань у 9 номінаціях були представлені на здобуття дипломів обласного конкурсу «Краща книга року», який цього року вдруге проводився на Житомирщині. В День української писемності, що відзначався минулої середи, у Житомирі пройшла урочиста церемонія нагородження його переможців. Гран-прі присуджено книзі письменника та ветерана журналістики з Радомишля Миколи Ярмолюка «Що було, що є і що буде». Отримавши диплом, він відзначив, що за покликанням є прозаїком, але ця книжка стала для нього першою в жанрі публіцистики, і головний її пафос, що звучить у фіналі, в утвердженні українців як народу. В номінації «Проза року» відзначені книги житомирського журналіста і письменника Олександра Гуцалюка «Остання війна» («День» про її вихід повідомляв) і ще одного житомирянина Григорія Цимбалюка «Іпостасі» — обидві за жанром теж ближчі до публіцистики, оскільки присвячені реальним і, безумовно, знаковим постатям краю. А ось творів, які можна було б віднести до художньої прози, призначених для дорослих читачів, для цієї номінації не знайшли (не було, чи погано шукали?). Хоча в іншій номінації «Світ дитинства» вони відмічені, зокрема, диплом отримала книга редактора газети «Вечірній Коростень» Віктора Васильчука «Пригоди сновиди та його друзів». В жанрі дитячої літератури постійно працює і володарка нагород відразу в двох номінаціях, відома поетеса Марія Павленко. Відмічені також кращі дебютанти, зокрема, юна школярка Марійка Розбицька за книжку «Веселе сонечко», а ще поети (представлені потужною групою), і серед них Василь Яр за збірку «Філософія з пейзажем», повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

«Російська мафія» — це?..

Учора «Радіо Свобода» (www.svobodanews.ru) запропонувало своїй аудиторії відповісти на запитання: як би ви охарактеризували таке поняття, як «російська мафія»? «Вважають це вигадкою США» — 2,3% тих, хто взяв участь у голосуванні, 3,3% вважають, що це — «самостійна кримінальна сила», 3,8% вважають, що це «єдине ціле з російським бізнесом». І нарешті, 90,7% — «єдине ціле з російською корумпованою владою».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати